تاکید مخبر بر لزوم توسعه علم ژنتیک در کنار دیگر مولفه های توان کشور

معاون اول رئیس جمهور بر لزوم توسعه علم ژنتیک و همچنین سایر مولفه های اقتدار کشور تاکید کرد.

18409 328 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمد محبر معاون اول رئیس جمهور صبح امروز (پنجشنبه) در بازدید از مرکز جامع ژنتیک نور، افزود: علم ژنتیک یکی از موضوعات مهم در آینده پزشکی، درمانی و دارویی است. این مرکز موفق شده است متخصصان و مجاهدان دن و شب برگ زرینی در تاریخ علم پزشکی کشور بر جای بگذارند.

وی با اشاره به ایام هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: با وجود فرصت های فراوان دشمنان، رزمندگان ما توانستند با دینداری و توکل به خدا در برابر رژیم مجهز بعث به پیروزی برسند، به همین دلیل است که اگر آینده کشورمان باشد. علم ژنتیک به دست مجاهدین بیفتد، قطعا مفید و قدرتمند خواهد بود.

مخبر تصریح می کند: دشمنان ملت تا قدرت و اقتدار ایران را درک نکنند از هیچ دسیسه و اقدامی علیه کشور دست برنخواهند داشت.

وی در ابتدای سخنان خود تلاش مقدس متخصصان مرکز جامع ژنتیک نور برای تعیین هویت شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم را برجسته و تاکید کرد: اقدامات و دستاوردهای بسیاری. دانشمندان این مرکز را به مکان مقدس تبدیل کرده اند و یقیناً توفیق و عزم راسخ مجاهدان و فعالان مرکز جامع ژنتیک نوری از درگاه خداوند و از برکت خون پاک شهداست.

این مخبر به فضای معنوی مرکز جامع ژنتیک نور به دلیل حضور پیکر شهدا و شناسایی پیکرهای مطهر آنها اشاره کرد و گفت: حضور در این مرکز نوعی توسل به ارواح شهداست. که پاک ترین و مقدس ترین و مقرب ترین مردم در پیشگاه خداوند متعال هستند.»

  نحوه خواستگاری حسینی بای روزنامه نگار معروف از همسرش به بیرون درز کرده است! + فیلم - اندیشه معاصر

معاون اول رئیس جمهور در این بازدید با حضور در آزمایشگاه شناسایی پیکر شهدای مدافع حرم و مدافع حرم با قرائت فاتحه و همچنین از ادارات مختلف مرکز جامع نور، یاد و خاطره آنان را گرامی داشت. ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی باغ الله (ع).

در این بازدید دکتر حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) گزارشی از پیشرفت روند شناسایی شهدا با پیامدهای ماندگار، برنامه ها، اقدامات و دستاوردهای این مرکز ارائه کرد.

مرکز جامع ژنتیک نور در بخش های مختلف از جمله آزمایشگاه شناسایی اجساد شهدا، خدمات ژنومیک و کلینیک چندتخصصی ژنتیک پزشکی از جمله تایید هویت ژنتیکی شهدا و خانواده های آنها و همچنین خدمات مشاوره ای، بالینی و آزمایشگاهی در بخش های زنان و زایمان ارائه می کند. .، کودکان و داخلی را فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید