تبدیل دی اکسید کربن به اکسیژن با فیلتراسیون فرآیند نفوذ زباله

1076742 فقط خبر

مهدی بدری کاندیدای اصلی و شرکت کننده در رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا، با اشاره به طرح «فیلتر و بیولوژیک» روش تصفیه پسماند شهری گفت: نفوذ کند (زباله) یکی از آلوده ترین مایعات روی کره زمین است، بنابراین یک لیوان از آن می تواند کل درخت را خشک کند. بنابراین، پسماند، اگر به آب های سطحی و زیرزمینی وارد شود، آلودگی های زیادی ایجاد می کند و می تواند باعث ایجاد 118 نوع بیماری شود.

طراح و سازنده «فیلتر و روش بیولوژیکی فرآوری پسماندهای خانگی» مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام گفت: «فرآوری فیلتر زباله خانگی» روش‌های مختلفی در دنیا دارد. اما روش ها به صورت فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی هستند و گاهی نیاز به پیش تصفیه دارند، به عنوان مثال برای خالص سازی لیچینگ بیولوژیکی باید تا 270 روز صبر کنیم تا محلول این ترکیبات فیلتر شود.

بدری با بیان اینکه روش طراحی شده به سه صورت فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی می تواند نفوذها را تصفیه کند، مزایای فیلتر و روش بیولوژیکی برای فرآوری پسماندهای شهری را توضیح داد: مهمترین مزیت این طرح این است که تحریم ها نمی توانند. اگر تجهیزات دیگری در ایران مشمول تحریم شوند، موثر خواهد بود.


بیشتر بخوانید:

تولید ماشین آلات سنگ شکن و تجهیزات مربوطه

آزمایشگاه خدمات رسانی به پروژه های تحقیقاتی و علمی پژوهشگران

گل محمدی محصول دانشگاه آزاد زیر ذره بین مشتریان خارجی

ایجاد بستری طبیعی، امن و قابل انعطاف برای تجزیه و تحلیل داده های علمی

  حامد کرزی عید سعید فطر را به امیر عبداللهیان تبریک گفت

افزایش 30 درصدی عملکرد در گلخانه ها با روش بیولوژیکی فرآوری نفوذی

طراح و سازنده فیلترها و روشهای تجزیه زیستی هدرمشکل دوم این است که تجهیزات به دلیل اسیدهای بالای آب به سرعت فرسوده می شوند، در صورتی که در روش و سیستم طراحی شده تجهیزات به گونه ای باشد که تحت تأثیر اسیدها قرار نگیرد.

بدری تاکید کرد: مشکل دیگر تولید گازهای گلخانه ای است و در ایران اگر بخواهند تمام نفوذی ها را فیلتر کنند بین 50 تا 70 هزار تن دی اکسید کربن تولید می شود. تنها فیلتر قابل حمل در جهان است.

وی افزود: بر اساس «روش فیلتر کردن و تصفیه بیولوژیکی پسماندهای خانگی»، می‌توانیم آن‌ها را به گلخانه منتقل کنیم که در این صورت دی اکسید کربن نه تنها در گلخانه‌ها به اکسیژن تبدیل می‌شود. با این کار راندمان گلخانه ها نیز 30 درصد افزایش می یابد، یعنی راندمان گلخانه که یک تن است به 1300 کیلوگرم می رسد.

طراح و سازنده “فیلتر و روش بیولوژیکی فرآوری پسماندهای شهری” مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در پاسخ به این سوال که این فیلتر مشابه خارجی دارد؟ وی گفت: این محصول مشابه خارجی نیست.

بدری با بیان اینکه در محصول خود از علف های هرز استفاده کرده است، گفت: تلاش می کنیم این روش را به طور کامل اعمال کنیم.

وی گفت: به دلیل اینکه نفوذی تولید خودمان است، فیلتر گلخانه را به قیمت بسیار پایین می فروشیم و خودمان از نفوذ سود می بریم و نیازی به فیلتر کردن نفوذی توسط دولت نیست. پرداخت هزینه.

  چه زمانی نوشیدن آب خطرناک است؟ - اندیشه معاصر

طراح و تهیه کننده «فیلتر و روش بیولوژیکی پردازش پسماندهای خانگی» درباره این رویداد از گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی «عصر امید» نیز گفت: گروه های فناوری مستقر در شهرستان ها ایده های بسیار خوبی دارند اما متاسفانه دیده نشده است. سرمایه گذاران بیشتر در شهرهای بزرگ هستند و رویداد گام دوم فرصت خوبی برای ایده پردازان و سرمایه گذاران برای دیدن این ایده ها و سرمایه گذاری روی آن است.

وی تصریح کرد: در شهرها برای ایده پردازی مشکلی نداریم و بزرگترین مشکل این است که کارمندان در شهرهای کوچک نیستند تا صدای ما را بشنوند. اما وقتی چنین رویدادی رخ می دهد، تعدادی از کارمندان به آنجا می آیند و ایده های ما را می بینند و از ما می شنوند.

طراح و سازنده «فیلترها و روشهای تجزیه زیستی پسماندهای شهری» مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام افزود: به مردم کمک کنید.

به گزارش آنا، دومین رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» به منظور ارائه و ارائه تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه به منظور فراهم کردن بستر ایجاد استارت آپ ها برگزار شد. و کسب و کارهای دانش بنیان و فرصت های شغلی برای دانشجویان در چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه با شعار 1000 گروه پژوهشی و زیرساخت، 1000 ایده و استارت آپ و 1000 شرکت فناور و خلاق برنامه ریزی شده است.

مراسم سراسری گام دوم (عصر امید) به مدت چهار روز از ساعت 8 تا 11 هورداد سال 1401 در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران برگزار شد و بخشی از عملیات 40 ساله انقلاب اسلامی بود. دانشگاه آزاد در رشته های مختلف آموزشی منابع انسانی، فرهنگی و اقتصادی، علوم پزشکی، فنی و مهندسی، علوم انسانی و …

  اسکوچیچ «آن سوی آینه» را تماشا می کند.

انتهای پیام/4078/4062/

دیدگاهتان را بنویسید