تغییر در مصوبه دولت برای تعیین سقف کارآمدی پزشکان

30673 234 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، هیات وزیران در جلسه صبح چهارشنبه به ریاست دکتر محبر محمد محبر معاون اول رئیس جمهور با پیشنهاد معاون حقوقی رئیس جمهور. اصلاح مصوبه مربوط به تعیین سقف اثربخشی پزشکان موافقت کرد در 1401 .

بر اساس مصوبه دولت، در موارد خاص و ضروری برای برخی از پزشکان ارائه دهنده خدمات استثنایی، حداکثر تا 20 درصد حقوق دریافتی پس از تصویب شورای حقوق و دستمزد و اعضای کارگروهی متشکل از وزرای بهداشت، درمان، درمان و آموزش پزشکی. آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور قابل افزایش است. فهرست این افراد باید توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سازمان اداری و استخدامی کشور ارسال شود.

تعدیل جریمه ها و سایر حدود ریالی موضوع تبصره (4) ماده (144) قانون امور گمرکی.

با توجه به اینکه نصاب مقرر در تبصره (4) ماده (144) قانون امور گمرکی متناسب با افزایش شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران تغییر می‌کند، هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت امور اقتصاد و دارایی مبنی بر انطباق موافقتنامه با جریمه ها و حدود ریالی مندرج در تبصره فوق.

مصوبه تعیین دستمزد دولتی خدمات ارتباطی ثابت و سیار اصلاح شد/ اصلاحیه مصوبه تعیین حق الزحمه دولت برای صدور مجوز برای ارائه خدمات پستی داخلی و بین المللی به تصویب رسید.

هیأت وزیران پیشنهاد معاون حقوقی رئیس جمهور مبنی بر اصلاح مصوبه فوق را به منظور جلب نظر شورای بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین و رفع مغایرت های قانونی تصویب کرد. قطعنامه در مورد تعیین سهم دولت برای خدمات ارتباطی سیار و ثابت.

بر این اساس، مبالغ جریمه مربوط به تخلفات عدم ثبت یا ثبت نادرست اطلاعات ایستگاه های ماهواره ای و همچنین تداخل فرکانسی ایستگاه زمینی ماهواره در ایستگاه های زمینی یا سایر ایستگاه های زمینی ماهواره ای در سال های آینده در صورت پیشنهاد. توسط وزارت ارتباطات و فناوری با تصویب وزیر اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بر اساس نرخ تورم سالانه کشور اعلام می‌شود. آمار ایران.

  استیضاح به رای نیاورد/ فاطمی امین وزیر سکوت کرد

هیأت وزیران همچنین برای جلب نظر هیأت نظارت و انطباق مصوبات دولت با قوانین و رفع مغایرت قانونی مصوبه در خصوص تعیین عوارض دولتی برای صدور مجوز برای تأمین داخلی اصلاح شد. و خدمات پستی بین المللی

براساس اصلاحیه مصوبه فوق، میزان حق‌الامتیاز صدور مجوز خدمات پستی داخلی و بین‌المللی و حق‌الامتیاز سهم دولت در سال‌های آتی در صورت پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تصویب وزیران. اعضای کارگروهی متشکل از وزرای اطلاعات، امور اقتصادی، دارایی و ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه کشور بر اساس نرخ تورم سالانه کشور اعلام شده توسط مرکز آمار ایران تنظیم می‌شوند.

دولت مقررات شرکت های دولتی را تغییر داد

هیأت وزیران به منظور جلب نظر شورای بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مربوط به مقررات نظارتی شرکت های دولتی موضوع بند (ه) تبصره (2) ماده واحده. قانون بودجه سال 1401 کل کشور به پیشنهاد معاون حقوقی رئیس جمهور، مفاد مذکور را اصلاح کرد.

بر اساس اصلاحیه آیین نامه فوق، در این آیین نامه کلیه وظایف و مسئولیت هایی که برای مجمع عمومی و شورای عالی شرکت های مشمول مقرر شده است به عهده رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد. همچنین کلیه وظایف و مسئولیت های حسابرس مستقل و بازرس قانونی طبق مفاد ماده (18) اساسنامه سازمان مذکور به عهده حسابرس صدا و سیما و کلیه وظایف و مسئولیت های سازمان مذکور خواهد بود. مسئولیت هیأت مدیره / هیأت اجرایی بر عهده رئیس سازمان خواهد بود. رئيس سازمان مذكور موظف است ظرف مدت 10 روز از تاريخ تشكيل جلسه رونوشتي از صورتجلسه و تصميمات اتخاذ شده را به وزارت امور اقتصادي و دارايي و سازمان برنامه و بودجه كشور ارسال نمايد.

تغییر در آیین نامه واگذاری سهام صندوق های بازنشستگی کشوری، لشکری ​​و بیمه ای

به منظور رفع مشکل با هیأت تجدیدنظر و اجرای مصوبات دولت با قوانین مربوط به احکام اجرایی بند (ز) تبصره (19) قانون بودجه سال 1401 کل کشور در خصوص واگذاری سهام صندوق بازنشستگی کشوری، لشکری ​​و بیمه ای پیشنهاد مشاور حقوقی هیات وزیران رئیس جمهور اصلاح آیین نامه فوق را تصویب کرد.

  رونق و اثربخشی تشکل‌های دانشگاه آزاد اسلامی/ لزوم وجود گروه‌های فکری و نوآور در دانشگاه

بر اساس این اصلاحیه، سازمان برنامه و بودجه کشور در چارچوب قوانین و مقررات مربوط، ردیف های مربوطه نهاد موضوع، از محل واگذاری سهام و سهام شرکت متعلق به دولت و شرکت های دولتی در شرکت های قابل واگذاری طبق ماده 30 قانون برنامه و بودجه کشور تخصیص می یابد.

همچنین نقل و انتقال قطعی سهام پس از قیمت توسط هیئت واگذاری بر اساس ضوابط و مقررات مربوط با توجه به تخصیص سازمان برنامه و بودجه کشور طبق ماده (30) قانون برنامه و بودجه کشور تعیین می شود. ، از محل ردیف های مربوطه در قانون بودجه انجام می شود.

صدور مجوز امضای موقت موافقتنامه معاضدت حقوقی متقابل در پرونده های کیفری ایران و ایتالیا

همچنین هیات وزیران به وزارت دادگستری اجازه داد تا موافقتنامه معاضدت حقوقی متقابل در امور کیفری بین دولت‌های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ایتالیا را مورد مذاکره، ابتکار و امضای موقت قرار دهد.

موافقت با پیشنهاد اصلاح مقررات مدیریت، بهره برداری، ساخت و توسعه فرودگاه های مدنی
به منظور دستیابی به بالاترین میزان ممکن از رعایت استانداردها در زمینه ناوبری هوایی و فرودگاهی و جلوگیری از افت جایگاه کشورمان در رتبه بندی جهانی به ویژه در مقایسه با کشورهای خاورمیانه، پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی (سازمان هواپیمایی کشوری) در خصوص اصلاح ضوابط مدیریتی، بهره برداری، ساخت و توسعه فرودگاه های عمرانی را تصویب کرد.

لازم به ذکر است صنعت هوانوردی کشور بر اساس تعهدات کنوانسیون شیکاگو موظف به رعایت استانداردها و الزامات بین المللی ناشی از کنوانسیون فوق الذکر به منظور حفظ و ارتقای ایمنی هوانوردی و در این راستا بر اساس برنامه های سالانه و خاص تحت عنوان برنامه نظارت بر ایمنی هوانوردی جهانی توسط ایکائو نظارت و ارزیابی می شود.

دولت تغییراتی را در قوانین سازمان های مردم نهاد تصویب کرد

به منظور هماهنگی هر چه بیشتر وزارت آموزش و پرورش و سازمان گسترش، تجهیز و نوسازی مدارس با خیرین مدرسه ساز کشور و مجامع خیرین مدرسه ساز استان ها، هیات وزیران با اصلاح آیین نامه موافقت کرد. به غیر – سازمان های دولتی.

  وزارت ورزش ماموریت ماموریت مالایی را تمدید نکرد!

بر اساس اصلاحیه آیین نامه فوق، عضویت وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس در هیأت مدیره و هیئت مدیره انجمن خیریه ساخت و ساز مدارس کشور و مدیرکل آموزش و پرورش و مدیرکل نوسازی مدارس استان در هیئت امنا و هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز. تشکل هر استان از شمول تبصره ماده (1) ضوابط سازمانهای مردم نهاد در خصوص قصور مسئولین و مسئولین و کارمندان کشوری و نهادهای حاکمیتی در مؤسسات ملکی به عنوان مؤسس یا عضو مستثنی است.

لایحه اصلاح تبصره یک قانون شهرداری ها در خصوص تملک معابر و معابر عمومی در نتیجه تفکیک و صدور سند.

با تصویب هیات وزیران، لایحه اصلاح تبصره (4) ماده (101) قانون شهرداری ها در خصوص مالکیت اراضی و معابر و خیابان های عمومی ناشی از تفکیک و توزیع و صدور سند مالکیت به تصویب رسید.

بر اساس لایحه اصلاحی فوق، مالکیت وقف های ناشی از تفکیک و تقسیم موضوع این تبصره به شهرداری منتقل نمی شود و در عین حال با باقی ماندن وقف اراضی مذکور صرفاً امکان پذیر است. از آنها برای شبکه معابر و فضاهای عمومی و خدمات یک نفر طبق نقشه های مصوب شهرسازی استفاده شود و با توجه به ارزش افزوده ایجاد شده از تخصیص و تخصیص اهدایی که بر اساس با توافق طرفین در صورت تسلیم منافع شهرداری در تنظیم سند اجاره، شهرداری از پرداخت حق مسئولیت و اجاره معاف است و به استثنای موارد این قانون از پرداخت یکباره معاف است. هزینه نقل و انتقال.

از دلایل موافقت دولت با لایحه اصلاحی مذکور می توان به مواردی چون الزامات قانونی مربوط به طرح های شهرسازی و مقررات شهرسازی، مسئولیت شهرداری در تامین سرانه فضاهای عمومی و فضاهای خدماتی و ضرورت استفاده عمومی از آنها و در نتیجه افزایش ارزش وقف ها، به تخصیص اراضی و بهبود آنها اشاره کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید