ترفند کلاهبرداران / مراقب دریافتی های خود باشید – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، فرمانده انتظامی فتح استان همدان از کلاهبرداری مردی 33 ساله از طریق نرم افزار کاربردی فیش جعلی خبر داد.

سرهنگ فیروز سرخ‌نهاد گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان همدانی از فردی مبنی بر استفاده از نرم‌افزار فیش جعلی، فریب واریز وجه را خورد که در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در تحقیقات اولیه خاطرنشان می کند، پس از درج آگهی فروش گوشی تلفن همراه شخصی روی دیوار، به عنوان خریدار تماس گرفته و درخواست ملاقات حضوری کرده است. مبلغ را از طریق تلفن همراه خود با نشان دادن رسید از گوشی شخصی خود پرداخت می کند، موبایل خریداری شده را دریافت می کند، شاکی حساب خود را بررسی می کند و متوجه می شود که پولی در حسابش دریافت نشده است.

سرحوس نهاد گفت: پس از بررسی های فنی و تحقیقات ویژه پلیس فتا در فضای مجازی، متهم 33 ساله در یکی از مناطق همدان شناسایی و با دستور مقام قضایی در مخفیگاهش دستگیر شد. متهم بدون شک با اعتراف به ارتکاب جنایت جهت انجام اقدامات لازم تحویل مقام قضایی شد.

رئیس پلیس فضایی تولید و تبادل اطلاعات استان همدان تاکید کرد: تا امروز 6 فقره پرونده برای این متهم تشکیل شده است و از شهروندان می خواهیم در صورت فریبکاری از این طریق پس از مراجعه به پلیس فتا شکایت کنند.

سرهنگ سرخوس نهاد گفت: شهروندان باید ارسال پیامک های بانکی خود را نیز فعال کنند تا از هر انتقال وجهی در حساب خود مطلع شوند.

انتهای پیام/*

  برنامه ما پیشرفت سریع در زمینه های مختلف صنعت اصلی - تفکر مدرن است

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263837

دیدگاهتان را بنویسید