تشکیل کارگروه دانش آموزی «حقوق کودک»/شهر دوست کودک در حال تشکیل

محمدحسام عرفانیان در حاشیه نمایشگاه «چاپ معشوق» دانشگاه آزاد اسلامی در استان خراسان رضوی که به همت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در محل نمایشگاه بین المللی مشهد واحد مشهد برگزار شد، اعلام کرد: تشکیل کارگروه دانشجوییحقوق کودکوی در این دانشگاه به خبرنگار خبرگزاری آنا در مشهد گفت: ایجاد این کارگروه اقدامی است که برای اولین بار در کشور توسط دانشجویان رشته حقوق و پزشکی قانونی این دانشگاه تشکیل شد و گام بزرگی برداشته شد. در راستای آشنایی و معرفی حقوق کودک.

وی افزود: این کارگروه با مدیریت انجمن علمی حقوق کودک ایران در خراسان رضوی و با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد و توانستیم با استفاده از دانشجویانی که رشته های مختلف از جمله روانشناسی، مشاوره، جامعه شناسی و…

دبیر انجمن علمی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد افزود: این شور و اشتیاق دانشجویان در استان خراسان رضوی تعجب همگان را برانگیخت و تمام تلاش خود را می کنیم تا با استفاده از تجربه از این انگیزه بزرگ استفاده کنیم.

عرفانیان درباره اهداف تشکیل کارگروه دانش آموزی «حقوق کودک» گفت: کودکان سالم رکن اصلی ساختن جامعه سالم هستند و این جامعه سالم در گرو رفتار جامعه و خانواده با رعایت حقوق کودک است. .

ایجاد شهری دوستدار کودک

تشکیل کارگروه دانش آموزی «حقوق کودک»/شهر دوست کودک در حال تشکیل

وی تاکید کرد: هدف اصلی ما در کارگروه دانشجویی حقوق کودک دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شهری دوستدار کودک است. شهری که کودکان در آن از سلامت کامل برخوردار باشند، به خدمات اولیه دسترسی داشته باشند و به دور از هرگونه تبعیض جنسیتی و طبقاتی اجتماعی از زندگی خوبی برخوردار باشند.

  دکتر طهرانچی در حال مرگ است

دبیر انجمن علمی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد بالا بردن سطح آگاهی خانواده ها و فرزندان نسبت به حقوق خود را بسیار مهم دانست و افزود: این افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به حقوق. کودکان و خطراتی که کودکان و نوجوانان را در آینده تهدید می کند، کمک قابل توجهی به شکل گیری آینده کودکان و نوجوانان خواهد کرد.

عرفانیان با بیان اینکه از ظرفیت دانش آموزان استان خراسان رضوی برای این منظور استفاده خواهیم کرد، از دانشجویان علاقه مند و دغدغه مند دعوت کرد تا به عضویت این کارگروه درآیند.

به گزارش آنا، غرفه حقوق کودک یکی از غرفه های فعال نمایشگاه مهر محبوب دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی بود که از 31 تا 24 تیرماه 1401 به مدت چهار روز به عموم مردم خدمات رسانی کرد.

انتهای پیام/4078/4062/

دیدگاهتان را بنویسید