تاثیر مواد شیمیایی پلاستیک بر هورمون های بارداری – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، فتالات ها، که تولیدکنندگان معمولا به پلاستیک اضافه می کنند، در دو دهه گذشته موضوع تحقیقات زیادی بوده است.

بر اساس یک مطالعه اخیر، فتالات ها می توانند بر هورمون هایی که جفت در دوران بارداری تولید می کند تأثیر منفی بگذارد.

فتالات ها معمولاً مواد شیمیایی مصنوعی هستند که در پلاستیک ها و محصولات مراقبت شخصی استفاده می شوند.

جفت هورمون آزاد کننده کورتیکوتروپین (CRH) تولید می کند که در دوران بارداری افزایش می یابد. مغز همچنین CRH را به عنوان بخشی از پاسخ استرس بدن تولید می کند.

در دوران بارداری، سطح CRH در جفت تا 10000 برابر بیشتر از زنان غیر باردار است. سطح CRH جفت در اواخر بارداری افزایش می یابد و مطالعات نشان می دهد که انقباضاتی که باعث تحریک زایمان می شود را تنظیم می کنند.

با این حال، زمانی که سطح CRH در اوایل بارداری خیلی بالا باشد یا به سرعت افزایش یابد، مشکلاتی مانند زایمان زودرس، مشکلات رشد جنین، فشار خون بالا، دیابت بارداری یا افسردگی پس از زایمان ممکن است رخ دهد.

ما نشان دادیم که قرار گرفتن در معرض فتالات قبل از تولد خطر زایمان زودرس را افزایش می دهد و پس از تولد، فتالات ها می توانند باعث رشد، رشد و تغییر عصبی و غیره شوند. این اثرات ممکن است به دلیل تغییرات در هورمون های کلیدی مانند تستوسترون، استروژن و هورمون های تیروئید باشد.

تیم تحقیقاتی دریافت که وجود فتالات های مختلف با سطوح بالاتر CRH در جفت در اواسط بارداری و کاهش سطح CRH در اواخر بارداری مرتبط است.

  واکنش نعیمه نظام دوست به شایعه ازدواجش با عمو پورنگ + فیلم - تفکر معاصر

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1254511

دیدگاهتان را بنویسید