تاثیر استثنایی عصاره گلبرگ و پرچم ارگانیک زعفران بر سلول های سرطانی – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، دکتر مهدیه عسکری ملک آباد اولین دانشجوی فوق دکتری گروه تحقیقات زعفران به سرپرستی دکتر محمدعلی بهدانی رئیس گروه تحقیقات زعفران به بررسی روش های مختلف مدیریت کودهای شیمیایی روی نفت پرداخته است. خواص بیوشیمیایی زعفران. در این مطالعه، محققان به نتایج قابل توجه و موثری از عصاره های رشد یافته گلبرگ و پرچم زعفران برای جلوگیری از رشد سلول های سرطانی دست یافتند.

گیاهان دارویی منبع غنی از مواد موثره برای تولید بسیاری از داروها هستند و پیشرفت های علمی و فناوری در دو دهه گذشته اهمیت و نقش سازنده گیاهان دارویی را در تامین نیازهای انسان به ویژه در حوزه پزشکی و پزشکی دوچندان کرده است. زعفران (Crocus sativus L.) به‌عنوان گران‌ترین محصول کشاورزی، دارویی و تقلبی جهان، جایگاه ویژه‌ای در بین محصولات صنعتی و صادراتی ایران به خود اختصاص داده است، به‌طوری‌که ۹۰ درصد تولید جهانی زعفران متعلق به ایران است. این گیاه ارزشمند و زیست محیطی منطقه خراسان یکی از مهمترین محصولات کشاورزی صادراتی است. امروزه مصرف زعفران تنها به عنوان مکمل غذایی ارزش چندانی برای کشور ندارد، بنابراین باید از ظرفیت این محصول در زمینه‌های احتمالی به‌ویژه در بخش صنعتی و به‌ویژه در حوزه داروسازی به نحو احسن استفاده شود.

گروه تحقیقات زعفران دانشگاه بیرجند با تکیه بر دانش لازم از اکوسیستم های تولید زعفران، بر اساس مطالعات میدانی متنوع در قالب طرح های تحقیقاتی ملی و انتشار تعدادی مقاله با آگاهی از پتانسیل ها و چالش های موجود؛ بازنگری و اصلاح و بهبود روش های تولید زعفران، امکان تولید و صادرات زعفران ارگانیک و معرفی کاربردهای پزشکی، پزشکی و درمانی زعفران در قالب معرفی محصولات فناورانه در دستور کار قرار گرفته است. در همین راستا گروه زعفران پژوهی با توجه به تحقیقات دکتر مهدیه عسکری در زمینه گیاهان دارویی، آن را در دوره فوق دکتری پذیرفت.

  اگر بازار سهام افزایش یابد ...

سپس با همکاری دکتر هما مولایی و دکتر حمیدرضا فلاحی و با استفاده از بسترهای تحقیقاتی توسعه یافته توسط گروه تحقیقات زعفران و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، اولین مطالعه تطبیقی ​​بین کاشت مرسوم (کاربرد کودهای شیمیایی، علف کش ها) انجام شد. و آفت کش ها) و ارگانیک (استفاده از کود حیوانی، وجین با دست و بدون آفت کش) و سپس تاثیر مواد موثره زعفران تولید شده برای درمان سرطان سینه و نتایج نشان داد که عصاره های گلبرگ و پرچم زعفران به صورت معمولی و ارگانیک شرایط کاشت دارای اثرات ضد سرطانی بود، اما این اثرات به طور قابل توجهی از رشد سلول های سرطانی در عصاره های گلبرگ و پرچم زعفران به صورت ارگانیک جلوگیری می کند. البته با ادامه تحقیقات عمیق در آینده شاهد چشم اندازهای جدیدی برای استفاده از زعفران خواهیم بود که باعث ایجاد ارزش افزوده، اشتغال و ثروت بیشتر برای کشور خواهد شد.

اولین مقاله منتشر شده در این پژوهش با عنوان ارزیابی و تأثیر دو روش کشت ارگانیک و متعارف زعفران بر فعالیت های فیتوشیمیایی و ضد سرطانی (سرطان سینه) در مجله علوم و فناوری کشاورزی منتشر شد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277720

دیدگاهتان را بنویسید