تعطیلات خونین چهارشنبه سوری – اندیشه مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، همچون هر سال با نزدیک شدن به آخرین شب چهارشنبه سال، حوادث دلخراش مربوط به این شب آغاز شده است. در چند روز اخیر شاهد چندین حادثه پراکنده در شهرهای مختلف بوده ایم.

به عنوان مثال در شرق تهران در حادثه ای که در آن یک ماده منفجره منفجر شد و دو نوجوان مجروح شدند. اما حالا اصفهان خبر می دهد که انفجار مواد محترقه دست یک پسر 18 ساله را قطع کرد. این حادثه صبح پنجشنبه در منطقه کهدریجان استان اصفهان رخ داد.

ماجرا از این قرار بود که پسر جوان در حال بازی با مواد منفجره دست ساز بود که ناگهان نارنجکی در دستانش منفجر شد.

صدای مهیب انفجار از یک سو و فریاد و ناله پسر جوان از سوی دیگر موجب ترس و وحشت در منطقه رع شد فلاورجان منتقل شد.

وی به دلیل شدت جراحات وارده به اتاق عمل منتقل شد و پزشکان تلاش زیادی برای مداوای وی انجام دادند اما شدت جراحات دست و صورت وی به حدی بود که دستش قطع شد.

از سوی دیگر، کارشناسی حادثه مرگبار 20 روز پیش در تبریز که منجر به کشته شدن 3 نفر شد، نشان می دهد که منشأ انفجار مواد قابل اشتعال بوده است. این حادثه شامگاه 15 بهمن ماه در یک خانه سه طبقه واقع در منطقه یوسف آباد تبریز رخ داد و شدت انفجار به حدی بود که خانه به طور کامل تخریب و منازل همجوار نیز آسیب دید.

در این حادثه دو جوان 18 و 20 ساله و یک نوجوان 13 ساله جان باختند و چند تن دیگر مجروح شدند. سردار علی محمدی جانشین فرمانده آذربایجان شرقی علت این حادثه را انفجار مواد محترقه اعلام کرد و گفت: تلاش پلیس برای پیشگیری از حوادث هولناک در چهارشنبه آخر سال ادامه دارد که با اطلاع و بازرسی از این کارگاه ها 2 مورد کشف شد. میلیون ها تعداد مواد قابل اشتعال غیرقانونی و مقادیر زیادی کپسول خالی و پیش سازهای کراکر.

  فوری 32 میلیارد از دست رفته استقلال! - اندیشه معاصر

جلوگیری از انفجار در متروی تهران

در همین حال در تهران هوشیاری پلیس مترو از وقوع یک حادثه دلخراش جلوگیری کرد. پلیس مترو مولوی به مرد جوانی مشکوک شد که یک کوله پشتی سنگین مشکی را در حین کنترل تردد مسافران حمل می کرد.

سرهنگ سعید عطاءالهی، رئیس کلانشهر پایتخت گفت: این جوان 20 ساله 11 کیلوگرم تاج گل به ایستگاه مترو آورده که با هوشیاری کارکنان کشف شد. وی ادامه داد: وی در تحقیقات مقدماتی گفت که این مواد را روز چهارشنبه برای ساخت نارنجک دستی خریداری کرده که در این خصوص پرونده ای تشکیل و متهم تحویل مقام قضایی شد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1276389

دیدگاهتان را بنویسید