تخریب ساختمان مربوط به دادگستری در رودخانه هالوز – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، بیایید کار جدی و همه جانبه ای را در مورد رودخانه چالوس آغاز کنیم، دولت، دستگاه های دولتی و مردم عادی در بستر رودخانه ساخته اند نه در حریم آن، باید اقدام منسجم و هماهنگ صورت گیرد. این یکی از وسایلی است که در بستر رودخانه هالوز ساخته شده است. اگرچه قوه قضائیه ساختمان کوچک و قدیمی است اما در مرحله اول باید در این زمان تخریب شود.»

این اظهارات بخشی از بخشنامه هفته گذشته رئیس قوه قضائیه در شورای عالی حمایت از بیت المال است.

حالا بعد از گذشت پنج روز وعده رئیس قوه قضائیه محقق شد و ساختمان قوه قضائیه در بستر رودخانه چالوس به عنوان اولین ساختمان در منطقه صبح امروز کلنگ زنی شد.

رئیس قوه قضاییه دوشنبه گذشته در جلسه شورای عالی قضایی به موضوع چالش برانگیز مصادره اراضی ملی و منابع طبیعی و تغییر کاربری اراضی کشاورزی و کشاورزی پرداخت. با تلاش متجاوزان و متجاوزان به اراضی ملی و منابع طبیعی و تجار برای تغییر کاربری اراضی کشاورزی و همچنین قلع و قمع و تخریب بدون رعایت بناها و نوآوری های ساخته شده توسط مردم عادی و برخی ارگان های دولتی در رودخانه ها.

رئیس کل دادگستری در این خصوص به رویه نادرست، غیرمنطقی و پرهزینه اشاره کرد و گفت: ساختن هتل و رستوران در مقابل دستگاه های مسئول و نظارتی و سپس ساخت و تخریب قلعه توسط دستگاه های ذیربط و گرفتن آن صحیح نیست. اقدامات لازم برای تغییر فوری این رویه.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در این جلسه با اشاره به مشاهدات خود از ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه رودخانه ها در سفر به استان البرز گفت: ساخت و ساز و مراکز تفریحی از جمله ویلا و رستوران ساخته شده است. ساخته شده؛ در استان البرز در حدود 12 کیلومتری رودخانه هلوسه تعداد قابل توجهی از ارگان های دولتی عملیات احداث بستر این رودخانه را آغاز کرده اند.

  چرا نام شرکت فیس بوک تغییر کرد؟ + جزئیات - اندیشه معاصر

رئیس قوه قضاییه به ساختمانی قدیمی که سال ها پیش توسط قوه قضائیه در بستر رودخانه هالوس ساخته شده است اشاره کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای گفت: یکی از دستگاه هایی که شروع به ساخت رودخانه چالوس کرد قوه قضائیه است که یک ساختمان کوچک قدیمی مربوط به سال ها قبل است و دستگاه دیگر وزارت نیرو است. از رئیس کل دادگستری البرز خواست نظر کارشناس محیط زیست را در این زمینه جلب کند و اولین ساخت و ساز تکمیل ساختمان دادگستری و سپس ساختمان وزارت نیرو تخریب شود.

رئیس قوه قضاییه همچنین در دستورات خود به دادستان کل کشور تاکید کرد: در بسیاری از ساختمان های غیر مجازی که ساخته شده و نیاز به تخریب دارند از مصالح ساختمانی خوبی برای حفظ حقوق جامعه در تخریب استفاده شده است.تجهیزاتی که می توان استفاده از روش های دیگر می تواند از تخریب محافظت شود.

در همین راستا در روند تخریب ساختمان مربوط به دادگستری در رودخانه هالوز به این موضوع پرداخته شد که مصالح ساختمانی مانند در و پنجره قابل استفاده مجدد قبل از تخریب از ساختمان خارج شده است. .

ابتکار قوه قضائیه برای مقابله با تجاوزات به اراضی ملی و منابع طبیعی نشان می دهد که قوه قضائیه مصمم به حفظ بیت المال در حوزه اراضی و رفع مصادره بوده و ریسک قرمزی در این زمینه نمی پذیرد. رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: همه دستگاه های مسئول در این حوزه باید با جدیت و همه جانبه به وظایف خود عمل کنند تا روال نادرست، ناصحیح و زیانبار دست اندازی به اراضی ملی برای همیشه پایان یابد.

  اعلام اسامی داوران هفته سوم لیگ برتر/ قضاوت پورخلف و مهدوی پرسپولیس و استقلال - اندیشه معاصر

چندین دستگاه دولتی و دولتی و همچنین مردم عادی اقدام به ساخت و ساز غیرقانونی در رودخانه هالووس کرده اند که پس از تخریب ویلای قوه قضاییه اکنون نوبت به آنها رسیده است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1253714

دیدگاهتان را بنویسید