تصویب لایحه برنامه هفتم توسعه توسط رهبر انقلاب

1076896 فقط خبر

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری آنا، سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه صبح روز شنبه (7 خرداد 1401) در جلسه فوق العاده ای به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور سران قوا، دبیر و دبیر شورای تشخیص مورد بررسی قرار گرفت. اعضای شورا حسب مورد، جمعی از نمایندگان دولت و مجلس شورای اسلامی نیز تشکیل شد.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره اجمالی به ساختار کلی سیاسی برنامه هفتم گفت: سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه از نظر تعداد بندها نسبت به سیاست های کلی برنامه های قبلی محدودتر است، بنابراین امیدواریم که در برنامه هفتم توسعه داشته باشیم. نمایندگان مجلس با دقت بیشتر چه رسد به اینکه در بندهای سیاست در جلسات فوق العاده، متنی دقیق و کارشناسی شده به مقام معظم رهبری ارائه شود تا دولت پس از اعلام سیاست های مشترک، فرصت کافی برای تدوین برنامه و ارسال آن داشته باشد. به مجلس

رئیس شورای سنجش سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه را مبنایی برای اجرای پنج سال آینده کشور دانست و بر لزوم حضور همه اعضا در شورای سنجش و رعایت مفاد سیاست های مشترک تاکید کرد.

محمد باکر ذوالقدر، دبیر شورای تشخیص مصلحت نیز در این جلسه با اشاره به روند تهیه متن سیاست های کلی برنامه هفتم از ابتدای سال 99 تا ابلاغ پیش نویس متن از سوی مقام معظم رهبری، سخنرانی کرد. ایده های ارائه شده و تدوین آنها در قالب بندهای خط مشی مشترک شناسایی و بیان شد: با انجام کار دقیق و علمی در دبیرخانه شورا بر حسب مقتضی همراه با آسیب شناسی سیاست های مشترک قبلی و همچنین با ارزیابی اجرای برنامه های قبلی و ارتباط آن با نیازهای واقعی کشور، کار زیادی روی ایده ها انجام شد و برای اولین بار در قالب یک مجموعه حدود 8000 صفحه از نظرات همه کارشناسان تهیه و بررسی شد.

  تحلیل فرهاد مجیدی پرسپولیس

وی افزود: سیاست های مشترک برنامه هفتم توسعه برخلاف سیاست های مشترک قبلی که موضوع محور بود بر یک موضوع محوری استوار است تا با تدوین این سیاست ها به نقشه راه مطلوبی برای پرداختن به مهمترین موضوعات دست یابد. چالش ها و مشکلات کشور.»

دبیر شورای تشخیص مقتضیات با بیان اینکه پیش نویس سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه پس از تصویب مقام معظم رهبری برای بررسی به مجلس ارائه شد، گفت: این طرح پس از تصویب به مجلس ارائه شد. رسید و سپس به 29 بند تقلیل یافت و در نهایت متن فعلی در قالب 21 بند حسب مورد در اختیار اعضای شورا قرار گرفت.

ذوالقدر همچنین ابراز امیدواری کرد: با برگزاری جلسات فوق العاده و با نظر دقیق و کارشناسی نمایندگان مجلس، سیاست های مشترک تدوین برنامه هفتم توسعه کشور پس از تصویب رهبر معظم انقلاب در اختیار دولت قرار گیرد.

پس از جلسه بحث و تبادل نظر کلی صورت گرفت که در آن برخی از اعضای شورا حسب صلاحدید و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نظرات و دیدگاه های خود را در خصوص سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه و برنامه هفتم توسعه بیان کردند. آسیب شناسی برنامه های قبلی و برنامه ششم تدوین برنامه ای جامع و قابل اجرا که با همکاری قوای سه گانه امکان اجرای بیش از شش برنامه توسعه قبلی را فراهم کند.

آیت الله آملی لاریجانی در پایان جلسه امروز با اشاره به درخواست سایر نمایندگان مجلس برای ارائه دیدگاه های خود از آنان خواست تا بر اهداف و اولویت های پنج سال آینده کشور و همچنین منابع دست یافتنی برنامه تمرکز کنند. .

  فواید خوردن سبزیجات برای قلب - یک تفکر مدرن

انتهای پیام/4013/

دیدگاهتان را بنویسید