ترابیان: چرا تاج با این دل بیمار در انتخابات شرکت کرد؟ / اهالی قامت فوتبال وارد انتخابات نشدند

1089366 فقط خبر

وی در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا عباس طرابیان، درباره وضعیت فوتسال ایران در دوران ریاست مهدی تاج اظهار داشت: زمانی که تیم ملی فوتسال کشورمان عنوان سومی جام جهانی 2016 را به دست آورد. و در زمان ریاست مهدی تاج من مدیریت تیم ملی را بر عهده داشتم و در کلمبیا در کنار آنها بودیم. جالب اینجاست که در آن زمان کمتر کسی فکر می کرد که تیم به این مرحله برسد، اما وقتی رسید تاج که رئیس فدراسیون فوتبال بود. او بر اساس احساس مسئولیت یا هدف دیگری که داشت به این کشور رفت تا در کنار تیم ملی باشد. یادم هست آن زمان تیم شرایط مالی خوبی نداشت و مشکلات مالی زیادی داشتیم. زمانی که قرار شد تاج به کلمبیا بیاید، از او خواستیم تا برای رفع برخی مشکلات پول همراه خود بیاورد و به بازیکنانی که به این مرحله رسیده اند پاداش بدهیم. ما مسئول ایمن سازی هتلی بودیم که رئیس فدراسیون فوتبال در آن حضور دارد و کار را انجام دادیم. رئیس فدراسیون به کلمبیا آمد و وقتی قرار بود بعد از سه چهار روز برود 4 هزار دلار پرداخت کرد که بخشی از آن قیمت اتاقش بود! قطعا اگر تیم به این سطح نمی رسید امکان آمدن رئیس فدراسیون به کلمبیا وجود نداشت. وقتی آمد با پول اندکی که با خود آورد عملا بخشی از هزینه اتاقش را پرداخت کرد و در واقع در آن زمان با تلاش تیم و بازیکنان تیم فوتسال ایران توانست سومین عنوان قهرمانی جهان را کسب کند.

  ساغلام: از تعطیلی لیگ برای بهتر شدن شرایط تراکتورسازی استفاده کردیم/ بازی با نفت یکی از مهم ترین بازی های ماست.

تاج انگلیسی را روان صحبت نمی کند

وی گفت: متاسفانه فوتسال همیشه سرکوب شده و زیر چتر فوتبال هیچ وقت حق و حقوق این رشته ادا نشده است. جام باشگاه های فوتسال آسیا در کنفدراسیون فوتبال آسیا؟! او به عنوان رئیس کمیسیون فوتسال AFC چه نقشی در لغو این رویداد داشت؟! در سال 1389 با تلاش فراوان این مسابقات را آغاز کردیم. من 14 سال است که در کمیته فوتسال کنفدراسیون فوتبال آسیا حضور دارم و برای برگزاری این مسابقات تلاش زیادی کرده ایم. چون معتقد بودیم تیم ملی از دل باشگاه ها رشد می کند. و باشگاه ها تریبونی برای تیم ملی هستند. نمی دانم چرا در این تصمیم دخالت کرد و تلاشی نکرد. در صورتی که به او ابلاغ شده باشد و چنین امضایی داده باشد مسئول است. حیف شد اگه خبر نداشت و فقط جلوش می گذاشتن که امضا کنه. تاج به خوبی انگلیسی صحبت نمی کند و شاید نمی دانست که آنها چنین تصمیمی گرفته اند.


بیشتر بخوانید؛

معاون حقوقی وزارت ورزش و جوانان پیگیر قرارداد ویلموتس است

نادر فریاد شیران: کمیته مقدماتی غربالگری صلاحیت تاج پادشاهی دوست بازی/بازگشت تاج پادشاهی این یکی از بزرگترین اشتباهات فوتبال خواهد بود

چند نکته در مورد ادعای تخفیف 3 میلیون یورویی در پرونده ویلموتس / مرگ را برای ارضای نمایش دروغین تب


افراد غیر فوتبالی تصمیم گیرنده شدند

ترابیان در ادامه به وضعیت فعلی فدراسیون فوتبال و انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: فدراسیون فوتبال مشکلات زیادی دارد و بعد از آن مشکلات چند برابر خواهد شد. واقعاً نمی دانم چرا تاج با این دل شکسته تصمیم گرفت در انتخابات شرکت کند.» متأسفانه افرادی در حد و اندازه فدراسیون فوتبال ایران در انتخابات شرکت نکردند و این اصلاً برای فوتبال ما خوب نیست. برای اولین بار در آسیا است.انتخابات از افراد با سابقه و عملکردی انتظار می رفت اما این اتفاق نیفتاد.البته فدراسیون فعلی وضعیت خوبی ندارد و عملکرد بسیار بدی داشته است.متاسفانه غیر فوتبالی ها تصمیم گیرنده شده اند. سازندگان و این مغایر با اصول اولیه فیفا است؛ چون فیفا مخالف ورود غیر فوتبالیست ها و تصمیمات آنها در مورد فوتبال است، در این فدراسیون تصمیمات ناپخته بسیاری گرفته می شود؛ سرمربی تیم ملی با دستور اخراج شد. کمیته فنی و مجددا شورای حاکمیتی با عذرخواهی او را برگرداندند، این مشکلات زیبایی فوتبال ما نیست و نشان می دهد که قبل از این تصمیمات فکری نمی شد. من واقعا نگران شرایط فوتبال ایران و ناراحت هستم و می دانم که قطعا در آینده مشکلات بیشتری خواهیم داشت.

  اسفاری: بازنشستگان با تورم مشکل جدی دارند

خجالت می کشم بگویم تیم های اصلی فوتسال نداریم

یکی از اعضای سابق کمیسیون فوتسال کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: وضعیت فوتسال دلگرم کننده نیست من سال هاست در فوتسال هستم. هنوز هم از خارج از کشور با من تماس می گیرند و تیم های بزرگ می خواهند با ما بازی های تدارکاتی را در سطح پایه انجام دهند، خجالت می کشم بگویم ما تیم پایه نداریم. چند وقت پیش از فرانسه با من تماس گرفتند و می خواستند با تیم های سطح اصلی خود مسابقه تدارکاتی برگزار کنند، من مدارک را دارم و می توانم به آنها نشان دهم. این تیم ها از ما می خواهند که یک بازی دوستانه با آنها انجام دهیم. تیم های زیر 21 و زیر 19 سال می خواهند با تیم های ما یک بازی تدارکاتی برگزار کنند و من شرمنده هستم که بگویم ما یک تیم پایه نداریم که با آنها یک بازی تدارکاتی انجام دهیم.

مردها فقط به فکر قدرت هستند نه فوتبال و فوتسال

وی گفت: اکنون نگران تیم ملی فوتسال ایران هستم، وحید شمسایی یکی از چهره های شناخته شده فوتسال ایران هدایت این تیم را برعهده گرفته و خیلی دوست دارد کار کند اما زمین آماده نیست. برای او در چنین شرایطی از کسی نمی توان انتظار داشت ما نباید معجزه داشته باشیم. در گذشته تیم‌های اصلی ما دائماً به تیم بزرگسالان تزریق می‌شدند و اگر اکنون تیم خوبی داریم به خاطر حمایت‌هایی است که در گذشته انجام داده‌ایم و این چرخه دائماً در حال حرکت است. اما الان این شرایط از بین رفته و طبیعتا سخت خواهد بود. به هر حال بازیکنان فعلی تیم ملی فوتسال کشورمان در آستانه بازنشستگی هستند و حیف است که هیچ حمایتی از آنها صورت نمی گیرد. در کل وضعیت فوتبال را خوب نمی بینم، متاسفانه توجه آقایان بیشتر به کار خودشان و کسب قدرت است و کمتر کسی به آینده فکر می کند.

  سه حکایت کوتاه اما تأثیرگذار - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید