تاکید بر بررسی دقیق درگذشت مهسا امینی

29642 277 فقط خبر

رئیس شورای اسلامی فرهنگ دفاع مقدس را راهگشای مشکلات امروز کشور می داند.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمدبکر قالیباف در جلسه علنی امروز (سه شنبه 8 شهریور) شورای اسلامی شهر در نطق پیش از دستور خود گفت: برگزاری باشکوه مراسم عزاداری ایام اربعین در عراق است. بار دیگر وحدت دینی برای شیعیان جهان.» او نور تابناک اهل بیت را به جهانیان نشان داد؛ محبت مردم به امام حسین (علیه السلام) تفرقه را خنثی می کند و اسلام را دشمن و دشمن می کند. مسلمانان ناامید و ناامید.

وی افزود: مردم شریف ایران با وجود برخی مشکلات و مشکلات، امسال با شور و نشاط بیشتری نسبت به گذشته خود را به کربلا رسانده و در راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی شرکت کردند. از مسئولان ذیربط انتظار می رود با توجه به علاقه روزافزون مردم برای شرکت در این مراسم معنوی-سیاسی، با برنامه ریزی بهتر در سال آینده نسبت به رفع نواقص زیرساختی و خدماتی موجود به ویژه در حاشیه مرزها اقدام کنند تا سیل شیفتگان امام حسین (ع) می توانند با حداقل ها سفر کنند. حضور در مراسم باشکوه اربعین حسینی برایشان سخت است.

رئیس شورای اسلامی کشور افزود: مردم عراق نیز با جان و دل و با عشق خالص به زائران اباعبدالله خدمت کردند و همچون سال های گذشته پذیرایی شایسته از زائران مشترک داشتند که اینجانب به نمایندگی از زائران عام المنفعه. ملت ایران، این را وظیفه من در قبال همه بدانید. من خاضعانه از مسئولین و مردم عراق به خاطر این خدمت فداکارانه تشکر می کنم، این راهپیمایی عظیم هر ساله با شکوه تر از سال های گذشته با عنایت الهی و پیوندهای محکم و صمیمانه ملت های مختلف به ویژه ملت ایران و عراق برگزار می شود. و پیشرفت اسلام گرایی بر ملت ها. نشان خواهد داد

  خدمات شرکت پست ملی اربعین حسینی

کلیباف با بیان اینکه به مناسبت هفته دفاع مقدس یاد و خاطره امام راحل و شهدای بزرگوار ایران عزیز را گرامی می دارم و به همه آزادگان، جانبازان و یادگاران دفاع مقدس درود می فرستم، ادامه داد: جاودانگی شهدا یاد و خاطره شهدا یک سنت لایتغیر الهی است و غبار زمان هرگز نمی تواند خاطرات شهدای والامقام را از ذهن و ضمیر ملت ایران پاک کند. پاک ترین فرزندان ایران زمین در راه دفاع از ارزش های اسلام و انقلاب اسلامی و برای عزت و امنیت مردم جان خود را از دست دادند و خون مقدس آنان برای همیشه جوانان را به گام برداشتن در راه حق و نترسیدن از دشمنان دعوت می کند.

وی تصریح کرد: بارها گفته ایم و باز هم باید تاکید کنیم که فرهنگ دفاع مقدس حلال مشکلات امروز ماست. اگر همین روحیه ایمان به خدا و ایمان به مردم آن سال ها را در اداره کشور و حل مشکلات اقتصادی به کار بگیریم، می توانیم گره از زندگی مردم باز کنیم. باورهای برخاسته از فرهنگ جهاد و شهادت و شیوه های رایج حکومت داری در پاسداشت مقدس امروز از بین رفته و بازگشت به آن تنها راهی است که می تواند پیشرفت و توسعه همراه با عدالت را برای مردم به ارمغان آورد.

رئیس شورای اسلامی شهر ادامه داد: در پایان به خانواده محترم سرکار خانم مهسا امینی تسلیت می گویم، درگذشت ایشان اندوه عمیقی را در دل ما جای داد و از همان ساعات اولیه که نمایندگان از ماجرا مطلع شدند، نظارت انجام شد. دستگاه‌های مجلس با حساسیت‌های تمام، روند رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند، تکرار می‌کنم بررسی دقیق و اطلاع‌رسانی همه جوانب پرونده فوت وی ضروری است. لازم است کمیسیون امور داخلی شورای اسلامی نتیجه کارشناسی خود را در اسرع وقت با حداکثر دقت و بررسی کامل تمامی زوایا جهت اطلاع نمایندگان و ملت شریف ایران گزارش دهد.

  پرتاب موشک از کره شمالی خبرساز شد - اندیشه معاصر

قالیباف افزود: علاوه بر بررسی شرایط فوت مرحومه مهسا امینی، به منظور جلوگیری از تکرار موارد مشابه، وظیفه کمیسیون مذکور نیز بررسی فرآیندها و شیوه های اجرایی در این زمینه است. گشت های حفظ روحیه فرماندهی کل نیروی انتظامی جهت رفع مشکلات نحوه اجرای آن.

وی افزود: متاسفانه بسیاری از نهادهای فرهنگی و اجتماعی به تعهدات مثبت خود در مقوله حجاب به درستی عمل نمی کنند. در چنین شرایطی مقابله با هنجارشکنی ها مستلزم برنامه ریزی دقیق تر با ضوابط مشخص و استفاده از نیروی آموزش دیده فرماندهی کلانتری است تا مسئولیت پذیری شتر برای جلوگیری از اعمال سلیقه های شخصی و خطاهای فردی و سیستمی و این اقدامات پذیرفته شده است. از مردم عزیز و نجیب ایران.

رئيس شوراي اسلامي با بيان اينكه لازم است اين نكته مهم را به ياد داشته باشيم كه دشمن طبق معمول به دنبال سوء استفاده از هر حادثه اي است و تحريك و آشوب در كشور را در دستور كار خود قرار داده است، تصريح كرد: متأسفانه برخي در داخل يا آنها ناخواسته در جهت خواسته های دشمن حرکت می کنند، اما مردم مهربان ما هوش سیاسی خود را نشان داده اند و تفاوت بین شفقت و منفعت شخصی را درک کرده اند و با منافقینی که روزی چندین هزار نفر از مردم عادی را عذاب می دادند و اکنون به خواستگاری تبدیل شده اند. مرگ یک نفر آنها با اشک تمساح رسانه های مرتبط با بچه کشی دولت سعودی همراهی نمی کنند و گریه نمی کنند.

کلیباف افزود: رئیس جمهور، دولت، مجلس و قوه قضائیه از روز اول به طور مجدانه پیگیر عوامل این حادثه و شناسایی مقصران بوده اند. کشور در پیگیری این موضوع کوچکترین امتیازی نخواهد داد.

  توضیحات رسمی مسئولان تیم ملی درباره وضعیت بیرانوند

رئیس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: انشالله مجلس برای روشن شدن موضوع و اصلاحات مطلوب ساختارها و فرآیندها به این حادثه رسیدگی خواهد کرد و مردم اجازه سوء استفاده از دشمنان و همرزمانشان را نخواهند داد.

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید