تشک مموری فوم یا تشک طبی فنری؟ کی بهتره؟ – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، به طور متوسط ​​حدود یک قرن از استفاده از تشک های طبی فنری می گذرد. پس از گذشت این همه سال، این تشک هنوز هم تشک مورد علاقه بسیاری از افراد است. اما در مورد مقایسه این تشک با سایر انواع تشک های طبی که جدید هم هستند (مانند تشک های مموری فوم) سابقه استفاده از آن چندان تاثیر مثبتی ندارد.
برای درک اینکه کدام مدل تشک باعث می شود احساس راحتی بیشتری داشته باشید، باید هر نوع تشک را به دقت بررسی کنیم.

در کشور ما برندهای باکیفیت مدل های مختلفی از تشک را تولید می کنند که از جمله آنها می توان به شرکت تشک رویال تشک اشاره کرد که هم تشک های فوم مموری و هم تشک های طبی فنری را در مدل های مختلف روانه بازار کرده است.

31 e1646111059994 فقط خبر

آشنایی با تشک های طبی فنری

این مدل تشک اولین بار در دهه 1870 مورد استفاده قرار گرفت. اغلب همه مدل های تشک فنری ساختار تقریبا یکسانی دارند. لنت که فنر آهنی دارد در زیر قسمت نرمتر مانند فوم و مموری فوم قرار می گیرد. فنرها معمولاً شامل فنرهای شناور (همان فنرهای متصل) یا فنرهای جیبی (جایی که فنرها در پوسته های جداگانه قرار دارند) و کHe که انواع آنها به اندازه و قطر فنر، ارتفاع آن، وصل بودن یا نبودن فنرها بستگی دارد. ..

معرفی تشک مموری فوم

فوم مموری یا فوم پلی اورتان اولین بار توسط ناسا در دهه 1960 استفاده شد. با تغییر شکل در اثر فشار و گرما مشخص می شود. مموری فوم مانند سایر فوم ها نرم بوده و بسیار فشرده شده و با استفاده از مواد پتروشیمی خاصیت ارتجاعی آن را افزایش داده است همچنین مموری فوم به صورت سلولی باز می باشد تا گردش هوا را کمی تسهیل کند.

  برگزاری همایش برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت چگونه بود؟

مموری فوم در تماس با سایر اجسام و فشار به دلیل موادی که از آن ساخته شده است تغییر شکل زیادی پیدا می کند که آرامش خاطر را برای استفاده کننده از مموری فوم به ارمغان می آورد. این تغییر شکل دائمی نیست و پس از برداشتن فشار به حالت قبل باز می گردد. از دیگر ویژگی های این تشک می توان به سبک بودن آن برای کسانی که به یک طرف می خوابند اشاره کرد. زیرا مموری فوم از وارد آمدن فشار به نواحی بدن مانند شانه ها و لگن جلوگیری می کند. پس می توان گفت که علاوه بر خوابیدن به یک پهلو و به پشت خوابیدن و همچنین محافظت در برابر کمردرد و گردن درد نیز مناسب است.

32 e1646111026582 فقط خبر

تشک مموری فوم یا تشک طبی فنری؟ مقایسه دو مدل تشک

. در مورد تکیه گاه تشک

تشک طبی فنری به دلیل ساختار خاصی که دارد از ظرفیت باربری بسیار خوبی برخوردار بوده و به دلیل ارتفاع فنر و ضخامت آن دارای سطحی صاف و فنر در زیر آن می باشد. البته توجه داشته باشید که تشک به مرور زمان فرو می رود.

از طرفی تشک مموری فوم نیز مانند رقیب خود از پشتیبانی بسیار خوبی برخوردار است. البته این تشک بسته به تراکم فوم، سطوح مختلف پشتیبانی را ارائه می دهد.

وزن افراد موضوعی است که تفاوت این دو مدل تشک را از نظر ساپورت آشکار می کند. بنابراین اگر فردی اضافه وزن داشته باشد و از تشک مموری فوم (مخصوصاً مموری فوم نرم با تراکم کم) استفاده کند دچار افسردگی می شود که با احساس گرما روی تشک همراه بوده و در هنگام خواب نیز راحت نیست. ; در حالی که شما در یک تشک فنری هستید، این اتفاق نمی افتد.

. از نظر راحتی تشک

تشک طبی فنری به دلیل داشتن لایه های مرکب از استحکام بیشتری نسبت به تشک های دیگر برخوردار است. البته سختی یکسان برای انواع تشک فنری متفاوت است.

  وضعیت آب و هوای کشور/ بارش برف و باران در برخی محورهای 19 استان کشور - اندیشه معاصر

از طرفی تشک مموری فوم به دلیل ساختار متغیری که دارد از راحتی بیشتری برخوردار است که ضمن جلوگیری از کمردرد و گردن درد برای اکثر مواقع خواب نیز مناسب است.

. در مورد نقاط فشار تشک

تشک طبی فنری نقاط فشار بیشتری را به بدن وارد می کند که باعث درد در ناحیه کتف و لگن مخصوصا برای کسانی که به پهلو می خوابند می شود اما تشک مموری فوم از فشار و درد در نقاط فشار جلوگیری می کند. این شرایط را برای مناطق سنگین بدن که بیشتر در تشک غوطه ور هستند ایجاد می کند تا راحتی بیشتری نسبت به تکیه گاه ایجاد کند.

. از نظر گرما قبل از خواب

از نظر گرما و دمای خواب تشک، انواع تشک ها واکنش خاص خود را نشان می دهند. تشکی که دمای خواب را بالا می برد، تشک مموری فوم است که به دلیل گرماگیری در تشک و تراکم مموری فوم، دمای بدن نیز به تدریج بالا می رود. اما تشک طبی فنری که یکی از مناسب ترین تشک ها از نظر گردش هوا می باشد دما را بالا نمی برد و باعث خواب خنک می شود.

34 فقط خبر

. از نظر هزینه و قیمت

در این راستا می توان هر دو مدل تشک را در یک بازه قیمتی تعریف کرد، اما اغلب تشک های مموری فوم قیمت بیشتری نسبت به تشک های طبی فنری دارند. البته این مشکل رایج نیست و برخی از مدل های فنری تشک طبی ممکن است قیمت بیشتری نسبت به تشک های مموری فوم معمولی داشته باشند. قانونی وجود دارد که با افزایش تراکم تشک با مموری فوم و افزایش سختی تشک، قیمت آن افزایش می یابد.

. از نظر دوام و عملکرد تشک

از این نظر تشک های مموری فوم نسبت به تشک های طبی فنری دوام بیشتری دارند. عمر مفید تشک مموری فوم معمولاً هفت سال و تشک طبی فنری پنج سال است. عمر مفید تشک طبی فنری به جنس و ضخامت فنر و سیم های اتصال بستگی دارد، به همین ترتیب عمر تشک مموری فوم نیز به تراکم تشک بستگی دارد.

  امیر عبداللهیان از وزیر امور خارجه عراق استقبال کرد

35 فقط خبر

بالاخره چه کسی مناسب است؟ تشک مموری فوم یا تشک طبی فنری

تشک های مموری فوم در قسمت بالایی از مموری فوم و در قسمت میانی از لایه های فوم و فوم استفاده می کنند. این تشک از ایجاد نقاط فشاری جلوگیری می کند و همچنین انتقال حرکت در آن بسیار کم است.معمولاً فردی که از این تشک استفاده می کند روی آن احساس افسردگی می کند، زیرا این تشک فرم بدن را به خود می گیرد، کاربر گرم می شود. . به این ترتیب ایجاد احساس راحتی، از درد شدید در ناحیه کمر و گردن جلوگیری می کند. نکته دیگر اینکه این تشک نسبت به تشک طبی فنری عمر بیشتری دارد.

بر خلاف تشک طبی فنری در بالا، از فوم استفاده می کند و در مرکز آن فنر وجود دارد. این تشک کوچک نقاط فشار ایجاد می کند و انتقال حرکت در این مدل تشک آسان می شود. کاربر در هنگام خوابیدن روی آن احساس تنگی می کند. با این تشک علاوه بر ایجاد سطحی صاف به دلیل وجود فنر، جریان هوا در آن بیشتر می شود که خواب خنکی را به همراه دارد. همچنین تشک طبی فنری دارای حس کشسانی بوده و عمر مفید آن تا 5 سال می باشد. علاوه بر این تشک های طبی فنری بیشتر برای کسانی که اضافه وزن دارند مناسب است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1278067

دیدگاهتان را بنویسید