ترکیه دریای سیاه را به روی کشتی های روسی می بندد

ترکیه دریای سیاه را به روی کشتی های روسی می بندد

بر اساس گزارش ها اعتدالولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در یک سخنرانی ویدئویی خطاب به اوکراینی‌ها گفت: «از دوستمان، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، برای حمایت بی‌دریغ از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین تشکر می‌کنم. ما توافق کردیم که ممنوعیت عبور کشتی های جنگی روسیه از دریای سیاه امروز از اهمیت بالایی برخوردار است. این کار انجام شده است.

زلنسکی قبلاً پیامی مشابه در توییتر منتشر کرده بود، اما یک منبع آگاه از دولت ترکیه گفت که هیچ محدودیتی برای کشتی‌های جنگی روسیه اعمال نشده است.

در ساعات اولیه 24 فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از عملیات نظامی در منطقه دونباس در شرق اوکراین، شامل مناطق لوهانسک و دونتسک خبر داد. در مقابل، ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، از شورای امنیت ملی و دفاع خود خواست تا در واکنش به حمله روسیه به اوکراین، حکومت نظامی اعلام کند.

پوتین همچنین پیشتر گفته بود که این حملات تلاشی برای “غیر ملی کردن” اوکراین است. امروز یکشنبه، چهارمین روز از تهاجم روسیه به اوکراین، مقامات وزارت کشور اوکراین از ورود نیروهای روسی با خودروهای نظامی به شهر خارکف و آغاز درگیری های سنگین در این شهر خبر دادند.

  این زن فردای مرگش از قبر بیدار شد! - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید