تصویب انتخاب رؤسای 10 دانشگاه در شورای عالی انقلاب فرهنگی

1047453 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، ساعدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه هشتصد و شصت و ششمین جلسه این شورا گفت: در ابتدای این جلسه از برگزیدگان المپیادهای کشور تجلیل شد. . این نسل فهیم، توانمند و جوان کشور تاکنون بیش از 700 مدال جهانی دارد. از مربیان این مدال آوران نیز قدردانی شد. در همین راستا سند مربوط به باشگاه دانشمندان جوان المپیادها که به تصویب رسیده است، هفته جاری اعلام می شود.

وی افزود: دومین دستور جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب اعضای هیئت مدیره بنیاد ایران شناسی بود که به انقلاب فرهنگی رای دادند.

عاملی تصریح کرد: همچنین روسای 10 دانشگاه کشور از جمله محمدامین، ولی زاده حسن لویی به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ارومیه، فرهاد غلامی به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران و کباد محمدی تایید شدند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه، سید محمد محمدی به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان و علیرضا خسروپناه به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول و محمد گلم نژاد به عنوان رئیس دانشگاه در رشته پزشکی. علوم و خدمات بهداشتی درمانی دکتر کهکیلویه و بویراحمد، محمدنبی احمدی به عنوان رئیس دانشگاه کرمانشاه و حشمت الله علینژاد به عنوان رئیس دانشگاه مازندران. حسین رضوان به عنوان رئیس دانشگاه بوعلی سینای همدان و محبوب معین مقدز به عنوان رئیس دانشگاه کوثر بجنورد انتخاب شدند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: با تصویب اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمدرضا محبر دزفولی به عنوان عضو واقعی کمیسیون انتصاب روسای دانشگاه های کشور انتخاب شد.

  تیم ملی بسکتبال برای یک اردوی آماده سازی راهی ژاپن می شود

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در خصوص صیانت از سلامت اجتماعی جامعه، اعضای شورا بحث های مفصلی داشتند، در واقع یکی از وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی، صیانت است. سلامت اجتماعی جامعه و مقابله با مشکلاتی که منجر به تضعیف ارزش های والای اجتماعی می شود. امروزه والدین در محیط های مختلفی که در جامعه وجود دارد نگران سلامت فرزندان خود هستند. در این راستا طبیعی است که نهادهای مسئول به صورت سازمان یافته و شبکه ای به تعهدات قانونی خود در قبال تهدیدکنندگان سلامت اجتماعی جامعه عمل کنند. وظیفه اصلی تقویت دانش فرهنگی و دانش اجتماعی است. در واقع یکی از وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی حفظ سلامت اجتماعی جامعه است و در این راستا مقوله تقویت آگاهی فرهنگی و تقویت دانش اجتماعی بسیار حائز اهمیت است.وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، سازمان صدا و سیما و وزارت فرهنگ و رهبری اسلامی مورد تاکید قرار گرفت.

وی در پایان گفت: ادامه بحث سلامت اجتماعی و حجاب و عفاف در جلسه آینده شورا پیگیری می شود.

انتهای پیام/4040/

دیدگاهتان را بنویسید