تحصیل در مقطع دکترا باید به عنوان یک شغل تلقی شود

931272 فقط خبر

وی گفت: برای هر کارمندی، رضایت ذینفعان خود دغدغه اولیه است. ذینفعان اصلی دانشگاه صنعتی شریف دانشجویان شما هستند و امیدواریم با برگزاری چنین جلساتی بتوانیم گام های موثری در جهت رفع مشکلات شما عزیزان برداریم.

در این جلسه مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه وشوگی گفت: جلب رضایت شما عزیزان وظیفه ماست و با شنیدن و بررسی نظرات شما تمام تلاش خود را برای اتخاذ تدابیر و بهبود فرآیندهای دکتری به کار خواهیم بست.

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف خاطرنشان کرد: در شرایط خاص کشور و با وجود تحریم ها، مشکلات و موانعی برای فعالیت های پژوهشی دانشجویان دکتری ایجاد شده و اپیدمی کرونا و مشکلات ناشی از آن منجر به تاخیر در روند آموزشی دانش آموزان علیرغم این موارد، سعی بر این است که سختگیری در اعمال مقررات، حفظ کیفیت آموزشی و کمک به دانشجویان برای گذراندن دوره دکتری در آرامش و آسودگی در کمترین زمان ممکن به حداقل برسد.

شناخت دانش آموزان و حفظ کرامت انسانی خواسته اصلی دانشجویان است

در ادامه این جلسه دانشجویان به تشریح مشکلات و دغدغه های خود پرداختند. انتقاد از نظر سلیقه ای برخی کارکنان دانشگاه، کمبود تجهیزات آزمایشگاهی و زیرساخت های قدیمی موجود، گلایه از کمبود خدمات اجتماعی و خوابگاه ها، مشکلات چاپ اوراق، بوروکراسی اداری حاکم بر مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه. سختگیری در برگزاری آزمون های زبان، مشکلات اقتصادی، بی توجهی به کرامت انسانی دانشجویان در دانشگاه، مشکلات صنفی- آموزشی، عدم همکاری دانشجویان برای دیدار با مسئولین دانشگاه، نبود امنیت برای دانشجویان و مشکلات ترافیکی بین راه. از دانشگاه تا خوابگاه از مهمترین سوالاتی بود که دانشجویان مطرح کردند.

  درک صحیح شب قدر مستلزم انجام عمل است

همچنین؛ واگذاری بخشی از مجازات سنوات غیرمجاز دانش‌آموزان به سرپرستان، ایجاد مهدکودک در محوطه دانشگاه، استفاده اجباری از خدمات روان‌شناسی، مشاوران تغذیه و ورزشی برای دانشجویان، استخدام دانشجوی دکتری برای آموزش مهارت‌ها به دانشجویان از جمله پیشنهاداتی بود که در این جلسه مطرح شد. دانشجویان حاضر در جلسه بلند شد

در ادامه این جلسه و در پاسخ به مسائل و موارد مطرح شده از سوی دانشجویان، جلیلی گفت: از اینکه در دانشگاه صنعتی شریف و در نظام آموزش عالی شهریه به دانشجویان دکتری پرداخت نمی شود عذرخواهی می کنم و معتقدم که تحصیل در مقطع دکتری باید به عنوان یک شغل در نظر گرفته شود.

وی گفت: با رایزنی و تحقیقات انجام شده در حال کاهش جذب دانشجویان دکتری هستیم و می توانیم مقدمات پرداخت حقوق دانشجویان دکتری را فراهم کنیم. امیدواریم این عدد در بلندمدت محقق شود.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف در ادامه با عذرخواهی از روند اجرای بروکراسی این دانشگاه گفت: تلاش خواهیم کرد تا این مشکل در دانشگاه بهبود یابد. وی همچنین قول داد که دانشجویان دکتری برای انتصاب در اولویت قرار گرفته و ظرف دو هفته به درخواست آنها رسیدگی شود.

مهدکودک دانشگاه شریف در اوایل پاییز راه اندازی می شود

جلیلی از افتتاح مهدکودک دانشگاه شریف در اوایل پاییز خبر داد و بر تلاش ویژه برای گسترش تعداد خوابگاه های متاهل تاکید کرد.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با تداوم برگزاری چنین جلساتی از مشکلات دانشجویان دکتری کاسته شود و تحصیلات خود را هدفمندتر انجام دهند.

وی در این دیدار ضمن قدردانی از پیشنهادات ارائه شده و قول موساد برای رسیدگی به آنها، به نگرانی های مطرح شده از سوی دانشجویان پاسخ داد. وی در تشریح روند برگزاری آزمون زبان و قوانین و مقررات موجود گفت: برای برگزاری آزمون زبان در دانشگاه فرآیندی را طی کردیم و توانستیم مجوز نسبی برگزاری این آزمون را در سه نوبت کسب کنیم. مجددا به سازمان سنجش مراجعه کردیم اما متاسفانه با شرایط سختی مواجه شدیم. به هر حال ما پیگیر این موضوع هستیم و موضوع کاهش نتیجه این آزمون را در کارگروه های مربوطه مطرح خواهم کرد و امیدوارم بتوانیم این مشکل را که به عنوان یکی از مشکلات اصلی دانشجویان مطرح شد برطرف کنیم. .

  خرید تضمینی 3 میلیون و 470 هزار تن گندم

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف در ادامه به مشکل سنوات غیرمجاز دانشجویان اشاره کرد و گفت: برای دانشجویانی که مدارک قابل قبولی ارائه کنند، مرخصی بدون احتساب محاسبه می شود تا شامل سنوات جریمه نشود.

وی در خصوص مباحث مطرح شده از سوی دانشجویان در خصوص چاپ مقالات گفت: در آیین نامه دکتری آمده است که چاپ مقاله باید در یکی از معتبرترین مجلات بین المللی مورد ارزیابی داوران بین المللی چاپ شود و دانشجویان توانمند دانشگاه شریف هستند. همچنین انتظار می رود که مرزهای دانش بشری را گسترش دهد. یک قدم جلوتر بروید و مقالات باکیفیتی تولید کنید که در کنفرانس های بین المللی قابل ارائه باشد.

واسوگی در خصوص مسائل صنفی دانشجویان نیز گفت: موارد مطرح شده را به مراجع ذیربط منتقل می کنم و امیدوارم با پیگیری های محمدزاده این مسائل تا حد امکان برطرف شود.

انتهای پیام/4040/

دیدگاهتان را بنویسید