تامین 2 فروند هواپیمای بیمارستانی و اتوبوس امدادی برای خدمت رسانی به زائران اربعین

2064 555 فقط خبر

من گزارش میدم گروه عمومی خبرگزاری آنا، پیرحسین کولیوند خدمت رسانی به زائران در اربعین حسینی را مورد تاکید قرار داد و گفت: جلسات متعددی برگزار شد. ما پوشش کمکی را در تمام مرزهای تعیین شده در تمام محورهای مواصلاتی ارائه خواهیم کرد.

وی افزود: هلال احمر مسئولیت امداد و نجات و مراقبت های پزشکی در منزل را بر عهده دارد و وزارت بهداشت نیز مسئولیت برون مرزی را بر عهده دارد. سعی کردیم قبل از عملیات اربعین یک رزمایش جدی برای هم افزایی انجام دهیم. اکنون نیروی متخصص شامل کادر پزشکی و امدادگران را شناسایی کرده ایم، تعداد داوطلبانی که می فرستیم زیاد است اما ظرفیت محدود است.

کولیوند از آماده باش دو فروند هواپیما در حالت بیمارستانی به همراه آمبولانس و اتوبوس امدادی و دارو و تجهیزات پزشکی آماده کمک خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال احتمال گرمازدگی، کرونا و بیماری های گوارشی وجود دارد. زائران و تمهیدات لازم و هفت اردو در نظر گرفته شده است. مرکزی در عراق وجود دارد که نمایندگان هلال احمر و هشت الشعبی در این اردوگاه ها حضور دارند.

سه برابر شدن پایگاه های هلال احمر در عراق

رئیس هلال احمر گفت: تعداد پایگاه ها سه برابر پوشش آخرین مراسم در اربعین خواهد بود. در سه سطح مختلف بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و چادرهای امدادی در شهر نجف پوشش خواهیم داشت و بیمارستان‌های سیار و پایگاه‌های امدادی در مسیر جاده نجف مستقر خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه پرستاران و افراد مسلط به زبان عربی برای پوشش بهتر روند امداد رسانی در بیمارستان ها مستقر می شوند، افزود: بیمارستان هلال احمر امام علی (ع) برای اولین بار شروع به کار می کند و در کربلا، کاظمین، سامرا کادر درمانی حضور خواهند داشت. و نیروهای هلال احمر برای خدمت رسانی به زائران مستقر شدند.

  مدل موی جدید لیندا کیانی نفس هوادارانش را گرفت - اندیشه معاصر

کولیوند از تولید محتوای آموزشی برای مردم خبر داد و گفت: این محتوا برای جلوگیری از گرمازدگی و سایر مشکلات در این تجمع جمعی که بزرگترین مراسم پیاده روی و تجمع است تهیه شده است. آموزش های تخصصی برای پزشکان و پرستاران برگزار می شود.

وی در خصوص جزئیات امدادرسانی به سیل اخیر با اشاره به اینکه بر اساس هشدارها و هشدارهای هواشناسی برنامه ریزی دقیقی برای اطلاع رسانی، آمادگی، پیشگیری از خسارت بیشتر و امدادرسانی بهتر به جمعیت هلال احمر انجام شده است، گفت: 24 استان ایمن سازی محور مواصلاتی و 168 شهرستان با مساعدت فرمانداران و سایر همکاران امدادی انجام شد که تلاش مستمر و ایثارگری امدادگران و نجاتگران هلال احمر در عملیات سیل اخیر قابل تقدیر است. .

وی بیان کرد: در این عملیات ها 79 هزار نفر امداد و نجات و بیش از 3 هزار نفر به مناطق امن منتقل شدند و یک هزار و 800 نفر اسکان اضطراری و 56 نفر مصدوم شدند. در مجموع 90 نفر جان باختند و هنوز 8 نفر مفقود داریم، همچنین یک نفر را در امامزاده داوود و چند نفر را در سیل فیروزکوه نجات دادیم.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر، 1400 تیم واکنش سریع و تیم های عملیاتی آموزش دیده به طور مستمر در عملیات امداد و نجات سیل زدگان حضور داشته اند و تیم های ANST (سگ بوینده) تلاش زیادی برای امدادرسانی و عملیات جستجو انجام داده اند. هنوز در برخی مناطق ادامه دارد.

وی افزود: با کمک استاندار و شهردار تهران که همچنان حضور داشتند، توانستیم به بسیاری از مناطق صعب العبور امداد رسانی کنیم. همچنین مردم و نیروهای جهادی با کمک های روانی و تحویل اقلام غذایی در عملیات امدادی سیل در کنار ما حضور داشته اند.

