تاکید بر اعتباربخشی آزمایشگاه های دانشگاهی بر اساس درآمدزایی

1089953 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از شیراز، محمدمهدی رزمجو در نشستی با اعضای هیات مدیره بر لزوم تهیه نقشه گروه استاندارد در دانشگاه ها و امکان انعقاد تفاهم نامه با مراکز تحقیقاتی تاکید کرد. از مدیران دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی رشته های بسیار موثر و مفیدی در سطح استان فارس دارد و با توجه به گستردگی بسیار زیاد آن در سطح استان، امکان استفاده از امکانات آزمایشگاهی و تبادل بین دانشگاه و اداره استاندارد وجود دارد.

مدیرکل اداره استاندارد استان فارس افزود: دانشگاه هم تجهیزات مرتبط و هم هیئت علمی دارد، بنابراین می توان با ایجاد دفتر استاندارد همکاری متقابل در زمینه های مختلف فنی ایجاد کرد.

رزمجو افزود: دانشگاه نسل سوم علاوه بر حقوق نیازمند نگاه کلی و مدیریتی است و تولید ثروت که یکی از مولفه های مهم این نسل از دانشگاه ها است نیازمند نگاه های ویژه در رشته های مختلف است، به گونه ای که آن دانشگاه با رعایت اصول فنی خاص در زیرمجموعه های تخصص، تخصص و کارشناسان، از تسلط اساتید در امور علمی و فنی معاصر برای ارتباط با دنیای صنعت و کاربردی بودن این ارتباط استفاده می کند.

وی با تاکید بر اعتباربخشی آزمایشگاه‌های دانشگاهی بر اساس درآمدزایی، تصریح کرد: فرآیند اعتباربخشی آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها یک موضوع برد-برد است و درآمدزایی را برای صنعت، دانشگاه و معاونت نظارتی محقق می‌کند. بخش استاندارد

مدیرکل اداره استاندارد استان فارس یادآور شد: در حال حاضر استانداردهای موجود نواقصی دارد که باید توسط دانشگاه ها اصلاح شود.

رزمجو به وجود امتیاز استانداردسازی برای اعضای هیات علمی اشاره کرد و اظهار داشت: مشارکت اعضای هیات علمی در استانداردسازی در سطح ملی و بین المللی می تواند معادل یک مقاله ISI برای یک هیات علمی با امتیاز باشد.

  چند مرحله برای حذف سرخابی ها از لیگ آسیا / معجزه وجود دارد؟ - اندیشه معاصر

مذاکرات اولیه برای ایجاد دفتر استاندارد در دانشگاه اسلامی شیراز و پیش نویس تفاهم نامه بین دانشگاه اسلامی فارس و اداره استاندارد منعقد شد.

انتهای پیام/4078/

دیدگاهتان را بنویسید