«تالو امید» در رادیو گفتگو

1086299 فقط خبر

در گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، رضا کوچ زاده تهمتن با بیان اینکه غدیر و کربان بایرام یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان به ویژه شیعیان است، اظهار کرد: فرهنگ سازی یکی از نیازهای کار رسانه ای است و دهه ولایت است. فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ ولایی و بازگویی حقیقت دین و امامت در ساختار دینی است.

وی با بیان اینکه رادیو گفتگو به عنوان رسانه ای پیشرو دارای برنامه های متنوعی برای دهه ولایت است، اظهار داشت: در این بازه زمانی تلاش می کنیم تا اطلاعات، دانش و آگاهی مخاطبان را به صورت شناختی نسبت به موضوع استان افزایش دهیم.

مدیر رادیو گفتگو از پخش برنامه طلوع امید با هدف بصیرت افزایی سیاسی و دینی در بین آحاد مختلف جامعه اسلامی خبر داد و گفت: الگوسازی برای آحاد جامعه با ارائه ابعاد شخصیتی امیرالمومنین حضرت علی (ع) و ایجاد و تقویت وحدت و وحدت ملی با تبیین نقش و جایگاه مرجعیت دینی در جمهوری اسلامی ایران از مهمترین اهداف این مجله تلفیقی است. دهه فقه اسلامی.

کوچ زاده با اشاره به اینکه این برنامه زنده همه روزه ساعت 10 پخش می شود افزود: مراسم ایثار، اهمیت غدیر، نقش ائمه معصومین در جامعه اسلامی، ولایت پذیری و تفسیر آیات 3 سوره مایدا از جمله موضوعات اصلی این برنامه است.

وی تصریح کرد: ایجاد، تقویت یا تغییر نوع باور و نگرش، گرایش، تمایل و عاطفه مخاطب به موضوع از اهداف نگرش برنامه های این دهه گفت و گوی رادیویی است تا به ایجاد یا تقویت رفتار مثبت و حذف یا تضعیف رفتارهای نامطلوب در جامعه ایرانی اسلامی.

  تصمیم دولت چگونه به گمانه زنی مشاوران املاک پایان می دهد؟

کوچ زاده در ادامه به برشمردن برنامه های این شبکه در آن ایام پرداخت و تصریح کرد: دعای عرفه با محتوای آن قدردانی از وحدانیت خداوند، ستایش و یادآوری نعمت های بی پایان آن حضرت، صلوات بر پیامبر و آل او و استغفار در آن روز است. عرفه از رادیو گفتگو پخش می شود. همچنین در تمامی ایام این دهه برنامه ای با عنوان عشق علیه السلام به مناجات امیرالمومنین (ع) به درگاه خداوند در آیات نهج می پردازد. البلاغه

مدیر شبکه رادیویی دیاوگو از ساخت مستند «حج خونین» درباره شهادت حجاج به دست رژیم آل سعود خبر داد و گفت: برنامه «وصل عشق» در دو قسمت یک ساعته با موضوع اصل ایثار. و تفسیر آیه 37 سوره حج در ادیان مختلف و ادیان ابراهیمی (ع) صحبت خواهد کرد.

وی افزود: «بر بال سخن» در یک برنامه 30 دقیقه ای به بیان سخنان بزرگان در خصوص ولایت و امامت، برنامه «در ساحل سخن» در دو قسمت 45 دقیقه ای و «در شیشتان نور» 18 قسمت 5 دقیقه ای است. وی به بررسی خطبه های نهج البلاغه می پردازد و «ذبیح عشق» درباره ارتباط عرفه و عید قربان پخش شده است.

کوچ زاده با بیان اینکه برنامه «از میقات تا میعاد» به تبیین مفهوم، معنا و فلسفه عید سعید قربان می پردازد، اظهار داشت: «طواف عشق» مجموعه ای 3 ساعته در قالب یک مجله رادیویی است که نگاهی نو به حج دارد. مناسک و تعیین عید قربان و پیشینیان تاریخی آن به بررسی آثار تربیتی مناسک حج در زندگی انسان، معنای حج از نظر لغت و اصطلاح و تفسیر مناسک حج می پردازد.

  عراق به حاکمان مسلحی که رهبران تلقی می شوند نیازی ندارد

مدیر شبکه رادیویی دیاگو در ادامه تشریح برنامه های این شبکه در دهه ولایت، گفت: برنامه تخصصی «بیست و چهار ساعت و یک دقیقه» که بر اساس علوم شناختی و طراحی افندی تهیه و پخش شده است. همه حوزه ها در بستر رسانه ای مناسبت عید غدیر خم به الگوهای شناختی در کتاب علی (ع) می پردازد و با تاکید بر واقعه عظیم غدیر، در کتاب علوی بر اساس علوم شناختی به شکل گیری رفتار می پردازد. و همچنین برنامه امواج صبحه که به تحقیق و مشاهده روش ها و روش های تبلیغ می پردازد.رسانه معاند به زبان فارسی به مفهوم و کارکرد ولایت و ولایت در جامعه اسلامی و انقلابی ایران می پردازد.

وی ادامه داد: برنامه نورعلی نور در یک قسمت گفتگو محور یک ساعته با عنوان «غدیر منشور رهبری اسلامی» با موضوع عید سعید فطر به بحث خطبه غدیر می پردازد. غدیرخم به تحلیل اندیشه های دینی، اهمیت این بیرم و قرائت چند بخش از خطبه غدیر می پردازد و «نور ولایت» به مناسبت میلاد امام علی الناکی (ع) پخش می شود. گفت و گوی روز در دو بخش تشریح شده است عبادت جامعه کبیره سودمند است.

این مدیر رادیو تاکید کرد: «راه روشن» در 9 برنامه به بررسی نقش و منزلت مردم در حکومت حضرت علی (ع) و برنامه 11 قسمتی «عین القلم» به تبیین وصیت نامه مالک اشتر در نهج القلم می پردازد. بلاغا.

کوچ زاده با بیان اینکه رادیو گفتگو در این دهه علت نامگذاری اعیاد قربان و غدیر را در برنامه «گفت و گوی فرهنگی» با حضور کارشناسان بررسی می کند، اظهار داشت: برنامه های «بیشتر می ناب» و «سروش ولایت» در یک وصیت نامه خواهد بود. ویژه برنامه عید غدیر خم باشید که به موضوع وحدت و غدیرخم، وحدت در کلام امیرمومنان علی (ع)، اهمیت غدیر و نقش سرنوشت ساز معصوم (ع) در جامعه می پردازد. .

  پیام دبیرکل نایبه به دبیرکل گردان های حزب الله عراق

وی خاطرنشان کرد: «سیپ غدیر» در 2 قسمت به این موضوع می پردازد که چرا غدیر به بایرام الهی معروف است و همراه با نمایش «قدر غدیر» که در یک قسمت روی آنتن می رود، به ولایت حضرت علی ع اختصاص دارد. و ارتباط عید غدیر خم با جایگاه ولایت را بیان می کند.

لازم به ذکر است علاقه مندان می توانند برای اطلاع بیشتر از زمان و محتوای رادیو دیالوگ و اطلاع از زمان پخش این برنامه ها و گوش دادن به این رادیو به سایت این شبکه به نشانی http://radiogoftogoo.ir/ مراجعه کنند. علاوه بر موج fm 103.5 مگاهرتز با نصب اپلیکیشن ایرانصدا برای گوش دادن به برنامه های این شبکه.

سامانه 300001035 نیز به صورت 24 ساعته برای دریافت نظرات و پیام های شما فعال است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید