بی توجهی به ظرفیت آموزش عالی شرق کشور/ فعالیت 10 دانشمند درجه یک جهان در مشهد

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از مشهد، محسن مرادی در مراسم افتتاحیه سمینار آسیب شناسی و ارتقای سطح روانی و اجتماعی دانش آموزان ویژه مشاوران مدارس در تمامی نواحی و مناطق آموزشی مشهد گفت: که در واحد دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد: 10 دانشمند تراز اول جهانی که جزء دو درصد برتر دنیا هستند در رشته های زیست شناسی، شیمی و فیزیک این واحد دانشگاهی فعالیت می کنند. مدرس مشهدی به اندازه تمام دانشگاه های غیرانتفاعی مقاله نوشته و این ظرفیت عظیم آموزش عالی شرق کشور نادیده گرفته شده است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد بیش از 3 هزار دانشجو در رشته های پزشکی، پرستاری، مامایی، علوم آزمایشگاهی، تکنسین اتاق عمل، هوش، زیست شناسی و میکروبیولوژی دارد. 110 پزشک و متخصص در این واحد دانشگاهی کادر آموزشی دارند و دو بیمارستان آریا با 160 تخت و 22 بهمن با 100 تخت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است. ضریب قبولی گروه علوم پزشکی در مشهد بالاتر از 23 استان دیگر است و در رشته پزشکی از نظر تعداد دوره های تخصصی گذرانده شده رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده ایم و این نشان می دهد که آموزش پزشکی از جدیت بیشتری برخوردار است. از بسیاری از دانشگاه های دولتی علوم پزشکی. با کیفیت بهتری ساخته شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تعداد دانشجویان این استان 60 هزار و 900 نفر است که از این تعداد 30 هزار نفر در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تحصیل می کنند و نسبت به بزرگترین دانشگاه دولتی استان 9 هزار دانشجو و 200 معلم داریم. ما بیشتر داریم در رشته های غیرپزشکی، در این واحد دانشگاهی نزدیک به 300 کارگاه و آزمایشگاه داریم و حدود 500 میلیارد تومان تجهیزات و سرمایه در قالب تجهیزات و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری داریم.

  یحیی بعد از پیروزی توربین ویستا چه گفت؟ - اندیشه معاصر

بی توجهی به ظرفیت آموزش عالی شرق کشور/ فعالیت 10 دانشمند درجه یک جهان در مشهد

مرادی به دستاوردها و تمایزات پژوهش های علمی اشاره کرد و گفت: بر اساس رتبه بندی انجام شده در کشور، دانشگاه آزاد اسلامی مشهد پس از گروه علوم و تحقیقات در رتبه دوم قرار گرفت. رتبه اول پژوهش و فناوری را در بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کشور کسب کردیم. با توجه به رتبه بندی سال گذشته و بومتریکس در بین تمامی دانشگاه های کشور، این واحد دانشگاهی با توجه به اینکه 2 هزار و 536 دانشگاه در کشور داریم که در هر مرکز استان حداقل دو دانشگاه دولتی برتر داریم، رتبه 30 را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: حدود 65 درصد از مدیران اجرایی سازمان های استانی فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی در یکی از مناطق هستند. در چند سال اخیر که کیفیت کار مدیران ارشد دانشگاه آزاد سرلوحه کار قرار گرفته است، دفاع از دکتری بسیار دشوارتر از دانشگاه دولتی شده است و شرایط نیز فراهم شده است. به گونه ای تغییر کرده است که امکان پذیرفته شدن یک دانشجوی غیراستاندارد در مقطع کارشناسی ارشد وجود ندارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: دانشکده های معماری، حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه از ارکان دانشگاهی در کشور هستند و از پیشروترین و موثرترین دانشکده ها در این زمینه هستند. دانشکده حقوق یکی از دو درصد برتر کشور در زمینه آموزش حقوقی و پزشکی قانونی است. 35 نفر از اساتید هیأت علمی در سطح بدنه شهرستان با توجه به توانایی های خود سمت هایی را بر عهده داشته اند و پنج نفر از اعضای هیأت علمی این دانشگاه از اعضای کانون وکلای شهرستان هستند و سازمان مهندسی معدن به طور کامل توسط اساتید این دانشگاه مدیریت می شود.

  چگونه کمبود کلاژن در پوست را تشخیص دهیم؟ - اندیشه معاصر

وی ابراز امیدواری کرد که فرصت های دانشگاه اسلامی خراسان رضوی در اختیار عموم مردم به ویژه متولیان امر تعلیم و تربیت و فرهنگ قرار گیرد تا بتوانیم با کمک آنها سهم کوچکی در توسعه این منطقه داشته باشیم.

سازمان دانشکده تعلیم و تربیت واحد مشهد

معاون آموزش عمومی و حرفه ای دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در این سمینار از ساماندهی دانشکده علوم تربیتی خبر داد و گفت: با برنامه ریزی دکتر طهرانچی و مساعدت محسن مرادی، دانشکده را ساماندهی کردیم. آموزش و پرورش تابستان امسال در کنار مدارس قرار گرفت و رسالت این دانشکده را مشخص کرد و گفتیم سرفصل های آموزش کودک را از این دانشکده می خواهیم.

احمد اکبری تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی مشهد یکی از پیشگامان این حوزه است و این دانشکده با وجود اینکه ساختار آکادمیک دارد، به مسائل آموزش مدارس می پردازد و نگرانی این است که دانشکده علوم تربیتی به طور جدی وارد این حوزه شده است. آموزش، تا هزینه ها به جای او پرداخت شود

انتهای پیام/4121/

دیدگاهتان را بنویسید