تجربه یک سال گذشته نشان داده است که با حکمرانی صحیح می توان مشکلات کشور را به سرعت حل کرد

رئیس مراسم افتتاحیه رسمی پروژه آبرسانی غدیر:

19032 488 فقط خبر

رئیس جمهور در سفر به استان خوزستان برای افتتاح رسمی پروژه آبرسانی گفت: اجرای این طرح در مدت 10 ماه به جای حداقل 3 سال پیش بینی این امید را ایجاد کرده است که اجرای پروژه های مربوط به رفع تنش آبی. در کشور می توان سریعتر انجام داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی امروز در مراسم افتتاحیه رسمی این پروژه اظهار کرد: خوشحالم که امروز پروژه ای را افتتاح می کنیم که پیش بینی می شد حداقل 3-4 سال طول بکشد اما در دستان توانمند مهندسان، کارگران و مدیران جهادی ظرف 10 ماه تکمیل می شود و مردم عزیزمان در این استان، 26 شهر و 1600 روستا می توانند از این آب بهره مند شوند.

رئیس جمهور با تبریک به همه کسانی که برای طراحی و اجرای این پروژه ارزشمند عمرانی تلاش کردند، افزود: تمامی بخش های این پروژه از طراحی گرفته تا اجرا و تجهیزات مورد استفاده همه ایرانی است و این واقعا باعث افتخار است.

رئیسی با بیان اینکه همه ایران مدیون خوزستان است، گفت: این استان در روزهای سخت جنگ تحمیلی در مقابل ظالمان و طاغوت ایستاد و فرزندان خود را تقدیم انقلاب کرد. در روزهایی که خانه‌ها و خانه‌های مردم این استان در معرض تهدید بود، با همه تهدیدها ماندگار شدند و برای حفظ کشور، وطن و ارزش‌ها جنگیدند.

رئیس جمهور خوزستان را سرزمین مجاهدان، شهدا و قربانیان برشمرد و خاطرنشان کرد: اینجا سرزمین مجاهدانی است که دیروز با اسلحه در برابر دشمن قرار گرفتند و امروز با شعار «ما می توانیم» به مردم عزیز امید می دهند و دشمنان را ناامید می کنند.

  واکنش مس رفسنجان به ناکامی های اخیر پرسپولیس

رئیسی با بیان اینکه خوزستان فرصت های زیادی دارد که نیازمند کار و تلاش است، خاطرنشان کرد: باید از وزیر و مدیران وزارت نیرو که با روحیه جهادی برای حل مشکلات مردم تلاش می کنند قدردانی کنیم و چه افتخاری بالاتر از آن امروز س. اجرای این طرح آب مورد نیاز ارادتمندان امام حسین (ع) را تامین می کند. همچنین باید از نزدیکان بسیجی، سپاه پاسداران و ارتش که دیروز در راه دفاع از خوزستان فداکاری کردند و امروز برای رفع مشکلات مردم تلاش می کنند، تشکر کنم.

رئیس جمهور همچنین با قدردانی از استاندار و مدیران استانی به دلیل پیگیری مجدانه پروژه های عمرانی خوزستان که اجرای این پروژه به جای 3 تا 4 سال در مدت 10 ماه به اتمام رسید، گفت: با تلاش جهادی و سریع اجرای طرح آبرسانی غدیر این توقع را برای مردم و مردم ایجاد کرد. این امر باعث شده است که مدیران در سراسر کشور سخت و سریع برای حل تنش های آبی تلاش کنند.

رئیسی با اشاره به مدیریت موفقیت آمیز تامین و مصرف برق در تابستان امسال توسط وزارت نیرو افزود: کمتر کسی فکر می کرد با کمبودهای موجود خاموشی در حوزه خانوار نداشته باشیم، اما مدیریت و همکاری مردم و اتحادیه ها می تواند ثابت کند. کمبود و استفاده صحیح از آب و برق و منابع به گونه ای پیش رفت که برق در منازل قطع نشود.

رئیس جمهور با اشاره به پیش بینی های انجام شده برای تامین منابع آبی توسط طرح آبرسانی غدیر و ابراز خرسندی از بهره مندی مردم در روستاهای تحت پوشش، گفت: مردم استان به ویژه روستاهای خوزستان بسیار هستند. پافشاری به گونه ای که وقتی به آنها می رسیم می بینیم که زندگی شان با مشکل مواجه است، اما مشکلی بسیار بالاتر و بالاتر را می بینند و برای نظام، سلامت رهبری و پیشرفت کشور دعا می کنند. من به مدیران کشور تاکید می کنم که ما هر چقدر به این بزرگواران خدمت کرده ایم باز هم کافی نیست.

  دو شرط جدید برای حذف لاتاری در پیش فروش خودرو اعلام شد - اندیشه معاصر

رئیسی افزود: اجرای جهادی این گونه طرح ها موجب امیدواری مردم می شود و این امیدواری موجب مشارکت بیشتر مردم در عرصه های اجتماعی، افزایش سرمایه اجتماعی، نشاط اجتماعی و نقش آفرینی جوانان عزیز می شود. ما به شدت معتقدیم که می توان کارهای بزرگی در این کشور انجام داد و امیدوارم هر چه زودتر اجرای پروژه فاضلاب اهواز و سایر شهرهای استان به پایان برسد.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود به گزارش ارائه شده از سوی استاندار در خصوص ایجاد اشتغال در استان اشاره کرد و اظهار داشت: این گزارش نشان داد که اعتبارات در نظر گرفته شده برای اشتغال استان جذب شده و موجب رشد اقتصادی استان شده است. افزایش از 2٪ در 5٪ برای پیدا کردن

رئیسی با تاکید بر لزوم ایفای مسئولیت اجتماعی شرکت های بزرگ در خوزستان تصریح کرد: اجرای این موضوع می تواند نقش بسزایی در گشایش گره های این استان داشته باشد.

رئیسی با اشاره به سخنان امام جمعه اهواز مبنی بر اینکه این پنجمین سفر رئیس جمهور به خوزستان در یک سال اخیر است، گفت: قبلاً هم گفته ام که اگر لازم باشد هر ماه برای رفع مشکلات مردم به خوزستان سفر می کنم و آنچه را که انجام می دهیم، انجام می دهم. در منطقه اهواز بزرگ انجام شد و به جوانان خوزستانی قول دادیم که عقب ننشینیم.

رئیس جمهور افزود: یقین دارم اگر اخلاص داشته باشیم عنایات خداوند ما را همراهی می کند و اموری که شاید امروز به آرزو تبدیل شده است با دستان توانای شما محقق خواهد شد و ما نیز به مردم خدمت خواهیم کرد و این امور به خاطر است. لطف خدای متعال برطرف می شود

  سیستم رسوب بخار فیزیکی با قابلیت استفاده در لایه آدرس قطعات حساس بومی سازی شد

رئیسی با اشاره به حضور خود در دهستان شیحون دزفول به عنوان یکی از دورافتاده ترین مناطق استان خوزستان گفت: مردم این منطقه مشکلاتی داشتند اما بسیار پرانرژی، پاک، صمیمی و مسئولیت پذیر بودند. این افراد کشته شدند اما هنوز مشکلات زیادی داشتند و کسانی که دیروز از این سرزمین در مقابل دشمن دفاع کردند، امروز باید در عرصه تولید، جاده سازی، فعال سازی کارخانه ها، راه اندازی کارخانه های تعطیل و نیمه تعطیل، ایجاد اشتغال، رفع بیکاری باشند. و فعال بودن در ساخت مسکن برای مردم و کمک به دولت برای حل مشکلات و آبادانی کشور.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید