تاکید بر تامین آب شرب و کشاورزی سیستان و بلوچستان/ در رعایت حقوق مردم کوتاهی نخواهیم کرد

1089359 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح امروز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت، وزرای امور خارجه و نیرو را موظف به پیگیری حق آبه ایران از رودخانه هیرمند کرد. و گفت: «حکومت مردمی در پی احقاق حقوق ملت برای هیچ عنوانی کوتاه نخواهد بود.

رئیسی همچنین وزارتخانه های ذیربط را موظف کرد با جدیت به دنبال راه های دیگری برای تامین آب شرب و آب کشاورزی مردم استان سیستان و بلوچستان از جمله حفر چاه های عمیق و تعیین تسهیلات ویژه باشند و در اسرع وقت اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهند. به زودی..

رئیس جمهور با اشاره به دیدار روز گذشته خود با ائمه جمعه سراسر کشور، کارآمدی را مهم ترین معیار در انتصاب مسئولان کشوری، استانی و محلی عنوان کرد و گفت: مدیران دولت مردمی باید کارآمد، انقلابی و تحول آفرین باشند و اگر دست به کار شوند. نیست، اهداف تعیین شده است، محقق نخواهد شد.

رئیسی انتخاب مسئولان کارآمد را حق دانست و گفت: مردم صاحبان اصلی نظام و انقلاب هستند و حق همه مسئولان را دارند و به هیچ عنوان نباید حق را از دست بدهیم.

رئیس جمهور با تشکر صمیمانه از مردم برای همکاری مستمر در مصرف برق داخلی گفت: الحمدالله با همکاری خوب مردم و مدیریت کارآمد وزارت نیرو امسال مشکل قطعی برق نداشته ایم اما به دلیل به دلیل نبود زیرساخت های تولید انرژی، کنترل مصرف برق همچنان از اولویت های مهم در کشور است.

رئیسی با انتقاد از بی‌توجهی برخی دستگاه‌ها در فروش اموال مازاد و بیان اینکه فروش این اموال تکلیف قانونی است، وزرا را موظف کرد این تکلیف قانونی را با جدیت و بر اساس آنچه در قانون پیش‌بینی می‌کند، اجرا کنند.

  زیان 7530 واحدی شاخص بورس - تفکر مدرن

وی با اشاره به اینکه مغایرت برخی آمارهای اعلام شده از سوی دستگاه های دولتی افکار عمومی را سردرگم می کند، گفت: مرکز آمار وظیفه ارائه آمار دقیق در کشور را بر عهده دارد. فقط این آمارها باید مبنای سیاست گذاری و تصمیم گیری در کشور باشد و سایر نهادها بر اساس آن باشد.

رئیس جمهور افزود: چنین آمارهای غیرمستندی حتی در تصمیم گیری های داخلی نیز مشکل ایجاد می کند، بنابراین هر نهادی که بخواهد آماری را اعلام کند باید با مرکز آمار موافقت کند.

در بخشی دیگر از این جلسه گزارشی از آمادگی بخش خصوصی و تعاونی برای کمک به دولت ارائه شد که مورد تقدیر رئیس جمهور قرار گرفت.

رئیسی با اشاره به این اعلام آمادگی خاطرنشان کرد: این دو بخش با ظرفیت و امکانات عظیمی که دارند آماده همکاری با دولت هستند و مسوولان دستگاه ها در سالی که در فهرست مولد قرار می گیرد باید از این تمایل برای همکاری استفاده کنند. و تولید از جمله در بخش افزایش کیفیت و کمیت خدمات برای مردم.

در جلسه امروز هیات دولت گزارش هایی از وضعیت صحیح موجودی کالاهای اصلی و برنامه افزایش تولید باران و محصولات ماهی ارائه شد.

آغاز انتقال آب به دریاچه ارومیه از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه هیات وزیران بود. مسئولان دولتی مرتبط امیدوارند با این اقدام احیای دریاچه ارومیه رونق محسوسی پیدا کند.

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید