تصویب اقدامات زمینه سازی برای قانونی شدن تجارت مرزی/ تاکید رئیس جمهور بر لزوم تامین معیشت پایدار ساکنان مناطق مرزی

1087708 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا که عصر شنبه با حضور سران قوا برگزار شد. سه قوه و سایر اعضا به ریاست حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، راهکارهای ساماندهی تجارت مرزی و مبارزه با قاچاق کالا و سایر روش های جابجایی غیرقانونی کالا در مناطق مرزی بررسی شد.

در این جلسه پیشنهاد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با سه محور «شفاف سازی و قانونی شدن تجارت مرزی»، «ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه تجارت مرزی قانونی» و «ایجاد اشتغال به منظور تأمین امنیت» زندگی مناسب برای ساکنان مناطق مرزی» ارائه و تصویب شد.

این پیشنهاد به منظور افزایش حاکمیت دولت و ساماندهی پدیده کولبری و رسیدگی به آثار زیانبار اجتماعی، انسانی و اقتصادی روش های غیرقانونی تردد کالا از مرزها به تصویب شورای عالی هماهنگی اقتصادی دولت رسید.

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت احیای تجارت مرزی و حمایت از فعالیت های مشروع و رسیدگی به آسیب ها و پیامدهای اجتماعی و اقتصادی شیوه های نادرست جابجایی کالا، گفت: تامین معیشت و ایجاد اشتغال برای مرزنشینانی که همواره از مدافعان جمهوری اسلامی غیور بوده اند. ایران برای همه نهادها از جمله دولت اولویت دارد. بنابراین هر تصمیمی در این زمینه باید پشتوانه معیشت پایدار و سالم مرزنشینان باشد و منجر به ساماندهی و انضباط تجارت مرزی شود.

در این جلسه موضوع رسیدگی به وضعیت مجتمع تولید نیشکر هفتپه نیز در دستور کار قرار گرفت. اعضا با توجه به آثار مثبت و سازنده تصمیمات و اقدامات موقت دولت در سال گذشته برای ساماندهی و بهبود کار این مجموعه، تصمیم گرفتند اقدامات لازم از جمله دائمی شدن آیین نامه را برای ادامه فعالیت های تولیدی به عمل آورند تا اطمینان حاصل شود. منافع کارگران و روشن شدن وضعیت مالکیت نیشکر هفت تپه.

  استقبال از غرفه رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه کتاب

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید