تشويق برنامه هاي فرهنگي در دانشگاه ها افزايش يابد/ لزوم حضور دانشجو در فعاليت هاي فرهنگي

معاون فرهنگی وزارت علوم:

30634 318 فقط خبر

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، افزایش برنامه های امیدوارکننده فرهنگی در دانشگاه ها را ضروری دانست و گفت: فعالیت ها باید تا حد امکان به دانشجویان واگذار شود. زیرا بخش مهمی از فرآیند اجتماعی شدن دانش آموزان است.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، عبدالحسین کلانتری در پنجاه و هفتمین اجلاس سراسری معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های کشور که برگزار شد، ضمن تبریک سال تحصیلی جدید، یاد و خاطره شهدا و مدافعان را گرامی داشت. حریم جمهوری اسلامی ایران به صورت حضوری و آنلاین در تالار شهدای جهاد علمی گفت: دانشگاه ها در شرایط سختی بازگشایی شدند که با مشکلات عدیده ای از جمله مشکلات مالی و زیرساختی و مشکلات ناشی از اپیدمی کرونا مواجه بودند، اما به لطف رهبری دانشگاه ها کمترین آسیب و استرس را شاهد بودیم. امیدواریم با لطف خداوند و عنایت حضرت ولیعصر(عج) بر سختی ها و سختی ها فائق آییم.

وی افزود: این نشست با توجه به هم افزایی از ابتدای سال تحصیلی و جهت گیری فعالیت ها برای داشتن سال خوبی از نظر فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

وی با تاکید بر برقراری ارتباط نزدیک و صمیمی با دانشجویان خاطرنشان کرد: گفت و گوهای مستمر و حضور در خوابگاه ها باید همواره مورد توجه قرار گیرد زیرا محیط دانشجویان فضا را تلطیف می کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه باید سطح تحمل را بالا ببریم افزود: تا حد امکان صبور باشید. چهره زیبای دانشگاه در معاونت فرهنگی منعکس شده و پاسداشت دانشجویان معاونت فرهنگی است.

  پشت صحنه گفتگوی جنجالی بازیکن پرسپولیس! - اندیشه معاصر

وی گفت: باید احیای کانون ها، انجمن ها، تشکل ها، نشریات و هیئت ها و جهت دهی به فعالیت آنها را سرلوحه وظایف خود قرار دهید چرا که با همه انتقاداتی که به آنها وارد می شود، مطالبات دانشجویان را دسته بندی می کنند و از پراکندگی آنها جلوگیری کنید..

وی افزود: دانشجویان باید فرصت حضور فعال و مشارکت در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه ها را داشته باشند.

وی با تاکید بر احیای شورای فرهنگی دانشگاه ها گفت: آمادگی خود را برای شرکت در جلسات دوره ای شورای فرهنگی دانشگاه ها اعلام می کنم زیرا این شورا رکن اصلی امور فرهنگی دانشگاه ها است.

کلانتری در خصوص مشارکت دانش آموزان در فعالیت های فرهنگی گفت: فعالیت ها تا حد امکان و با آزمون و خطا به دانش آموزان واگذار شود. بخش مهمی از فرآیند اجتماعی شدن دانش آموزان است.

وی به ایجاد برنامه های جدید با قالب های جدید اشاره کرد و گفت: برخی از برنامه ها نیاز به تغییر دارند و اگر چنین مواردی به دانش آموزان سپرده شود، ایده های درخشانی دارند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در ادامه سخنان خود به تقویت شورای مناطق و ارائه چهره درست از دانشگاه ها اشاره کرد و افزود: حمایت جدی مقام معظم رهبری از نهاد علم و نظام دانشگاه رسالت ما را سنگین می کند.

وی تصریح کرد: تصویری که رسانه های خارجی از دانشگاه به نمایش می گذارند با آنچه در سطح دانشگاه لمس می کنیم بسیار متفاوت است. علم آموزی در دانشگاه ها صورت می گیرد و فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان و فعالیت های علمی و فرهنگی همواره ادامه دارد. بسیاری از رویدادها در دانشگاه ها از جمله فعالیت ها و پژوهش ها رخ می دهد که باید از ظرفیت رسانه های مختلف بهره مند شد و از آن بهره برد.

  منچسترسیتی وارد رقابت برای جذب ستاره میلان شد

کلانتری در خصوص توجه به فضای عمومی دانشگاه ها تصریح کرد: باید اتفاقاتی که به فضاهای مشترک دانشگاه جهت می دهد را چند برابر کنیم و آنها را با معنویت و مفاهیم و مضامین انقلابی و علمی غنی کنیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: باید دلسوزانه از سیاسی شدن فعالیت انجمن ها و مراکز علمی جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه «امید سازنده تمدن و آینده است» خاطرنشان کرد: مشکل اصلی در فضای دانشگاه امید است و دشمن آن را نشانه گرفته است بنابراین هر برنامه ای که بتواند امید باشد بسیار مفید خواهد بود.

انتهای پیام/4040/

دیدگاهتان را بنویسید