تعیین رده شغلی برای تحصیل/تدوین و تصویب آیین نامه تا دو ماه آینده نهایی می شود.

خبر خوش علمی پژوهشی معاون وزیر علوم در گفتگوی اختصاصی با آنا؛

18945 764 فقط خبر

پیمان صالحی عصالحی گفت: پژوهشگران مستقلی که در هیچ کجا به کار گرفته نمی شوند، اما به دلیل فعالیت های پژوهشی، از نظر قرارداد اجباری یا دائم، شاغل محسوب می شوند.

پیان صالحی، معاون پژوهشی وزیر علوم در گفت وگو با خبرنگار گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، خاطرنشان کرد: پژوهشگران مستقلی که در هیچ کجا به کار گرفته نمی شوند، اما به دلیل فعالیت های پژوهشی خود به عنوان محقق شناخته می شوند. در ازای قراردادهای الزام آور یا دائمی به کار گرفته می شود.

وی افزود: در آخرین جلسه مردادماه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری موضوع استخدام پژوهشگران مستقل به تصویب رسید. در سند تحول دولت نیز اشاره شده است که باید تجهیزات لازم را برای همکاری پژوهشگران با دانشگاه ها و پژوهشگاه ها فراهم کنیم.

صالحی بیان کرد: دستورالعمل و آیین نامه اجرایی را بنویسید و به تصویب شورای عالی برسانید. یعنی محققین مستقلی که در هیچ جا استخدام نمی شوند، اما به دلیل فعالیت پژوهشی خود، از نظر قرارداد اجباری یا دائم، شاغل محسوب می شوند.

وی افزود: نیازهایی در این زمینه وجود دارد، باید با سازمان های حمایتی مانند تامین اجتماعی هماهنگی صورت گیرد و ما می توانیم به عنوان یک کارمند برای هر دوره ای که با سازمان برنامه داشته باشیم به این موضوع نگاه کنیم و برای اولین بار در کشور این اتفاق می افتد. . امیدواریم تا دو ماه آینده این آیین نامه نهایی و تصویب شود.

  واکنش جالب سردار به خبر در دست گرفتن تاج بیرانوند + عکس - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4167/

دیدگاهتان را بنویسید