تقسیم بندی جادوگران در حمایت از اسکوچیچ!/پیرمرد شغلت را فراموش کردی؟!

1089498 فقط خبر

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، سید مهدی فاطمی; پس از حمایت همه جانبه برانکو ایوانکوویچ از سرمربی تیم ملی کرواسی، حالا نوبت به میروسلاوا بلاژویچ، سرمربی سابق تیم ملی رسیده است تا رکورد اسکوچیچ را در راس فدراسیون فوتبال ایران ارتقا دهد!

این مربی سالخورده در گفت وگویی ضمن اشاره به نادانی اعضای فدراسیون و تشبیه فوتبال ایران به سیرک، از ادامه همکاری با این مربی کروات ابراز خوشحالی کرد و در عین حال از تصمیم قبلی یک مربی کروات انتقاد کرد. کمیته فنی او را برکنار می کند بلاژویچ همچنین از اتفاقات احتمالی که می تواند منجر به نیمکت ننشستن اسکوچیچ در تیم ملی در قطر شود ابراز نگرانی کرد و به مسئولان فوتبال ایران گفت: نادان کجا می روی؟ تغییر مربی؟” اونی که تو رو به جام جهانی برد عاقله؟!

این موضع تند بلاژویچ در حالی اتخاذ شد که خود وی در گذشته به شایستگی فنی و درایت هموطنان خود اعتقاد خاصی نداشت و در محافل خصوصی علیه آنها اظهار نظر می کرد.

به عنوان مثال بلاژویچ یک هفته قبل از شروع جام جهانی 2006 آلمان، نظر حشمت مهاجرانی را درباره برانکو ایوانکوویچ سرمربی وقت تیم ملی ایران که در رستوران پارس با سرمربی تیم ملی ایران دست داد، پرسید. تیم ملی ایران در جام جهانی ماهاجرانی در آن زمان برونکو را مرد دوم موفقی می دانست و معتقد بود که او سرمربی موفقی نخواهد بود. وی از جمله نقاط ضعف خود نام برد. این گفتگوی دوستانه شاهدانی هم از زمین فوتبال داشت که در کنار گستاخی مهاجران می توانند آن را تایید کنند.

  ببینید: سهم ملی را به ویلموتس می دهند! - اندیشه معاصر

نکته جالب اینکه نظر مربیان سابق تیم ملی در مورد برونکو نیز اشتباه بود و تیم ایران در شرایطی که می توانست نتایج بهتری کسب کند، اسیر جو داغ داخلی خود شد و پیش از آن که با قدرت مغلوب شد، مغلوب اختلافات داخلی خود شد. مخالفان تفاوت هایی که نشان دهنده ناتوانی برانکو در متحد کردن تیم است.

برونکو پیش از این تجربه ناموفق مدیریت تیمی داشت که در جام ملت های آسیا 2004 چین، رحمان رضایی و علی بداوی، مدافعان تیم ملی در جریان بازی با هم دعوا کردند و توجه رسانه ها را به این عجیب جلب کردند اما برونکو به سادگی از این بی انضباطی فاحش چشم پوشی کرد. تا اینکه علی کریمی در بازی با پرتغال در جام جهانی در اعتراض به تعویض پزشک تیم ملی را شلیک کرد و در چین باخت ایران مقابل پرتغال را ناشی از رفتار آن روز بازیکنان تیم ملی و عدم رسیدگی می دانند. و مجازات!

برانکو، بلاژویچ، بگوویچ، لوکابوناچیچ، اسکوچیچ و تقریبا همه جادوگرانی که به واسطه نفوذ مافیای دلال به فوتبال ایران آمدند عملا هیچ کاری برای ارتقای سطح فوتبال انجام ندادند و در نهایت به موفقیت های داخلی و باشگاهی دست یافتند، چرا و چگونه این نتایج حرف و حدیث بسیار است شاید اگر از مربیان فقید رایکوف استانکو و ایویچ بگذریم، هیچ چیز خوبی به فوتبال ایران نیامد از این گروه متولد یوگسلاوی سابق که امروز فوتبال ایران را تکلیف کرده و خط و نشان می دهد ایران همیشه زمین خوبی برای مربیان کروات بوده است. هر چند کرانچار را 60 هزار دلار از باشگاه دی استرادا به قیمت 500 هزار دلار برای پرسپولیس خریدند و هیچکس دلیل این اختلاف قیمت فاحش را پیدا نکرد!

  لغو احتمالی ممنوعیت تردد در شب

اگرچه اسکوچیچ سابقه موفق و قابل دفاعی در تیم ملی دارد، اما طرفداران حضور او در جام جهانی معتقدند که او فاقد کاریزما و شخصیتی فرمانده در مقابل حریفان در جام جهانی است که کار را بسیار دشوارتر از آن خواهد کرد. در گذشته او خوب می داند که اگر هنوز مرد اول نیمکت تیم ملی ایران است، فقط به خاطر بلاتکلیفی و ناکارآمدی فدراسیون فوتبال است و بس!

انتهای پیام/4146

دیدگاهتان را بنویسید