تامین هزار میلیارد تومان اعتبار برای فعالیت های دانش بنیان در استان یزد

1089496 فقط خبر

به گزارش خبرنگار آنا یزد، مهران فاطمی استاندار یزد در هفدهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از خدمات رئیس جمهور از اعضای شرکت کننده که به صورت حضوری و مجازی شرکت کردند قدردانی کرد. دانشگاه آزاد یزد به عنوان مدیری استوار و پیگیر. و گفت: خاندان جلیلی از رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی یزد همواره سرآمد بوده اند.

فاطمی ابراز داشت: از توجه ویژه دانشگاه آزاد یزد به رشته دانش بنیان تشکر ویژه دارم، در واقع دانشگاه آزاد با درک موضوع تسلط بسیار خوبی به این رشته دارد.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد در عرصه دانش پیشگام بوده و شایسته تقدیر و تشکر و قدردانی است. استاندار یزد از آمادگی خود برای برگزاری نشستی با مسئولان مسکن و شهرسازی برای رفع مشکلات زمین دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: دغدغه دولت در حوزه مسکن است و هر سازمانی می تواند در حوزه مسکن ملی اقدام کند. و دانشگاه آزاد نیز دارای مجوزهای لازم از استان می باشد

فاطمی با اشاره به طرح های اقتصادی با رویکرد دانش بنیان گفت: از طریق تسهیلات کم هزینه راه اندازی و اخذ مجوز آمادگی لازم برای تمامی پروژه ها را داریم و از طریق معاونت اقتصادی و نهادهای مختلف و همچنین موانع رفع می شود. خیرین سلامت باید دعوت شوند

وی بیان کرد: در خصوص سفر رئیس جمهور و از طریق منابع استان و بنیاد برکت 1000 میلیارد تومان برای تقویت فعالیت های دانش بنیان در یزد اختصاص یافته است که برای آن چهار درصد تسهیلات در نظر گرفته ایم و دانشگاه آزاد می تواند. نیز از آن استفاده کنید.

  فال ابجد امروز 15 اسفند + تعبیر فال من ابجد - فکر مدرن

استاندار یزد خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد ظرفیت خوبی دارد که بعد از راه اندازی واحد بین الملل باید برنامه ریزی کنیم و همچنین ظرفیت علمی و زیرساخت هایی که در یزد وجود دارد.

فاطمی بیان کرد: در خصوص ارتباط صنعت و دانشگاه، امسال طرح بورسیه کار را به عنوان اولین طرح در استان ایجاد کرده ایم و تمامی واحدهای صنعتی، واحدهای تحقیق و توسعه نیاز خود را به تعامل با دانشگاه اعلام کرده اند و امسال هم در دفترچه آزمون سازمان سنجش درج خواهد شد.

وی افزود: در اجرای این طرح دانشجویان در قالب یک دوره مهارتی وارد دانشگاه می شوند تا در طول تحصیل با صنعت در ارتباط باشند و سپس جذب صنعت و بورسیه شوند و اکنون در مرحله درج در کتاب کنکور.

استاندار یزد ادامه داد: چنان ظرفیتی در استان وجود دارد که با وجود صنایع و معادن در استان، بیشترین درآمد دانشگاه از طریق تفاهم نامه های صنعت و دانشگاه بسته می شود. فاطمی اعلام کرد: دانشگاه های استان آموزش های لازم را دارند و با توجه به وجود شرکت های بزرگی چون چادرملو و سنگاهان می توان از آنها برای حمایت از توسعه علم و فناوری استان یزد استفاده کرد.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید