تغییر رویکرد مراکز آموزش عالی به فناوری های نوین و دانش بنیان

1089321 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بندرانزلی، در مراسمی با حضور معاون هماهنگی و برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی و جمعی از مسئولین شهرستان، سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی معرفی و منصوب شد.

معاون هماهنگی و برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در این جلسه با اشاره به پیشرفت های صورت گرفته در علوم مختلف به ویژه فناوری های نوین در دنیا که تحولات زیادی را در زندگی بشر به وجود آورده است، کارکرد علم را تغییر داد. دانشگاه ها و نحوه تدریس در آنها گفت: مراکز آموزش عالی باید به سمت دانش بنیان حرکت کنند.

محمدنقی صفرزاده در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: اپیدمی ویروس کرونا در جهان باعث گسترش آموزش مجازی در تمامی مقاطع تحصیلی شده است.

وی در ادامه افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از مهم‌ترین مؤسسات آموزش عالی کشور علاوه بر ادامه تحصیل، سند برنامه تحول و تعالی دانشگاه را تدوین کرده است که در آن علاوه بر همسوسازی، در نظر گرفته شده است. دانشگاه با فناوری های جدید، به قابلیت های بالقوه هر کدام توجه می شود. منطقه یکی از مهمترین نقاط تحول در واحدهای دانشگاهی خواهد بود.

معاون هماهنگی و برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان یادآور شد: بنابراین بهره گیری از توانمندی اعضای هیات علمی و کارکنان هر واحد دانشگاهی یکی از کلیدی ترین نکاتی است که مدیران واحدها با تکیه بر آن می توانند در جهت تحقق گام بردارند. اهداف دانشگاه کارآفرین

  راهنمای خرید پسته و آجیل مای آجیل

صفرزاده ظرفیت مدارس سما برای تبدیل شدن به نسل جدید مدارس را از مهم ترین مواردی دانست که واحدهای دانشگاهی از جمله واحد بندرانزلی باید به آن توجه کنند.

وی با اشاره به ظرفیت های بالقوه شهرستان بندرانزلی ابراز امیدواری کرد دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با تمرکز بر این ظرفیت ها بتواند گام های موثری در راستای تحول خود بردارد.

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی نیز با بیان اینکه برنامه این دانشگاه و هیات رئیسه دانشگاه در راستای سند تحول و تعالی دانشگاه در حال حرکت است، گفت: در این راستا برنامه ریزی های انجام شده در راستای تحقق اهداف و برنامه ریزی های انجام شده در این دانشگاه انجام می شود.

کریم کیاکجوری خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی به موضوع مهارت در حوزه آموزشی توجه ویژه ای خواهد داشت و در حوزه پژوهشی نیز تلاش می کنیم ارتباط بیشتری با ادارات کل و سازمان های مختلف داشته باشیم.

وی تاکید کرد: همچنین تعامل با سایر سازمان ها باید به گونه ای باشد که حضور واحد دانشگاه آزاد اسلامی در بندر انزلی موثرتر باشد.

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی بندرانزلی گفت: در حوزه کارآفرینی تحول در آموزش و پژوهش را مد نظر قرار داده ایم و به سمت شرکت های دانش بنیان حرکت خواهیم کرد.

کیاکجوری با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بندرانزلی دارای پنج هسته مستقر در مرکز رشد این دانشگاه است، افزود: این هسته ها در بلندمدت سودآوری خواهند داشت و در تلاش هستیم در آینده نزدیک این هسته ها را افزایش دهیم.

  قتل وحشیانه دختر عکاس در باغ شیطان یک فکر مدرن است

انتهای پیام/4078/

دیدگاهتان را بنویسید