تفاهم بین ایران و عربستان سعودی نزدیک است

1005043 فقط خبر

مصطفی الکاظمی در مصاحبه ای مفصل با روزنامه عراقی الصباح در مورد طیف وسیعی از موضوعات از جمله بن بست سیاسی کنونی کشور، قیمت دلار، سلاح های غیرمسلح، بودجه 2022، امور اجتماعی و میانجیگری بغداد بین این کشور صحبت کرد. ایران و عربستان سعودی در مورد پیشرفت خود اظهار نظر کردند.

وی در پاسخ به سوالی گفت: با توجه به اینکه روابط خوبی با هر دو کشور و همچنین با کشورهای مختلف منطقه ای و بین المللی داریم، توانسته ایم فضای مثبتی از گفت و گو در خاک عراق ایجاد کنیم که بسیاری از آن به اطلاع عموم نرسیده است. . “

نخست وزیر عراق افزود: برادران در پادشاهی عربستان سعودی و جمهوری اسلامی مسئولیت بزرگی برای گفتگو در مورد موضوع و الزامات شرایط کنونی منطقه دارند و ما اطمینان داریم که انشاءالله به زودی تفاهم حاصل خواهد شد. پیشرفت در مقیاس بزرگ در روابط بین همه کشورهای منطقه مبتنی بر این باور راسخ و خیر است که آینده منطقه به ما بستگی دارد که آن را به عنوان نظامی از منافع متقاطع و همگرا ببینیم تا مقطعی. خود را برای ساختن اقتصادی و دستیابی به توسعه جهانی بدون حل مشکلات خود و به صفر رساندن بحران های آن به دست آورد.

بر اساس گزارش وزارت خارجه عراق، تاکنون پنج دور مذاکره بین ریاض و تهران برای حل اختلافات و کاهش تنش در روابط دوجانبه انجام شده است که آخرین آن بر اساس گزارش رسانه ها در روز پنج شنبه 10 اردیبهشت 1401 در بغداد بوده است. وی همچنین سخنگوی وزارت خارجه ایران است. در فضای بسیار مثبتی برگزار شد.

  شهرداری شورا را برترین نهاد خود بداند/ لزوم بازنگری در قوانین و مقررات شهرداری

انتهای پیام/4033/

دیدگاهتان را بنویسید