تظاهرات بزرگ ضد جنگ در روسیه و دستگیری 1300 معترض/ اروپا دوباره مسکو را تحریم کرد

118822 763 فقط خبر

به گزارش جماران، در پی تظاهرات گسترده ضد جنگ، بیش از 1300 معترض به سیاست ولادیمیر پوتین در جنگ علیه اوکراین در روسیه دستگیر و بازداشت شده اند.

گروه مستقل حقوق بشر OVD-Info گزارش داد که 1307 نفر در 39 شهر مختلف روسیه تا صبح روز پنجشنبه 22 سپتامبر دستگیر شده اند که بیشترین تعداد در مسکو با حداقل 527 بازداشت و سن پترزبورگ با حداقل 480 بازداشت بوده است. این تظاهرات پس از آن برگزار شد که ولادیمیر پوتین دستور اعزام نیروهای اضافی به اوکراین را صادر کرد.

پس از این اقدام پوتین، قیمت پروازهای یک طرفه روسیه به خارج از کشور افزایش بی سابقه ای داشته است و عکس های منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان از تشکیل صف های طولانی در مرزهای این کشور دارد.

پوتین روز چهارشنبه در یک سخنرانی ضبط شده گفت که این کشور به “عملیات ویژه” خود تا رسیدن به اهداف ادامه خواهد داد. سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که 300 هزار نیروی اضافی برای خدمت در جنگ با اوکراین به منطقه اعزام خواهند شد.

در پی تشدید تظاهرات ضد جنگ، وزارت امور داخلی روسیه اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور برای “تامین نظم عمومی” وارد شده اند و اقدامات بیشتری برای جلوگیری از چنین حوادثی در آینده اتخاذ خواهد کرد.

در بیانیه منتشر شده از سوی این وزارتخانه همچنین آمده است که در برخی از مناطق روسیه اقدام به ارتکاب اعمال غیرقانونی و تعداد بسیار کمی از افراد اقدام به اعمال غیرقانونی کردند که در نهایت به نیروهای پلیس معرفی شدند و متخلفان به بررسی های لازم را به واحدهای ذیربط تحویل داده اند.

کره شمالی صادرات تسلیحات به روسیه را رد کرده است

کره شمالی ارسال تسلیحات به روسیه در بحبوحه درگیری در اوکراین را رد کرده است. کره شمالی به شدت از گزارش های اطلاعاتی آمریکا مبنی بر انتقال تسلیحات به روسیه در طول جنگ اوکراین انتقاد کرد و گفت که قصدی برای این کار ندارد و این اتهامات را تلاشی برای خدشه دار کردن وجهه این کشور خواند.

در یک گزارش رسانه دولتی در روز پنجشنبه، 22 سپتامبر، یک مقام دفاعی کره شمالی که نامش فاش نشد، به ایالات متحده هشدار داد که از “اظهارات بی پروا” خودداری کند و “خفه شو”.

اوایل ماه جاری، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت روسیه برنامه ای برای خرید میلیون ها موشک و مهمات توپخانه از کره شمالی برای ادامه جنگ در اوکراین دارد.

این بیانیه کره شمالی چند هفته پس از آن بیان شد که مسکو یافته های اطلاعاتی آمریکا را “کاذب” خواند. صادرات تسلیحات کره شمالی به روسیه ناقض قطعنامه های سازمان ملل است که این کشور را از واردات یا صادرات سلاح منع می کند.

یک مقام کره شمالی تاکید کرد که پیونگ یانگ هرگز تحریم های “غیرقانونی” شورای امنیت سازمان ملل علیه این کشور توسط آمریکا و حامیانش را به رسمیت نشناخته است.

بر اساس بیانیه منتشر شده توسط خبرگزاری رسمی کره شمالی، صادرات و واردات تجهیزات نظامی “حق مشروع یک کشور مستقل” است.

این مقام که معاون مدیر کل وزارت دفاع ملی کره شمالی معرفی شده است، گفت: «اما ما از این فرصت استفاده می کنیم تا یک موضوع را روشن کنیم. ما پیش از این هرگز سلاح یا مهمات به روسیه صادر نکرده‌ایم و هیچ برنامه‌ای برای صادرات آن نداریم.»

  رضایی کوچی همچنان رئیس کمیسیون شهروندی مجلس بود

وی ادامه داد: مشخص نیست این شایعه که آمریکا در حال انتشار است از کجا می آید، اما قطعاً قصد دارد وجهه کره شمالی را خدشه دار کند.

لاوروف: آمریکا و متحدانش اوکراین را قربانی می‌کنند تا به اهدافشان برسند

وزیر امور خارجه روسیه گفت که آمریکا و متحدانش با ارسال سلاح به اوکراین مانع از حل بحران می شوند و برای رسیدن به اهداف خود اوکراین را قربانی می کنند.

به گزارش الجزیره، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه اختصاصی با مجله نیوزویک در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: آمریکا و متحدانش آماده هستند تا اوکراین را برای رسیدن به اهداف ژئوپلیتیکی خود قربانی کنند. آمریکا و متحدانش اوکراین را در اسلحه غرق کرده اند و در نتیجه بحران را طولانی کرده و راه حل بحران را سد می کنند.

وی ادامه داد: برقراری صلح در اوکراین برای آمریکا مهم نیست و این کشور از نزدیک شدن کیف و مسکو به توافق در مارس گذشته ناراحت بود. آمریکا و انگلیس ماه‌ها اوکراین را از مذاکره با روسیه منع کرده‌اند.

وزیر امور خارجه روسیه افزود: روند مذاکرات آمریکا و روسیه به دلیل رفتار واشنگتن عملا متوقف شده است. همزمان، نشانه هایی از طرف آمریکایی و جو بایدن برای از سرگیری مذاکرات بر سر پیمان استارت وجود دارد.

لاوروف تصریح کرد: ساکنان سرزمین های آزاد شده اوکراین حق دارند سرنوشت خود را بر اساس منشور سازمان ملل تعیین کنند. روسیه استقلال جمهوری های دونباس از جمله دونتسک و لوهانسک و دو منطقه زاپوریژیا و خرسون را در چارچوب تعیین شده به رسمیت شناخت.

لیز تراس: تا زمانی که اوکراین در جنگ علیه روسیه پیروز نشود، آرام نخواهیم گرفت

نخست وزیر انگلیس با تاکید بر اینکه پوتین در تلاش است ناکامی های فاجعه بار خود را توجیه کند، گفت: ما به روند افزایش کمک های نظامی خود به کیف متعهد هستیم.

به گزارش الجزیره، لیز تراس نخست وزیر انگلیس در سخنرانی خود در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، با اشاره به حوادث اوکراین به روسیه و رئیس جمهور آن کشور به شدت حمله کرد.

لیز تراس در این سخنرانی گفت: پوتین در تلاشی ناکام سعی دارد ناکامی های فاجعه بار خود را توجیه کند. او با اعزام نیروهای بیشتر به جبهه های جنگ بر موضع اشتباه خود تاکید می کند. پوتین این اقدامات را از روی ناامیدی انجام می دهد و سعی می کند به دروغ ادعای دموکراسی کند، اما این اقدامات موفق نخواهد شد زیرا ائتلاف بین المللی قوی است و اوکراین نیز قوی است.

وی ادامه داد: اوکراینی ها فقط از کشور خود دفاع نمی کنند، بلکه از ارزش ها و امنیت کل جهان دفاع می کنند. بنابراین ما باید در دفاع از این کشور عمل کنیم. من متعهد به ادامه روند افزایش کمک های نظامی به اوکراین هستم. همانطور که من صحبت می کنم، تسلیحات جدید بریتانیایی در راه اوکراین هستند. تا زمانی که اوکراین پیروز نشود، آرام نخواهیم گرفت.

  توسعه 7 میدان نفت و گاز در ایران توسط روسیه

نخست وزیر انگلیس تصریح کرد: ما در برهه ای تعیین کننده از تاریخ خود و این سازمان و تاریخ آزادی هستیم. بریتانیا نمی تواند به کشوری (روسیه) که می خواهد از اقتصاد جهانی به عنوان یک سلاح استفاده کند، تکیه کند.

وی در پایان اعلام کرد: انگلیس به طور کامل به تعهدات خود عمل می کند و کشور ما شریک قابل اعتماد و قدرتمندی خواهد بود. ما و دوستان و متحدانمان در سراسر جهان به حمایت از آزادی، حاکمیت و استقلال ادامه خواهیم داد.

انگلیس: بسیج نیروها در روسیه دشوار خواهد بود

وزارت دفاع انگلیس در آخرین ارزیابی خود از تحولات جنگ در اوکراین اعلام کرد که طرح بسیج نیروها در روسیه پرزحمت خواهد بود.

در این بیانیه که نسخه‌ای از آن در حساب توییتر وزارت دفاع منتشر شد، آمده است: در 21 سپتامبر 2022، ولادیمیر پوتین “بسیج جزئی” را برای حمایت از عملیات در اوکراین اعلام کرد. وزیر دفاع روسیه بعداً تأیید کرد که این شامل بسیج 300000 نیروی ذخیره می شود.

در این بیانیه آمده است که روسیه با چالش های لجستیکی و اداری این نیرو دست و پنجه نرم خواهد کرد و احتمالاً تلاش خواهد کرد تا تشکیلات جدیدی را با نیروهایی ایجاد کند که بعید است ماه ها پس از شروع جنگ موثر باشند.

در همین حال، بر اساس ارزیابی وزارت دفاع بریتانیا، تصمیم رئیس جمهور روسیه برای بسیج نیرو در میان اقشار مردم بسیار نامطلوب خواهد بود و ولادیمیر پوتین به امید ایجاد نبرد لازم، ریسک سیاسی قابل توجهی را پذیرفته است. قدرت.” “

بر اساس این بیانیه، “اقدام پوتین در واقع اعتراف به این است که روسیه نیروی انسانی داوطلب خود را برای جنگ در اوکراین خسته کرده است.”

بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا، دیروز در اظهارنظری تصمیم مسکو را دلیلی بر شکست روسیه در جنگ اوکراین ارزیابی کرد. او مدعی است: پوتین و وزیر دفاعش ده ها هزار شهروند روسیه را به کشتارگاه فرستاده اند. هیچ گونه تهدید و تبلیغاتی نمی تواند این واقعیت را پنهان کند که اوکراین در حال برنده شدن در جنگ است و روسیه در حال تبدیل شدن به یک عنصر منفور در جهان است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دیروز (چهارشنبه) از بسیج نسبی (بخشی از نیروهای روسی) در سراسر کشور خبر داد و افزود که فقط شهروندانی که عمدتاً با تجربه باشند مشمول بسیج نسبی خواهند شد.

تصمیم وی با واکنش های بین المللی گسترده ای همراه شد، به طوری که ینس استولتنبرگ، دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز گذشته بسیج نیروها در روسیه را اقدامی خطرناک و بی پروا خواند.

مکرون: باید به اوکراین در دفاع از خاک خود کمک کنیم

رئیس جمهور فرانسه با بیان اینکه جنگ در اوکراین فقط حول میز پایان می یابد، تاکید کرد: ما باید خط خود را در برابر “باج خواهی” ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه حفظ کنیم و به اوکراین در دفاع از خاک خود کمک کنیم.

امانوئل ماکرون روز پنجشنبه در پاسخ به سوالی در شبکه تلویزیونی BFMTV در بازگشت از نیویورک با هواپیمای ریاست جمهوری، موضع خود را برای کاهش تنش بین کیف و مسکو از طریق گفتگو تکرار کرد.

