تصمیم سران قوا برای تعیین سقف افزایش اجاره بهای مسکن مداخله دولت در بازار محسوب می شود.

972902 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، اقبال شاکری، عضو کمیسیون شهروندی مجلس شورای اسلامی، امروز (چهارشنبه) در برنامه رادیویی صبح و گفت و گو درباره تصمیم اخیر سران قوا برای افزایش اجاره بهای مسکن اظهار داشت: افزایش اجاره بها برای اجاره بهای مسکن از سوی سران قوا مطرح شده است. این پیش نویس در اجلاس سران تدوین شد، اما در واقع به شما بستگی دارد که دولت را تایید کنید، که تحت شرایط خاصی مداخله دولت در بازار محسوب می شود.

وی افزود: گاهی در شرایط خاص اقتصادی که به آن شکست های اقتصادی نیز می گویند، وقتی دولت ها لایه ای از مردم را تحت فشار برای تنظیم و کنترل اوضاع می بینند، برای مدت کوتاهی وارد میدان می شوند.

شاکری گفت: مالک یا مالک تاجری نیست که دولت بخواهد با این مصوبه با او مخالفت کند. شرایط مستاجران که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند مدت‌هاست که رها شده و امروز بیشترین هزینه‌های اجاره را به دوش می‌کشند و بیش از 60 درصد از هزینه‌های زندگی آنها صرف اجاره بها می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دولت سیزدهم نمی تواند نسبت به چنین شرایطی بی تفاوت باشد، گفت: دولت ایران هم وارد موضوع شده است که تجربه جهانی نشان می دهد. اما این اقدام باید کوتاه مدت باشد و همه جوانب سنجیده شود.

وی ادامه داد: در تصمیم گیری فقط نباید به اثر میان مدت نگاه کرد، باید مطمئن بود که تصمیم گیری امروز در آینده نیز به نفع همان قشر مدنظرمان خواهد بود.

شاکری گفت: هنگام تنظیم حقوق مالکان باید به این قشر توجه ویژه داشته باشیم. همچنین برای افرادی که به صورت داوطلبانه سقف افزایش قیمت را رعایت می کنند، مشوق هایی در نظر گرفته شود.

  برخی از برنامه های سامسونگ را غیرفعال کنید - فکر معاصر

یکی از اعضای کمیسیون شهروندی مجلس تاکید کرد: عملکرد ما نباید بازار را به سمتی سوق دهد که تعداد خانه های قابل اجاره کاهش یابد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید