تاج مدیر انقلابی نیست و مدیریت میانی دارد/ مشکلات اساسی فوتبال باید برطرف شود

17636 796 فقط خبر

نایب رئیس سابق سازمان تربیت بدنی کشورمان گفت: مدیریت تاج را انقلابی نمی دانم و امیدوارم شرایط فوتبال ما نسبت به گذشته بهتر شود.

سعید فائقی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال اظهار کرد: انتخابات چند مرحله دارد که زمانی که مهدی تاج در انتخابات شرکت کرد، طبیعی بود که باید مراحل مختلفی را طی می کرد. یکی از آن مراحل بررسی صلاحیت بود. با توجه به حساسیت فوتبال و توجه به آن به عنوان یکی از مشاغل مهم، هرکسی که در انتخابات ثبت نام می کند باید استعلام های لازم را انجام دهد. در نتیجه تاج موافقت قوای پنج گانه را گرفت و توانست در انتخابات شرکت کند. از نظر کارشناسی به تصویب اعضای مجمع رسید. چون شنیدم هر کدام از کاندیداها برای شرکت در انتخابات باید امضای 5 نفر از اعضای مجمع را می گرفتند و تاج در همان ابتدا امضای 45 نفر از اعضای مجمع را گرفت. البته من این را شنیدم و نمی دانم چقدر صحت دارد اما حضور ایشان در انتخابات و رای هایی که به دست آورد نشان می داد که اعضای مجمع ایشان را با تجربه پذیرفته اند.

51 نفر رسما تاج را انتخاب کردند

وی گفت: 87 نفر از اعضای مجمع در انتخابات شرکت کردند که نیمی از آن ها 44 نفر هستند، اما همانطور که شنیدم تاج حتی قبل از انتخابات 45 نفر را امضا کرده است. این کلمات را حذف کنیم. در این جلسه 51 نفر رسما به تاج رای دادند و او را به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب کردند. این رای نشان داد که اعضای مجمع او را قبول دارند و می خواهند به او فرصت دیگری بدهند. بالاترین رکن فدراسیون فوتبال اعضای مجمع هستند که این تصمیم را گرفتند و باید به آن احترام بگذاریم و امیدوار باشیم که فوتبال در این دوره ریاست تاج شرایط بهتری پیدا کند.

  با انتخاب ستاره های جهان هم موفق نمی شویم/ دنیا جای کسب تجربه نیست

منافع ملی ما اکنون حل مشکلات فوتبال است

معاون سابق تربیت بدنی سازمان گفت: متأسفانه در جامعه ما همواره حوزه بر متن کوبیده است. حالا همه از ویلموتس برای تاج نام می برند. اگر او در همان ابتدا قرارداد با ویلموتس را اعلام کرد، به من گفتند که چنین قراردادی را امضا کنم و من هم انجام دادم. در کشور ما روسا اکثراً خوش صحبت هستند و این واقعیت را نمی توان نادیده گرفت. اگر به او و هر کس دیگری دستوری داده شود و آنها به آن عمل نکنند، دیگر رئیس نیستند و اتفاقاً وازا یا بالاترها دقیقاً افرادی را می خواهند که مطیع باشند و گوش دهند. تاج تاییدیه اعضای مجمع را گرفت و نمی توان گفت همه این 51 نفر افراد آسیب دیده بودند، بالاخره تعدادی از آنها در این فوتبال استخوان شکسته بودند. در کشور ما همیشه تضاد منافع ملی و شخصی وجود دارد اما باید بدانیم که الان منافع ملی ما فوتبال ایران است که مشکلات زیادی دارد.

تیم ملی باید حداقل از گروه خود در جام جهانی صعود کند

فائقی گفت: اولین قدم برای فوتبال ایران حضور پرقدرت در جام جهانی است پس باید همه اتفاقات را فراموش کنیم و به رای مجمع احترام بگذاریم حالا باید همدلی و همدلی را در فوتبال ایجاد کنیم تا تیم ملی بتواند در جام جهانی به نتیجه برسد تا حداقل بتواند از گروهش جلو بیفتد. این قطعاً کار بسیار سختی است زیرا آمریکا دیگر حریف 20 سال پیش نیست که تیم ملی ما توانست 2 بر 1 آن را شکست دهد. شرایط سخت است بنابراین باید فقط به فکر تیم ملی و مشکلات فوتبال ایران باشیم. خیلی ناراحت کننده است که باشگاه های آسیایی را از دست دادیم. تیم های تاجیکستان باید حضور داشته باشند اما ایران نه. همه این مشکلات دردناک است و باید آنها را حل کنیم. به هر حال فوتبال ما ریشه در آسیا دارد، در گذشته که قرار بود قانون اساسی نوشته شود، صفایی فراهانی نماینده AFC و جهان بود. من شخصاً در گذشته شاهد بوده ام که بسیاری از اتفاقات به دستور سرپرست تیم تازه کار انجام شده یا داریوش مصطفوی از اتاق او تماس گرفته و گفته است که چه کسی باید در دنیا باشد و چه کسی نباید باشد.

  رتبه بندی فرهنگیان حقوق فرهنگیان در پایان فروردین 1401 چقدر افزایش می یابد؟ + مقدار دقیق - اندیشه معاصر

تاج باید مشکلات را برطرف کند وگرنه ریسک کرده است

معاون اسبق سازمان تربیت بدنی تاکید کرد: فوتبال ما در گذشته تاثیرگذار بود اما الان همه جاهای بین المللی را از دست داده ایم و حالا در دوره جدید باید تلاش کنیم آن جاها را پس بگیریم. روز دیگر تاج را دیدم که با برخی افراد ارتباط برقرار می کرد و از دیگران دور می شد. این مسائل باید پشت سر او گذاشته شود و از تمام پتانسیل فوتبالی اش استفاده کند. مشکلات اصلی فوتبال باید با اتحاد و همدلی حل شود. در دوران مدیریت باید برخی مشکلات مربوط به قرارداد سرمربی قبلی تیم ملی را تثبیت و رفع کند. اگر نتواند این مشکل را حل کند نشان می دهد که برای بازگشت به فوتبال ریسک کرده است.

اساسنامه هنوز کامل نشده است، اما فدراسیون مجمع دارد

فائگی در پاسخ به این سوال که برخی می گویند برگزاری مجمع بر اساس قانون اساسی فعلی خلاف قانون است، خاطرنشان کرد: این سخنان توهین به کشور و فوتبال ما است. آیا ممکن است مجمع غیرقانونی باشد و صدا و سیما صبح زود آن را پوشش دهد؟ آیا ممکن است جلسه غیرقانونی باشد اما 87 نفر در انتخابات شرکت کرده و رای دهند؟ با این حرف‌ها نشان می‌دهیم که در کشور ما همه چیز آشفته به نظر می‌رسد و هیچ قانون و مقرراتی وجود ندارد. اگر اساسنامه هنوز مراحل خود را طی نکرده است، به این معنا نیست که فدراسیون فوتبال مجمع ندارد. اعضای مجمع متشکل از روسای هیئت ها، نمایندگان باشگاه ها، مربیان، داوران، فوتبالیست ها و … هستند که روز گذشته در انتخابات شرکت کردند. با این حرف ها ورزش سرکوب می شود.

  ارتباط بین آجیل و علائم آسم - تفکر مدرن

تاج مدیر انقلابی نیست و مدیریت میانی دارد

وی در پاسخ به این سوال که آیا با بازگشت تاج می توان امیدوار بود که اشتباهات گذشته خود را تکرار نکند، گفت: از نظر مجمع می تواند کمک کند. سوابق مردم هم مشخص است. تاج یک رئیس انقلابی نیست و مدیریت او متوسط ​​است. امیدوارم او تفاوت را ایجاد کند. البته تاج یک شبه رئیس فدراسیون نشد، یک بار مدیرعامل سپاهان بود، بعد نایب رئیس کفاسیان بود، بعد هم رئیس فدراسیون شد. البته چند تا اشکال داره. با این حال من او را یک مدیر انقلابی نمی دانم.

تاج باید دوباره از فرصت مجمع به خوبی استفاده کند

معاون سابق سازمان تربیت بدنی در پاسخ به این سوال که آیا در بین دو کاندیدای دیگر ریاست فدراسیون فوتبال یعنی مجدی و محمدی کاندیدایی بهتر از تاج وجود داشت، گفت: من میرشاد مجدی را ترجیح دادم چون او هم جوان است. همچنین تحصیل کرده.. معتبرتر جهانی است. از طرفی انگلیسی تدریس می کرد و شرایط حقوقی بهتری هم دارد چون قراردادها را می فهمد و قرارداد نوشتن را بلد است. همچنین در مقایسه با دو کاندیدای دیگر، کارنامه او مشخص نبود و این امکان وجود داشت که او در دوران بازیگری خود بازیکن برجسته ای بود، در مدیریت نیز چنین وضعیتی پیدا کند. اما مجمع نظر دیگری داشت و به تاج فرصت دیگری دادند. بالاخره خودشان کنترل دارند و اگر مشکلی باشد باید جواب بدهند یا رئیس را برکنار کنند.

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید