تسریع در پروژه بندر چابهار

این موضوع در دیدار باقری با وزیر امور خارجه هند مورد تاکید قرار گرفت.

77808 935 فقط خبر

علی باقری که در چارچوب رایزنی‌های سیاسی وزارت امور خارجه ایران و هند در دهلی نو به سر می‌برد، عصر امروز با سوبرامانیام جایشنکار وزیر امور خارجه هند دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه جهان به نقل از خبرگزاری آنا، علی باقری معاون وزیر امور خارجه بر لزوم استفاده از ظرفیت تهران- دهلی نو مطابق با منافع دو ملت و مقابله با تهدیدات مشترک، تقویت همکاری های ایران تاکید کرد. و هند به ویژه در عرصه های منطقه ای و بین المللی از جمله زیرساخت های چندجانبه به مطالعه سکولاریسم در نظام بین الملل می پردازد.

باقری که در چارچوب رایزنی‌های سیاسی وزارت امور خارجه ایران و هند به دهلی نو سفر کرده است، عصر امروز با سوبرامانیام جایشنکار وزیر امور خارجه هند دیدار و گفتگو کرد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه در این دیدار روابط تاریخی دو کشور را زمینه ساز روابط رو به رشد دو کشور در عرصه های سیاسی، اقتصادی و امنیتی دانست و آمادگی کشورمان را برای تحقق این امر اعلام کرد. گسترش همکاری ها در سطوح دوجانبه و منطقه ای.

باقری با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های کشورها در راستای منافع دو ملت و مقابله با تهدیدات مشترک، همکاری‌های ایران و هند بویژه در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را تقویت زیرساخت‌های چندجانبه‌گرایی در نظام بین‌الملل خواند.

وزیر امور خارجه هند نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت رایزنی های مستمر میان دو کشور و اعلام آمادگی هند برای گسترش همکاری های دوجانبه بر تسریع در کار پروژه بندر چابهار تاکید کرد.

  آلمان خواستار بازنگری در معاهدات اصلی اتحادیه اروپا شده است

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید