ترکیه موافقت کرد که هزینه گاز روسیه را به روبل بپردازد

ترکیه موافقت کرد که هزینه واردات گاز طبیعی از روسیه را به روبل پرداخت کند.

2352 367 فقط خبر

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا،

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، پس از یک دیدار چهار ساعته در روز جمعه بر سر تقویت همکاری‌های دوجانبه توافق کردند. بر اساس این قرارداد که همکاری در بخش حمل و نقل، کشاورزی، مالی و ساخت و ساز را تقویت می کند، ترکیه موافقت کرد که نحوه پرداخت گاز طبیعی روسیه را تغییر دهد. الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه پس از این نشست اعلام کرد: بر اساس توافق جدید، ترکیه پذیرفت بخشی از پول واردات گاز طبیعی از روسیه را به روبل پرداخت کند.

پوتین ماه ها پیش اعلام کرد که کشورهای متخاصم باید هزینه واردات انرژی روسیه را از طریق حساب روبلی پرداخت کنند تا روسیه از اثرات تحریم های غرب مصون بماند. اگرچه روسیه ترکیه را کشور دشمن نمی‌داند، اما پرداخت به روبل برای گاز طبیعی روسیه به دور زدن تحریم‌ها کمک می‌کند.

ماه گذشته، ترکیه همچنین به میانجی‌گری توافق بین روسیه و اوکراین درباره صادرات غلات کمک کرد و روابط روسیه و ترکیه را تقویت کرد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، اردوغان که در انتخابات سال آینده پیش رو دارد، در شرایط سختی قرار دارد زیرا تورم سالانه ترکیه به حدود 80 درصد می رسد. این بحران اقتصادی بدون واردات گاز طبیعی از روسیه بدون شک دو برابر خواهد شد. ترکیه نیمی از گاز مصرفی خود را از روسیه وارد می کند.

انتهای پیام/4129/

  نتایج قرعه کشی ایران خودرو امروز 22 آبان 1400+ اسامی برندگان در ایران خودرو با کد رهگیری و کد ملی - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید