تحریم روسیه به اوج خود می رسد، اما هیچ چشم انداز شکستی برای مسکو وجود ندارد / اقتصاد اوکراین در خطر فروپاشی است

1086288 فقط خبر

امیرعلی ابوالفت در گفت و گو با خبرنگار حوزه اروپا و آمریکا با اشاره به نقش غرب و آمریکا در تداوم بحران روسیه و اوکراین گفت: غرب نمی خواهد. یک رویای نظامی مستقیم با روسیه، زیرا این کشور به سلاح های هسته ای مجهز است و هیچ کس خواهان جنگ بین ناتو و روسیه نیست.

وی با بیان اینکه پس از جنگ نیابتی و جنگ فرسایشی در اوکراین، این بحران به منظور تضعیف قدرت روسیه ایجاد شد، افزود: تضعیف قدرت روسیه مربوط به زمان شروع جنگ این کشور با اوکراین نیست، بلکه تضعیف قدرت روسیه مربوط می شود. از ابتدای قرن حاضر و از سال‌های 2003 و 2004 این بنا آجر به آجر کشیده شده است. اکنون جنگی می خواهند که روسیه روز به روز از نظر قدرت دفاعی، نظامی، اقتصادی و موقعیت در جهان ضعیف شود.

غرب می خواهد روسیه روز به روز در ابعاد مختلف تضعیف شود

ابوالفتح با تاکید بر اینکه غرب و آمریکا زمان کوتاهی را برای تضعیف روسیه در نظر نگرفتند، تصریح کرد: تا زمانی که قدرت ملی فدراسیون روسیه به طور قابل توجهی تضعیف نشود، به گفته غرب، نمی تواند جنگ را تکرار کند. و هرج و مرج که در اوکراین در کشورهای دیگر آغاز شده است.

وی در تشریح این سوال که آیا جنگ روسیه و اوکراین به نفع اوکراین است یا خیر، گفت: سیاستمداران اوکراینی فکر می کنند به نفع ماست و ما مقاومت می کنیم; زلنسکی می گوید ما شهرهایمان را پس می گیریم و برای بازسازی اوکراین پول جمع می کنیم.

  اینتر قیمت فروش مدافع هلندی خود را اعلام کرد

کارشناس مسائل غرب و آمریکا با اشاره به اظهارات اخیر زلنسکی مبنی بر اینکه پیروزی در جنگ با روسیه مستلزم قدرت مافوق بشری است، افزود: چشم انداز این جنگ این است که روس ها در نقاط کلیدی آهسته اما پیوسته پیشروی کنند و شهر رو به جلو باشد. البته قربانی هم می دهند، اما الان 2600 شهر و روستا در اوکراین تحت کنترل روس ها و متحدانشان است، یعنی 20-25 درصد از خاک اوکراین در اختیار روس ها است که بسیار زیاد است. مناطق حساس و مهم .

غرب نتوانست توازن قوا را به نفع اوکراین و به ضرر روسیه برقرار کند

وی با بیان اینکه غرب نتوانست موازنه قوا را به نفع اوکراین و به ضرر روسیه منحرف کند، ادامه داد: البته تسلیحات و کمک های ارسالی به اوکراین باعث شد تا اوکراینی ها بهتر بتوانند مقاومت کنند و بعداً مواضع خود را تسلیم کنند. شاهد فرض کنیم که روس ها در نتیجه جنگ مجبور به عقب نشینی و بازگرداندن شهرهایی شدند که تصرف کرده بودند.

ابوالفتاح با اشاره به مخالفت غربی ها با ارائه برخی تسلیحات از جمله سامانه های موشکی و توپخانه ای و همچنین هواپیما به اوکراین، گفت: اگر سلاح به آن کشور نیز عرضه شود، آنها نیز تعهد می کنند که به روسیه شلیک نکنند. در این شرایط نمی توان انتظار داشت ارتشی که نه هواپیما دارد و نه تانک در برابر چنین ارتش بزرگی مقاومت کند.

این کارشناس مسائل غرب و آمریکا با یادآوری هشدار جانسون به مکرون مبنی بر اینکه راه حل جنگ روسیه و اوکراین نباید مبتنی بر مذاکره باشد، افزود: آنها به دنبال ادامه جنگ هستند، نکته اینجاست که اوکراین در وضعیت ضعیفی قرار دارد. موقعیت و اقتصاد در خطر فروپاشی است.» بنابراین، اگر اکنون پای میز مذاکره حاضر شود، باید همه چیز را رها کند.

  حوادث مسجدالاقصی نشان از درماندگی صهیونیست ها دارد

اوکراین از مذاکرات صلح چیزی به دست نخواهد آورد

وی ادامه داد: روس ها خواهان تسلیم اوکراین هستند و اصلا به دنبال سازش نیستند. شرایط کرملین تسلیم بدون قید و شرط است، یعنی. عدم عضویت اوکراین در ناتو، ناازی‌زدایی دولت و در نهایت پذیرش کریمه تحت حاکمیت روسیه، بنابراین اوکراین چیزی به دست نخواهد آورد.

ابوالفتاح افزود: ادعای غربی ها این است که تا زمانی که در صحنه و در میدان جنگ تغییری ایجاد نشود و اوکراین به پیروزی هایی دست پیدا نکند و روس ها از آن خسته نشوند و احساس شکست کنند، رفتن پای میز مذاکره به معنای تسلیم شدن است. مدام چنین حرف هایی می زنند. مذاکرات به ضرر اوکراین است و حالا دولتمردان هم همین راه را می روند. آنها ممکن است در ابتدا مذاکره کرده باشند، اما اکنون این راه است.

شکست روسیه هدف غرب برای ادامه جنگ است

وی با بیان اینکه هدف غربی ها از ادامه جنگ و ممانعت از مذاکره، پذیرش شکست روسیه و برقراری صلح عادلانه است، گفت: هدف نهایی از آنچه برای اوکراین ترسیم می کنند، صلح شرافتمندانه با روسیه است که در آن اوکراین به آن دست خواهد یافت. سرزمین های از دست رفته را برگردانند، اما در رابطه با رابطه غرب با روسیه، هدف آنها کاهش قدرت ملی روسیه است تا نتواند دوباره چنین جنگی را علیه کشور دیگری آغاز کند.

کارشناس مسائل غرب و آمریکا اذعان کرد: هیچ مدرک و مدرکی دال بر عقب نشینی روس ها وجود ندارد، زیرا از نظر اقتصادی روس ها فعلاً تحریم را پشت سر گذاشته اند و در جبهه های جنگ نیز می بینیم که پیشرفت آنها نشان می دهد که آنها موفق شده اند. شکست خورده نیست، اما از نظر مواد غذایی در صدر قرار دارد

  حسرت فرهاد مجیدی از لیدر نبودن تمام نمی شود!

وی گفت: غرب بیش از این توان ندارد و می بینیم که تحریم ها به حداکثر خود رسیده و تنها تحریم گازی باقی مانده است که در صورت تحریم، ثروت روسیه افزایش می یابد. کارشناس مسائل غرب و آمریکا یادآور شد: هیچ چشم انداز روشنی برای شکست روسیه وجود ندارد.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید