تعیین میزان شیوع و کمیت گونه های بروسلا در شیر خام و پنیرهای سنتی

807 226 فقط خبر

برترین های نهمین جشنواره فریحکتگان (34)/ در گفتگو با آنا ذکر شد;

برنده جشنواره فرهیختگان در مقاله ای میزان شیوع و کمیت گونه «بروسلا» را در شیر خام و پنیرهای سنتی تولید شمال غرب ایران مشخص کرد.

گروه استان های خبرگزاری آنا; نهمین جشنواره علم، پژوهش و فناوری فرهنگیان همزمان با اختتامیه نمایشگاه رویداد ملی «دوران امید» با معرفی و تجلیل از برگزیدگان این جشنواره با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس جمهور دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، معاونان و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی و… به کار خود پایان دادند.

شهرام حنیفیان دانش آموخته بهداشت و کنترل کیفیت مواد غذایی و دانشیار و عضو هیئت علمی گروه صنایع غذایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز است. در نهمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری دانش پژوهان دانشگاه آزاد اسلامی در بخش مقالات برتر حائز رتبه و جایزه شد.


بیشتر بخوانید:

استفاده از پوست گردو برای افزایش عملکرد نانوذرات روی پارچه پنبه ای

یک “سیستم کنترل توپ و چوب” یک مثال مرتبط در تحقیقات هوافضا است

آیا استفاده تکنولوژیکی از ضایعات کشاورزی و ماهیگیری امکان پذیر است؟


حوزه تحقیقاتی حنیفیان باکتری های بیماری زا از طریق غذا و در سال های اخیر پروبیوتیک های بومی است. مقاله اخیر وی مربوط به شیوع گونه بروسلا (عامل تب مالت) در شیر خام و پنیرهای سنتی منطقه آذربایجان و مقاله برگزیده گروه دامپزشکی در جشنواره فرهیختگان در سال 1401 می باشد.

عضو هیأت علمی گروه صنایع غذایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری آنا، با بیان اینکه مقاله برتر جشنواره فرهیختگان برگرفته از پایان نامه امیر صابر معرفت است، اظهار کرد: که فوق لیسانس خود را از گروه صنایع غذایی تبریز که با مشاوره جلال شایق عضو گروه دامپزشکی گروه شبستر بود به پایان رساند.

  انتقاد تند فرهاد مجیدی از عملکرد فگانی در بازی استقلال و نساجی! - اندیشه معاصر

حنیفیان درباره برتری مقاله در جشنواره توضیح داد: اهمیت سلامت عمومی و خطر بررسی شده در این مقاله و انتشار آن در مجله بین المللی میکروبیولوژی مواد غذایی که جزو اولین ژورنال های چارکی (IF: 5.277) در رده بندی است. دلایل انتخاب مقاله در نهمین جشنواره دانش پژوهان بود.

وی با توجه به چکیده و محتوای مقاله توضیح داد: تب مالت یکی از شایع ترین بیماری های مشترک بین انسان و حیوان است که پراکندگی جهانی دارد. اگرچه بروز بروسلوز در مناطق مختلف به طور قابل توجهی متفاوت است. اما هنوز به عنوان یک مشکل عمده بهداشت عمومی در سراسر جهان در نظر گرفته می شود.

برگزیده جشنواره فرهیختگان هدف از این پژوهش را تعیین میزان شیوع و میزان گونه های بروسلا در شیر خام و پنیرهای سنتی تولیدی شمال غرب ایران دانست و گفت: بررسی عوامل داخلی نمونه های پنیر که می تواند بر بقای گونه بروسلا تأثیر بگذارد، خواصی مانند pH، نمک، رطوبت و زمان نگهداری نیز مورد ارزیابی قرار گرفت.

حنیفیان افزود: در مجموع 572 نمونه شامل 214 نمونه شیر خام گوسفند، 92 نمونه شیر بز خام و 266 نمونه پنیر سنتی محلی جمع آوری شد. بر اساس نتایج با استفاده از روش qPCR، 29/17، 22/15 و 93/22 درصد نمونه‌های شیر گوسفند، شیر بز و پنیر سنتی به ترتیب حاوی گونه‌های بروسلا بودند.

مدرس گروه صنایع غذایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز بیان کرد: روش qPCR در مقایسه با کشت در حدود 3.5 تا 5 برابر (P<0.05) حساسیت بیشتری در تشخیص گونه های بروسلا داشت.

وی خاطرنشان کرد: نتایج نشان داد که میانگین جمعیت گونه بروسلا در شیر گوسفند، شیر بز و پنیر سنتی به ترتیب 1.22، 1.55 و 1.43 واحد لگاریتم در میلی لیتر یا گرم بوده است. بین جمعیت بروسلا و تشخیص موفقیت آمیز آنها با روش فرهنگی همبستگی مثبتی مشاهده شد.

  آیا نارضایتی استقلال از پرداخت این باشگاه صحت دارد؟ - اندیشه معاصر

حنیفیان افزود: بین جمعیت بروسلا و مقدار pH، میزان نمک و مدت نگهداری نمونه های پنیر همبستگی (05/0 > P) مشاهده شد. اما این همبستگی با میزان رطوبت نمونه ها معنی دار نبود. با توجه به نتایج، هیچ یک از نمونه های پنیر با pH کمتر از 4.5 و مدت نگهداری بیش از پنج ماه به گونه بروسلا آلوده نشدند.

انتهای پیام/4062/

دیدگاهتان را بنویسید