تحول اقتصاد خانوار با فیلتر سلولزی و محصولات فناوری پوشال / تحقیقی که به بحران آب و انرژی پایان می دهد

گروه استان های خبرگزاری آنا; علی فاروقی همان نخبه ای است که با اختراع «پوشال» در مسابقه «میدون» از شبکه سوم سیما شرکت کرد که به گفته خودش اجازه حضور در مسابقه «میدون» را پیدا کرد و در نهایت با کسب عنوان دوم این مسابقه، با اختراع «پوشال» موفق به کسب عنوان دوم این مسابقه شد. خودش این کار را کرد.

وی اهل منطقه حاصلخیز و سربلند خراسان جنوبی و شهرستان بیرجند است. وی فارغ التحصیل و دانشجوی رشته فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند، کارشناس ارشد مهندسی معماری، کارشناس، کارآفرین و ایده پرداز در زمینه بهینه سازی انرژی در ساختمان است.

فاروقی توانست دو بار برای اختراعات کشور در حوزه فناوری روز در برج میلاد تهران و رتبه «پژوهشگر برتر» از سوی دستگاه های اجرایی استان انتخاب شود. خراسان جنوبی در سال 2014 او یک نویسنده، مخترع و محقق موفقی را دریافت کرد که قطعا مردم در آینده بیشتر درباره این نخبه خواهند شنید.

فاروقی برگزیده مسابقه میدانی شبکه سه سیما 1396 با اختراع «فیلتر سلولزی» برای کمک به محیط زیست و کاهش مصرف سوخت توانسته است وارد مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند شود.

خبرنگار آنا برای تشریح و تشریح دستاوردها و فعالیت های فاروقی در زمینه تحقیقات و اختراعاتش گفتگویی را با این مخترع ترتیب داد که در ادامه می خوانیم.

متعلق به محیط زیست و اختراع در زمینه بهینه سازی مصرف سوخت

فاروقی در گفتگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، با بیان اینکه از ابتدا به فکر ایده پردازی در زمینه بهینه سازی مصرف سوخت بودم و می خواستم برای محیط زیست کارآمد باشم، گفت: کارآفرینی در حوزه فناوری و تحقیقات در این زمینه باعث شد تا فعالیت من روی رولر کاهش یابد و با ایده به اختراعات دیگری روی بیاورم. بنابراین در حوزه فناوری های نوین موفق شدم دو بار برای اختراعات کشور برگزیده شوم.

  افزایش مستمری بگیران در سال 1401 / بالاخره مستمری چقدر افزایش می یابد؟ 16 آوریل 1401 - اندیشه معاصر

این مخترع و محقق در پاسخ به این سوال که چگونه به مرکز رشد دانشگاه رسیدید؟ وی گفت: در سال 1396 با حمایت، راهنمایی، مساعدت و مشاوره مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند با اختراع «فیلتر سلولزی» و با هدف کمک به محیط زیست و کاهش مصرف سوخت، اقدام کردم. در مرکز رشد واحدهای فناور این دانشگاه تاسیس شد. در ادامه اختراع بعدی در زمینه «کولرهای آبی» به املاک، اداره ثبت اختراعات و مرکز رشد ارائه شد و این ایده قوت گرفت.

تحول در اقتصاد خانوار با اختراع

وی تصریح کرد: پس از اعلام این خبر به معاونت پژوهشی و رئیس مرکز رشد، برنامه ریزی برای یک حرکت بزرگ در دانشگاه تشدید شد و اولین دستاورد آن بازدید سورنا ستاری، معاون سابق علمی و دانشگاهی بود. فناوري و سپس بازديد دكتر طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد از اين اختراع، بلافاصله اختراع انتخاب، پذيرفته و با موفقيت در دومين رويداد ملي دانشگاه آزاد اسلامي (نمايشگاه اسراء اميد) در مصلي تهران شركت كرد.

این مخترع و محقق توضیح داد: با گذشت مدت کوتاهی اختراع کولرهای آبی پوشال با سختی ها و داوران عظیم به رقابت های میدانی شبکه سوم سیما راه پیدا کرده و نظر هیئت داوران را جلب می کند. مرحله چالش مجدداً توسط علیرضا یونچی داور مسابقه تایید شد. «میدون» حائز رتبه شد و در نهایت به فینال این مسابقات راه یافتم و مقام دوم را کسب کردم و به نمایندگی از مردم استان خراسان جنوبی در این برنامه تلویزیونی شرکت کردم.

اختراعی با امکان صرفه جویی در مصرف آب

فاروقی زمینه کسب و کار و نوع محصول شما چیست؟ وی پاسخ داد: زمینه فعالیت و اختراع من صرفه جویی در منابع انرژی، منابع آب و بهینه سازی مصرف انرژی رو به اتمام است.

اختراع کولرهای آبی پوشال با سختی ها و داوران طاقت فرسا به مسابقه میدانی شبکه سوم سیما راه یافت و نظر هیئت داوران را به خود جلب کرد.

فاروقی در مورد اینکه آیا دانشگاه جزء فعالیت و اختراع آیا دارید گفت: قطعاً نقش داشت و بزرگترین نقش آن معرفی، بازاریابی و تثبیت دانشگاه در زمینه تولید محصولات دانش بنیان با حداقل امکانات، حداقل منابع، تبدیل و گسترش دانشگاه به هر دانشجو کارآفرین است».

  ارتباط مستقیم بین آلودگی هوا و تضعیف سیستم ایمنی

محصول و اختراع شما چگونه پاسخگوی نیاز مردم و کشور است؟ وی تصریح کرد: محصول به دست آمده در نتیجه اختراعات دقیقاً با هدف کاهش و صرفه جویی در منابع آب و انرژی و حمایت از اقتصاد خانوار و متناسب با نیازهای اولیه مردم این منطقه (خراسان جنوبی) طراحی و ساخته شده است. در یک کشور مطابق با واقعیت موجود و به شکل کاملا ساده و خلاقانه طراحی شده است.

این مخترع و محقق، کاستی ها و کاستی های تجاری سازی محصولات فناورانه را برشمرد و به آنا گفت: با حضور فناوران فارغ التحصیل و دانشجویان خلاق در عرصه تدریس، میانبری برای جبران کاستی ها و کاستی ها وجود دارد که همیشه وجود دارد. دانشگاه.

فاروقی بیان کرد: مشکل اول منفعت، احساس غرور اجتماعی و ایمان در افراد است و دوم اینکه این افراد شور و نشاط دانش آموزان را هدایت و انتقال می دهند و در نهایت ذهن دانش آموزان باز و راهبردی می شود. زمینه خلاقیت

سیاست “هر دانش آموز، کارآفرین” باید در عمل اجرا شود

این مخترع و محقق چه پیشنهادی برای شکوفایی مراکز رشد دانشگاهی دارید؟ وی بیان کرد: ارائه یک برنامه مدون در چارچوب درست و حمایت معنوی و انگیزشی از دانش آموزان و فناوران و توجه به محصولات و ایده ها حتی اگر ساده و مفرح باشد چرا که همین کارهای ساده و مفرح جای تعجب دارد.

فاروقی، بحران کرونا چه تاثیری بر کسب و کار شما داشت و آیا محصولات یا خدماتی در زمینه مقابله با کرونا داشتید؟ وی بیان کرد: اختراع پوشال به منظور محدود کردن ویروس کرونا در منازل و با رعایت سلامت مردم ثبت و ساخته شد و علاوه بر آن با کاهش شیوع ویروس کرونا، تمرکز بر صرفه جویی و کاهش مصرف انرژی در این بود. اختراعی که در سال 2019 به ثبت رسیده است.

  شیمیدانان در خط مقدم توسعه فناوری هسته ای هستند

وی افزود: این تعداد تنها با استقرار در اتاق مرکز رشد دانشگاه برای تولیدکنندگان برتر این مرز و بوم و با سربلندی مردم استان خراسان جنوبی و سربلندی برای این کشور، منطقه آب، موثر واقع شدم. و خاک و مردم پاک چون آب.

این مخترع و پژوهشگر یادآور شد: جوانان و دانشجویان با هدایت و آموزش صحیح و صادقانه، همانطور که سیاست دانشگاه آزاد اسلامی «هر دانشجو، کارآفرین» است، حتی در نبود امکانات و دست خالی می تواند شگفت انگیز باشد و این امر مستلزم آن است. حمایت مسئولان

مصاحبه: علیرضا ابراهیم آبادی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید