تصور بازگشت به برجام بدون آزادی زندانیان دشوار است

تصور بازگشت به برجام بدون آزادی زندانیان دشوار است

بر اساس گزارش ها اعتدال به گزارش رویترز، رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و مذاکره کننده ارشد آمریکا در مذاکرات وین در گفت وگو با خبرگزاری رویترز درباره موضوع آزادی اتباع آمریکایی زندانی در ایران برای دستیابی به توافق در مذاکرات وین برای احیای توافق هسته ای گفت. او گفت: «این دو از هم جدا هستند و ما آنها را تحت تعقیب قرار می دهیم. اما تصور بازگشت به توافق هسته ای برای ما بسیار سخت است، با وجود اینکه چهار آمریکایی بی گناه در ایران زندانی هستند!

وی گفت: بنابراین در حالی که در حال مذاکره غیرمستقیم با ایران در موضوع هسته ای هستیم، با آنها نیز برای اطمینان از آزادی زندانیان خود در حال مذاکره غیرمستقیم هستیم.

فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران با بری روزن، دیپلمات سابق آمریکایی ۷۷ ساله که برای آزادی زندانیان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، استرالیایی و سوئدی در ایران دست به اعتصاب غذا زده بود گفت‌وگو کرد و خواستار عدم توافق شد. بدون آزادی آنها او یکی از دیپلمات های آمریکایی از سال 1981 تا 1979 بود [و در جریان اشغال سفارت آمریکا]او در ایران به گروگان گرفته شد.

تصور بازگشت به برجام بدون آزادی زندانیان سخت است/ از مذاکرات مستقیم استقبال می کنیم
مصاحبه با رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و بری روزن، دیپلمات سابق آمریکا

مالی گفت: «من با تعدادی از خانواده‌های زندانیان صحبت کرده‌ام که واقعاً از کار روزن قدردانی کرده‌اند، اما در عین حال می‌خواهند او به اعتصاب خود پایان دهد، و این چیزی است که من می‌خواهم زیرا این کار برای او پیامی فرستاد. از اعتصاب روزن
روزن گفت که در یک درخواست مالی، پزشکان و دیگران با پایان دادن به اعتصاب او پس از مصاحبه موافقت کردند.
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در بخشی دیگر از این گفتگو در پاسخ به اینکه آیا امکان مذاکره مستقیم آمریکا و ایران وجود دارد یا خیر، گفت: ما در این مورد چیزی نشنیده ایم. ما از او استقبال خواهیم کرد.
به گزارش ایسنا، اظهارات رابرت مالی در این خصوص و همزمان با هشتمین دور مذاکرات در وین در حالی است که سعید حاطب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان آذرماه در پاسخ به سوالی درباره بحث زندانیان آمریکایی گفته بود. : ایالات متحده آمریکا می داند که برای اجرای توافقات در این زمینه چه کاری باید انجام دهد.
انتهای پیام/

  جدایی ناگهانی دو ستاره از پرسپولیس در نیم فصل - تفکری مدرن

دیدگاهتان را بنویسید