بیوفیدبک؛ تقویت کننده ورزشکاران پارالمپیک/ تقویت کننده قدرت عضلانی ایرانی

1087725 فقط خبر

امیر سالار جعفرپیشه، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره ارائه محصولات ورزشی به افراد دارای معلولیت گفت: در حال حاضر محصول اصلی شرکت برق مهرسام بیوفیدبک است. این دستگاه برای تمامی افرادی است که از ناحیه عضلات، مفاصل و اعصاب بدن آسیب می بینند که نیاز به فیزیوتراپی، توانبخشی و توانمندسازی مناسب دارند. علاوه بر ورزشکاران معلول شرکت کننده در مسابقات پارالمپیک، سایر ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات المپیک و به طور کلی تمامی افرادی که مجبورند یک سری فعالیت های سخت و شدید را در مدت زمان کوتاهی انجام دهند و سپس دچار مشکلات عضلانی مانند شدید، دردناک و غیر ارادی شوند. انقباضات، بی اختیاری ادرار و دفع، اختلالات اعصاب محیطی به ویژه در بازوها و پاها و غیره. همچنین دستگاه بیوفیدبک کاربردهای قابل توجهی برای افزایش هماهنگی عصبی عضلانی برای افزایش قدرت عضلانی در ورزشکاران دارد که در حال حاضر توسط چندین فیزیوتراپ در تیم های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با اشاره به دیگر محصولات این شرکت گفت: در مدل جدید دستگاه که پیشرفته ترین مدل بیوفیدبک ساخته شده توسط تیم حرفه ای و متخصص شرکت طوان دانش مهرسام است، سعی شده است تا یک مدل کامل ارائه شود. به درمانگران می رساند تا تمامی نیازهای آنها را در زمینه تحقیق و درمان اختلالات عضلانی، مفصلی و عصبی برای توانبخشی و توانمندسازی بیمار برطرف کند.

جعفرپیشه در پاسخ به این سوال که آیا این دستگاه مدل خارجی دارد و دستگاه ایرانی چه مزیت هایی دارد، گفت: مدل خارجی دستگاه با قیمتی در حدود هشت هزار یورو به فروش می رسد که اگر قیمت آن را مقایسه کنید. از دستگاه های بیوفیدبک ما حتی با سیستم کامل و نهایی فرشته ساخت شرکت توان دانش مهرسام را مقایسه کنید متوجه تفاوت قیمت ها خواهید شد. همچنین علاوه بر سیستم نرم افزاری ساده تر خود که سازگار با محیط کاری دستگاه تلقی می شود، سعی کردیم تمامی قسمت های دستگاه را کاربردی طراحی کنیم. به عنوان مثال، پایه دستگاه که وظیفه اصلی آن ایجاد ارتفاع برای دسترسی بهتر درمانگر به سیستم است، برای ذخیره اجزای کاربردی دستگاه و اسناد نیز تنظیم شده است. شرکت توان دانش مهرسام محصولات کاربردی دیگری در زمینه توانبخشی و توانمندسازی دارد که به یاری درگاه الهی، حمایت مسئولین و تلاش مستمر یک متخصص و متخصص در آینده نزدیک تولید و در اختیار حوزه شفا قرار خواهد گرفت. تیم متخصص

  کرملین: استقرار نیروهای حافظ صلح ناتو در اوکراین تصمیم بسیار خطرناکی است - اندیشه معاصر

وی در خصوص موانع و مشکلات بر سر راه شرکت های دانش بنیان گفت: ایران در دو دهه اخیر فعالیت های چشمگیری در زمینه تولیدات صنعتی به ویژه تجهیزات پزشکی داشته است، اما کم کم با این پیشرفت، فشار تحریم های جهانی وارد شد. هدف آن تولیدکنندگان بومی است. نمونه رایج این مشکل، بحث تامین قطعات الکترونیکی لازم برای تولید دستگاه هایی است که با دلار و یورو خریداری می شوند و بی ثباتی بازار در این حوزه. از طرفی ما تولیدکنندگان موظف هستیم قیمت محصولات خود را برای مدت قابل توجهی ثابت نگه داریم.

جعفرپیشه با اشاره به شعار سال در خصوص حمایت از شرکت های دانش بنیان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در 2 دهه گذشته هر ساله در ابتدای سال توجه و عنایت ویژه ای به حوزه تولید داخلی داشتند که موجب رضایتمندی و افزایش انگیزه در بین ما، تولیدکنندگان و تیم های تولیدی شد. از معاونت علمی ریاست جمهوری حمایت شده ایم، اما از دولت تدبیر و امید استمرار حمایت معنوی و مادی را می خواهیم تا پیشرفت، استقامت و پایداری ما در این جهادگونه باشد. راه تا زمانی که ما زنده ایم ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید