تداوم بارندگی و احتمال آبگرفتگی در استان های شمالی تا روز دوشنبه

سازمان هواشناسی از تقویت فعالیت سامانه بارشی تا روز دوشنبه در 6 استان اردبیل، گیلان و مازندران خبر داد و گفت: احتمال روان آب و سیلابی شدن معابر و طغیان رودخانه های فصلی وجود دارد.

من گزارش میدم اعتدالبر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز (شنبه) در اردبیل، گیلان و مازندران و فردا (یکشنبه) در گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش باران، شدید باران و تگرگ پیش بینی می شود.

روز دوشنبه نیز در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان شمالی، اردبیل شمالی و آذربایجان‌شرقی همین وضعیت جوی پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره هواشناسی، رواناب و طغیان جاده ها، طغیان فصلی رودخانه، صاعقه و خسارت ناشی از وزش باد شدید از جمله خطرات این سامانه است.

اداره هواشناسی اعلام کرد که احتمال آسیب به صنعت کشاورزی در مناطق مستعد گرد و غبار موقت، کاهش دید و اختلال در ناوگان حمل و نقل وجود دارد.

سازمان هواشناسی پرهیز از سفر و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی، ممنوعیت تردد عشایر و احشام در کوهستان، تسریع در برداشت شالیزارها، پرهیز از فعالیت های کوه نوردی و پارک نکردن خودروهای فرسوده را توصیه کرد. درختان.

عدم پرواز با هواپیماهای سبک و بالگرد آماده سازی دستگاه های اجرایی مانند نیروهای امدادی، اداره راه، شهرداری، وزارت نیرو و …. مقابله با بحران از دیگر توصیه های سازمان هواشناسی است.

  فوری | هرمزگان دوباره لرزید

دیدگاهتان را بنویسید