تحقیر و ظلم نه شایسته زنان اسلامی ایرانی است و نه شایسته عنوان نیروی انتظامی/نیروی انتظامی باید از مردم فارغ از ملیت و مذهب محافظت کند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محسن پیرهادی، نماینده مردم تهران در شورای اسلامی در نامه ای سرگشاده خطاب به سردار حسین اشتری، فرمانده انتظامی کشور، از نحوه برخورد برخی از ماموران گشت ارشاد با زنان در این مسیر انتقاد کرد. اجرای قانون عفاف و حجاب و توصیه رهبر کبیر انقلاب به تساهل و منع نفرت پراکنی در بخشی از جامعه مؤید اهمیت سبک و روش اجرای قانون عفاف و حجاب است و تکلیف را آشکار می کند. به همه، به ویژه به نیروی محترم پلیس به عنوان مسئول اجرایی آنها. سبک و روشی که نیازمند آموزش افسران و افسران پلیس در این زمینه است، خوش اخلاقی، وقار و اصرار بر حفظ کرامت و عزت نفس شهروندان است.

وی در ادامه این نامه بیان می کند که متأسفانه با وجود این نکات و فرمایشات رهبر معظم انقلاب در برخی موارد که امیدوارم کم و محدود باشد، گاه نحوه مقابله ماموران گشت با زنان کمرنگ است. حجاب در شهر شایسته عنوان پلیس است و با توجه به هویت ذاتی خود قرار است مدافع و حافظ شهروندان باشد نه خارج از مذهب و ملیت آنها.

عضو کمیته امور داخلی کشور و شوراها در ادامه این نامه می افزاید که متأسفانه همانند برخی موارد محل شکایت برخی از خانواده ها و تعدادی از زنان است. برخورد متفاوت و سلیقه ای برخی از افسران پلیس با زنان، هدف قرار دادن وانت های گشت زنی، استفاده از ادبیات نامناسب، برخورد تحقیرآمیز و نامناسب با برخی از افسران زن پلیس در بازداشتگاه و بعضاً برخورد با زنان بازداشتی مانند هل دادن و… مواردی از این دست نه عزت زن در ایران اسلامی است و نه زیبایی طرح حجاب و عفاف که عنوان خود طرح است، دلیل بر چرایی و چگونگی اجرای آن.

  بررسی تخصصی سنت معماری ساسانی با حضور باستان شناس ایتالیایی

وی تاکید کرد: اجرای قانون نباید تبدیل به روند تخریب یا تجاوز به موقعیت تعدادی از زنان کشور شود و نباید برای مخالفان نظام و مدافعان دروغین حقوق زنان در خارج از مرزها توجیه شود. مرز ها. در ادامه این نامه توجه به این نکته ضروری است که بر اساس فلسفه ذاتی تشکیل پلیس این نهاد باید حافظ مردم باشد چرا که پلیس در همه جا پناهگاه مردم است. انواع صدمات و جنایاتی که در شهر رخ می دهد و اگر این منظره از مردم سلب شود و آرامش و آسایش دلخواه را که در ذات پلیس متجلی شده است نیافتند به کجا و از چه کسی پناه ببرند. آیا آنها باید به دنبال کمک باشند؟ باید توجه داشته باشید که اگر احساس امنیت اجتماعی و اعتماد عمومی به این سازمان خدشه دار شود، جبران آن سخت و پرهزینه خواهد بود. زنی که در شهر رها شده است در صورتی که بنا به تجربه شخصی احساس امنیت نمی کند از پلیس به عنوان ماموران و حافظان امنیت شهر کمک بگیرد و به دلیل ترس از پوشش و لباس از پناه بردن به پلیس خودداری کند. و او چشم به تجاوزات و تجاوزاتی که برای بستن مسئولیت جنایتکاران، متجاوزین و متجاوزین به زنان حتی انگشت شمار باشد، می‌کند و چه کسی مسئول این فرار خواهد بود؟

وی همچنین در پایان این نامه خطاب به سردار اشتری تاکید کرد که امیدوارم برای رسیدگی به مواردی که حقوق زنان هر چند محدود و اندک است تدبیری بیندیشید و زین مسئولیت اجرای این مهم را بر عهده خواهد داشت. آنها باید به جزئیات قانون بپردازند و از حقوق شهروندی، شعائر دینی و اسلامی و قوانین عادی آگاه باشند.

  شاخص کیفیت هوای امروز تهران

متن کامل نامه پیرهادی به فرمانده انتظامی کشور به شرح زیر است:

تحقیر و ظلم نه شایسته زنان اسلامی ایرانی است و نه شایسته عنوان نیروی انتظامی/نیروی انتظامی باید از مردم فارغ از ملیت و مذهب محافظت کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید