تایید مشروط ریاست یک فدراسیون در کمیسیون بازنگری وزارت ورزش و جوانان!

اتفاق عجیب در انتخابات فدراسیون ها؛

وزارت ورزش به کاندیدای ریاست فدراسیون اسکواش موافقت مشروط داد تا شاهد بدعت عجیبی در انتخابات این فدراسیون باشد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، دبیر مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکواش اعلام کرد; مسعود سلیمانی رئیس فعلی این فدراسیون از نظر صلاحیت مدیریتی به صورت مشروط تایید شده و در انتخابات شهریور ماه شرکت خواهد کرد!

و این در حالی است که طبق اساسنامه فدراسیون های ورزشی، رئیس یک فدراسیون نمی تواند بیش از 3 دوره رئیس باشد و کاندیدا شدن بازنشستگان ممنوع است، اما سلیمانی که بازنشسته است و رئیس فدراسیون بوده است. فدراسیون اسکواش برای سه دوره، یک بار دیگر از سوی مسئولان کاندید شد او همچنین تاییدیه مشروط وزارت ورزش را دریافت کرده است!

طبق قانون، در صورت بازنشستگی و افرادی که سه دوره ریاست را بر عهده داشته اند، در صورت عضویت در هیات رئیسه یا رئیس، نایب رئیس و دبیرکل فدراسیون آسیایی می توانند کاندیدای ریاست یک فدراسیون شوند. اما سلیمانی رئیس فدراسیون غرب آسیا است که در سال 2013 با حضور حمید سجادی در ایران انتخاب شد و قانوناً نتوانست برای چهارمین دوره متوالی کاندیداتوری شود.

تایید صلاحیت غیرقانونی سلیمانی توسط وزارت ورزش حاکی از دخالت وزارت ورزش در انتخابات فدراسیون و حمایت مدیران سابق و افراد خاص است.

واضح است که اهالی اسکواش امیدوارند که انتخابات این فدراسیون بدون دخالت مسئولان وزارت ورزش برگزار شود تا شاهد تحول این ورزش جذاب در کشور باشیم.

قطعا انتخابات فدراسیون اسکواش آزمون بزرگی برای مسئولان این وزارتخانه خواهد بود تا ثابت کنند برای متولیان ورزش کشور، حاکمیت مهمتر از روابط است.

  163 فلسطینی در راهپیمایی پرچم رژیم صهیونیستی زخمی شدند

امیدواریم در انتخابات پیش رو شاهد عدالت و قانونمندی باشیم تا اتفاقات فدراسیون وزنه برداری برای این فدراسیون تکرار نشود.

انتهای پیام/4146

دیدگاهتان را بنویسید