وی حضور تیم های سحر را از نکات قابل توجه عملیات سیل اخیر دانست و افزود: این تیم ها برای حمایت روانی از حادثه دیدگان حضور داشتند که به افزایش تاب آوری مردم و کاهش آلام مردم کمک کرد.

  سری آ ایتالیا شکست اینتر، شاید به قیمت از دست دادن قهرمانی

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به پیش بینی های لازم در سیل اخیر خاطرنشان کرد: کالاها و اقلام بیولوژیکی را در مناطق امن ذخیره کردیم، بالگردها از قبل آماده عملیات بودند، این اقدامات برای کمک به مردم و انجام بهتر عملیات بسیار موثر بود.

رئیس جمعیت از همکاری مردم با نیروهای امدادی تقدیر کرد و افزود: مردم با همکاری خود صندوق ذخیره هلال احمر را افزایش داده اند که از این بابت از مردم فهمیده ایران تشکر ویژه دارم.

به گفته کولیوند، از 90 فوتی کشور، حدود 40 مورد آن در مناطق امامزاده داوود و فیروزکو به تهران مرتبط بوده است. سیل بزرگی بود که نیاز به تجهیزات خاصی داشت که شهرداری به سرعت آن را تهیه کرد.

800 نفر به مناطق امن منتقل شده اند

وی خاطرنشان کرد: در ساعات اولیه عملیات امداد و نجات موفق شدیم 800 نفر را به مناطق امن منتقل کنیم. همه همکاران امدادی در ساعات اولیه حادثه با تمام نیرو در منطقه حضور داشتند. جلسات مدیریت بحران با همه مسئولان برگزار شد و در تشکیل کمیته مفقودین تلاش کردیم اموال مردم حفظ شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه تا زمانی که شرایط عادی نشده و با تمام امکانات در دسترس هستیم صحنه حادثه و حادثه دیدگان را ترک نخواهیم کرد، گفت: با توجه به کندی روند امدادرسانی، عملیات امداد و نجات از طریق هوایی انجام شد. و در بارندگی مداوم در این مناطق شرایط امداد رسانی به سختی اجرا می شد.

کولیوند تصریح کرد: بیش از 6 هزار نفر در قالب 1400 تیم تخصصی و آموزش دیده برای امدادرسانی به مناطق سیل زده حضور داشتند که با دستور رئیس جمهور، انبارها به روز شد و وضعیت بهبود یافت. تجهیزات هلال احمر از نظر تدارکات، انبار، بالگرد و موارد دیگر بسیار کم است و به دلیل نیاز مبرم ما باید برنامه ریزی دقیقی برای رفع کمبودها انجام شود.

  قیمت روز خودروهای ایران خودرو چهارشنبه 10 آذر 1400 + جدول - اندیشه معاصر

رئیس جمعیت در خصوص آخرین اطلاعات در مورد سیل گفت: عملیات جست و جو در 12 استان در حال انجام است و عملیات در سایر استان ها تقریباً به پایان رسیده است و انتظار می رود تا 48 ساعت آینده تمام عملیات ها را اعلام کنیم.

هلال احمر بنا به وظایف خود و به محض دریافت اخطار هواشناسی در نظر دارد امداد رسانی کند، اما باید مردم را برای توجه به هشدارها آموزش دهد.

کولیوند تاکید کرد: اکنون اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر افزایش یافته است. در سیل اخیر با وجود اینکه جزو وظایف ما نبود، پیامک عمومی برای آماده سازی مردم در برابر سیل ارسال کردیم.

تقویت روحیه ایثار در امدادگران و داوطلبان

وی افزود: جمعیت هلال احمر در دنیا درخشید؛ بالاترین جایزه را برای امور خیریه دریافت می کند. وی عنوان مسئول کمیته پروژه در فدراسیون صلیب سرخ و مسئولیت چندین ستاد و کمیته را بر عهده گرفت.

کولیوند خاطرنشان کرد: تلاش ما تقویت روحیه ایثار در 22 هزار امدادگر داوطلبانه است و چالش اصلی ما تامین معیشت این امدادگران است.

رئیس جمعیت هلال احمر درباره چالش های پیش روی این جمعیت گفت: چالش بعدی ما تقویت و نوسازی تجهیزات هلال احمر برای امدادگران و بالگردها است که برای این مهم نیازمند حمایت دولت و مسئولان هستیم.

وی افزود: آموزش همگانی و ترویج آن در بین مردم برای کاهش آسیب در حوادث از دیگر چالش های هلال احمر است که نیازمند برنامه ریزی و بررسی دقیق است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید