تصویب جدید دولت برای میادین گازی با بازده کمتر از 20 درصد.

1089313 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران گفت: در این چهار ماه نزدیک به 4 میلیارد از صادرات گاز دریافت کردیم که تقریبا معادل کل درآمد صادراتی است. گاز در سال 1400 الحمدالله در بودجه امسال نیز موفق شدیم به تعهدات خود عمل کنیم.

وی افزود: در زمینه جذب سرمایه گذاری در داخل و خارج از کشور نیز قراردادهایی برای توسعه میادین نفت و گاز داشتیم. تا 34 درصد. در واقع دولت به وزارت نفت اجازه داده است که از سرمایه گذاران داخلی و خارجی استفاده کند که این نشانه خوبی است.

وزیر نفت تصریح کرد: تا امروز نزدیک به 14 میلیارد دلار قرارداد و تفاهم نامه برای توسعه میادین نفت و گاز منعقد کرده ایم. قرارداد امضا شده با روسیه برای توسعه میادین نفتی به ویژه میادین مشترک نفت و گاز بود.

اوجی گفت: دو سه هفته پیش میدان نفتی آزادگان که بزرگترین میدان مشترک نفتی ایران و عراق است، بالغ بر 7 میلیارد دلار از توان و ظرفیت منابع مالی داخلی را استفاده کرد که 6 بانک و 6 بانک بزرگ اقتصادی را در اختیار داشت. هلدینگ ها درگیر هستند. حقیقت این است که آنها در توسعه این منطقه سهامدار می شوند.

وزیر نفت با بیان اینکه توسعه این میدان نفتی را آغاز کرده‌ایم، گفت: در حال حاضر روزانه 190 هزار بشکه نفت جمع‌آوری می‌کنیم و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در وزارت نفت، از ظرفیت بخش‌های مختلف مالی استفاده می‌کنیم. با احتساب بانک ها و شرکت های هلدینگ ظرف چند سال آینده به 570000 بشکه نفت در روز خواهیم رسید.

  انتقاد زوونیمیر سولدو سرمربی تراکتورسازی از وضعیت بدنی بازیکنانش + جزئیات - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید