تاکید اطلاعاتی بر جذب سرمایه گذاری بخش دولتی و خصوصی در اجرای پروژه های کلان اقتصادی

1078415 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی آنا، محمد محبر امشب (چهارشنبه) در جلسه بررسی برنامه های کلان اقتصادی با حضور وزیر کشور، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس کل بانک مرکزی، معاون علمی رئیس جمهور و فناوری و غیره، با بیان اینکه باید بسته به موقع برای اجرای این پروژه ها از نظر سرمایه گذاری و نحوه واگذاری این پروژه ها به مردم ایجاد شود، گفت: علاوه بر اجرا و تکمیل این پروژه ها، سودآوری و بازگشت سریع و نحوه ایجاد و طراحی صنایع پایین دستی نیز باید در نظر گرفته شود.

معاون اول رئیس جمهور گفت: برنامه ریزی این پروژه ها باید به گونه ای انجام شود که مردم و بخش خصوصی از ارزش افزوده تولیدات این طرح ها بهره مند شوند و همچنین به مردم تضمین و تضمین های لازم داده شود. سرمایه گذاری: «در این طرح ها حاشیه سود مناسبی به دست خواهند آورد.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت کشور به حدی است که سرمایه گذاری میلیاردی در یک پروژه می تواند تنها در چند ماه بازگشت سرمایه داشته باشد و به سرعت به سوددهی تبدیل شود که می تواند منبع سرمایه گذاری و سودآوری زیادی برای مردم باشد.

در این جلسه با توجه به 5 پروژه اولویت دار در حوزه نفت و پالایشگاه از جمله توسعه میادین گازی در شرکت نفت مرکزی ایران و استان های خراسان رضوی، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر و فارس، ساخت 300 هزار بشکه پالایشگاه نفت. تولید اولیه شهید سلیمانی، میدان نفتی آزادگان، میدان نفتی یادآوران و میدان نفتی چنکوله با سرمایه گذاری 25 میلیارد دلاری و اشتغال بیش از یکصد هزار نفر مورد بحث، بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.

  دلیل کمبود مرغ در تهران چیست؟ - اندیشه معاصر

همچنین بر تشکیل کمیسیون تامین مالی و ارزی از طریق بازار سرمایه، وجود شرکت های دانش بنیان و جهت گیری نقدینگی به سمت تکمیل پروژه های سریع و سودآور تاکید شده است.

لازم به ذکر است 47 طرح پیشنهادی کلان اقتصادی دولت سیزدهم در دستگاه های اجرایی هدف شامل 9 طرح در حوزه نفت، گاز و پالایشگاه، 14 طرح در حوزه صنعت، 16 طرح در حوزه معدن و صنایع معدنی است. و 8 طرح در حوزه برق سرمایه گذاری داخلی و سودآوری برای مردم، بخش خصوصی و سرمایه گذاران در دولت اجرا و نهایی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید