تعداد سهامداران سجامی از مرز 40 میلیون گذشت

964371 فقط خبر

محمد باغستانی از ثبت نام بیش از 150 هزار نفر در سامانه سجام در اولین ماه سال 1400 خبر داد و گفت: اقدامات مختلفی در دستور کار سازمان بورس و شرکت سپرده گذاری مرکزی قرار گرفت. این راهکارهای جدید ثبت نام سهامداران در سامانه سجام است. در نتیجه این اتفاق تعداد ثبت نام کنندگان در این سامانه از مرز 40 میلیون سهامدار گذشت.

وی با اشاره به قانون بودجه سال 1401 مبنی بر اینکه ناشران ثبت نام شده در سازمان بورس و اوراق بهادار باید سود سهام خود را در سال 1401 از طریق سامانه سجام پرداخت کنند، گفت: زیرساخت های فنی و سخت افزاری فراهم است اما سهامداران باید سود سهام خود را از طریق سامانه سجام پرداخت کنند. در اسرع وقت در این سامانه ثبت نام کنید تا سپرده گذاری مرکزی در سال جاری از طریق اطلاعات سامانه سجام به ناشران سود پرداخت کند.

بگستانی با بیان اینکه سال گذشته 290 شرکت از طریق اطلاعات سامانه سجام سود سهام خود را واریز کردند، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 8 شرکت از طریق این سامانه سود سهام خود را واریز کرده اند و پنج شرکت نیز در مرحله تکمیل اسناد و مدارک و مراحل اجرایی هستند. سود آنها از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی است.

انتهای پیام/

  جدیدترین نقشه تاج شهرهای کشور - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید