تفاوت آشکار خط آتش استقلال و پرسپولیس

تفاوت آشکار خط آتش استقلال و پرسپولیس

یکی از مشکلات اصلی پرسپولیس در فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران نبود یک مهاجم شش امتیازی و گلزن برای ایجاد موقعیت خطرناک و یک گل از هر توپ بود. قرمزها با وجود از دست دادن چند مهره کلیدی و جذب بازیکنان ضعیف‌تر، باز هم تا حدودی در ارائه فوتبال هجومی موفق بودند، اما غیبت مهاجم آنها یک امتیاز عقب‌تر از قهرمانی و کورس با استقلال بود.

مدت ها پیش به درخواست یحیی گل محمدی دو مهاجم تصمیم گرفتند به این تیم بپیوندند و نام کاسیانو دیاز برزیلی در راس اخبار نقل و انتقالات پرسپولیس قرار داشت. البته تاکنون پیشرفتی در مذاکره با این گلزن حاصل نشده و مدیران پرسپولیس همچنان در حال رایزنی برای جلب رضایت او هستند. با فرض جذب کاسیانو و تثبیت خود در این تیم و ارائه عملکرد شایسته، خط حمله پرسپولیس همچنان با مشکلات اساسی روبرو خواهد بود.

عیسی آل کثیر در حال حاضر به دلیل مصدومیت از لیست پرسپولیس خارج است، مهدی عبدی پس از مدت ها به تمرینات پالش پوشان بازگشته و از آمادگی مطلوب فاصله دارد. حامد پاکدل با وجود اینکه در مقطعی در سال گذشته عملکرد خوبی داشت، همچنان مهاجم قابل اعتمادی نیست و همیشه آمادگی لازم را ندارد. شیرزد تامیروف از ازبکستان آنقدر ضعیف و بی کیفیت بوده که صدای همه را درآورده است اما همچنان به عنوان بازیکن آزمایشی در تمرین پرسپولیس حضور دارد تا تکلیفش مشخص شود.

رقبای آبی پوشان برخلاف پرسپولیس، حمله خود را پربارتر و عمیق تر کرده اند و از این نظر برتری محسوسی نسبت به قرمزها دارند. کوین یاماگا، سجاد شهبازادا، ارسلان مطهری، آرمان رمضانی، پیمان بابایی و احتمالا کاوه رضایی بازیکنانی هستند که علاوه بر مهاجم تخصصی، می توانند در بال های خط جلو (بال) نیز بازی کنند. بسیار باز خواهد بود. علاوه بر این، رضا آذری، رضا میرزایی، زکریا مرادی، امین قاسمی نژاد و احتمالا محمد محبی نیز در اختیار ساپینتو قرار دارند تا در مورد توانایی های خود تصمیم بگیرند و به آنها تکیه کنند.

  شهاب زاهدی بازیکن اوکراین شد! تصمیم اسکوچیچ همه چیز را روشن کرد - تفکر مدرن

طولانی شدن جذب گلزن باعث نارضایتی پرسپولیسی ها شده و می تواند در طول فصل ضربه سنگینی به شاگردان گل محمدی وارد کند و حتی با جذب مدافعان و هافبک های باکیفیت، تلاش این تیم به قهرمانی نمی رسد.

دیدگاهتان را بنویسید