  دو لژیونر به اردوی تیم ملی والیبال اضافه شدند

وی خواستار بازگشت طرف های درگیر به میز مذاکره شد.

رئیس جمهور فرانسه با بیان اینکه روسیه از نظر دیپلماتیک خود را منزوی می کند، گفت: آتش بس نباید تحت هیچ شرایطی انجام شود و ما باید به طور جمعی خود را در موقعیتی قرار دهیم که گفتگوی جمعی برای صلح ایجاد کنیم.

مکرون تاکید کرد: ما با روسیه در جنگ نیستیم. این وظیفه ماست که خط خود را حفظ کنیم. این به معنای کمک به اوکراین برای دفاع از خاک خود است.

رئیس جمهور فرانسه در بخشی دیگر از این گفتگو گفت: اگر همه نقش خود را ایفا کنند، می توانیم زمستان را پشت سر بگذاریم.

ماکرون ادامه داد: رویکرد فرانسه در زمستان امسال همچنان «هشیاری است، نه توزیع». اگر همه نقش خود را ایفا کنند، می توانیم زمستان را پشت سر بگذاریم.

رئیس جمهور فرانسه با تاکید بر اقدامات انجام شده با کشورهای اروپایی در این زمینه، گفت: قیمت ها در هفته های آینده کاهش خواهد یافت.

اتحادیه اروپا روسیه را تحریم کرد

در واکنش به «بسیج نسبی» نیروهای روسیه، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که اتحادیه اروپا تحریم های جدیدی را علیه مسکو آماده می کند و حمایت نظامی خود از اوکراین را افزایش می دهد.

به گزارش خبرگزاری آناتولو، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از دیدار با دیپلمات های ارشد اتحادیه اروپا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل به خبرنگاران گفت: ما به حمایت نظامی خود از اوکراین و تامین تسلیحات ادامه خواهیم داد و افزایش خواهیم داد. . ما همچنین چگونگی اجرای اقدامات محدودکننده جدید علیه روسیه را بررسی خواهیم کرد.

پس از اینکه جمهوری‌های لوهانسک و دونتسک بیانیه‌هایی مبنی بر برگزاری همه‌پرسی برای پیوستن به روسیه صادر کردند و روز بعد، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه «بسیج نسبی» نیروها در روسیه را اعلام کرد، جوزپ بورل جلسه‌ای در این باره برگزار کرد.

نماینده سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه خاطرنشان کرد: اقدامات اخیر روسیه تصمیم اتحادیه اروپا برای حمایت از اوکراین را تغییر نخواهد داد. تا زمانی که جنگ ادامه دارد، ما از توانایی این کشور (اوکراین) برای دفاع از تمامیت ارضی و حاکمیت خود حمایت خواهیم کرد.

وی بدون اشاره به جزئیات توضیح داد: مقامات اتحادیه اروپا بسته جدید تحریم ها علیه روسیه را بررسی خواهند کرد. بسته ای که باید بر بخش های جدید اقتصاد روسیه تأثیر بگذارد.

به گزارش پولیتیکو، برنامه تحریم ها شامل «محدود کردن قیمت نفت روسیه و ممنوعیت واردات کالاهای لوکس روسیه» است.

قرار است سفرای اتحادیه اروپا روز جمعه درباره جزئیات این بسته تحریمی گفتگو کنند.

از آغاز حمله روسیه به اوکراین، اتحادیه اروپا در مجموع 2.5 میلیارد یورو کمک نظامی به کیف ارسال کرده است.

در 24 فوریه، ولادیمیر پوتین حمله ای را به اوکراین آغاز کرد تا «از بین بردن هویت» و جلوگیری از پیوستن این کشور به ناتو. حمله ای که خود روسیه آن را «عملیات نظامی ویژه» خواند و غرب را بر آن داشت تا واکنش های متفاوتی را در این مورد نشان دهد و «شدیدترین تحریم ها» را علیه روسیه اعمال کند.

دیدگاهتان را بنویسید