بیماری های کاهش وزن – تفکر مدرن

پرکاری تیروئید
اگر غده تیروئید بیش از حد هورمون های تیروئیدی تولید کند، متابولیسم شما تسریع می شود و کالری زیادی می سوزانید و وزن کم می کنید. همچنین ممکن است معده شما بیشتر از حد معمول کار کند و ضربان قلب شما تندتر باشد و ممکن است احساس اضطراب کنید. پزشک می تواند به شما در کنترل این وضعیت با دارو کمک کند.

دیابت
انسولین هورمونی است که بدن شما برای تبدیل قند خون به انرژی تولید می کند. اگر دیابت دارید، به این معنی است که نمی توانید انسولین تولید کنید یا در صورت نیاز از انسولین استفاده کنید. وقتی سوخت سلول ها تمام می شود، بدن شما در موقعیت خطرناکی قرار می گیرد و شروع به سوزاندن چربی و ماهیچه می کند که منجر به کاهش وزن می شود. همچنین ممکن است بیش از حد معمول احساس تشنگی و خستگی کنید و مکرراً ادرار کنید. اگر این علائم را دارید، با پزشک خود صحبت کنید تا اگر دیابت دارید، برنامه درمانی مناسبی برای شما در نظر بگیرد.

بیماری سلیاک
اگر بیماری سلیاک دارید، بدن شما به گلوتن حساس است. گلوتن پروتئینی است که در گندم و سایر غلات یافت می شود. هنگامی که گلوتن می خورید، سیستم ایمنی بدن شما که قرار است به شما در مبارزه با باکتری ها و میکروب ها کمک کند، به اشتباه به روده کوچک حمله می کند و جذب مواد مغذی را برای بدن دشوار می کند و منجر به کاهش وزن می شود. همچنین ممکن است سردرد، خارش پوست، زخم در دهان و درد مفاصل را تجربه کنید. فقط یک پزشک می تواند به شما بگوید که آیا بیماری سلیاک دارید یا خیر. اگر به بیماری سلیاک مبتلا هستید، باید رژیم غذایی خاصی را دنبال کنید تا علائم شما متوقف شود.

  سود منصفانه سال 98 بالاخره پرداخت شد! - اندیشه معاصر

مواد مخدر
داروهایی که برای درمان برخی بیماری ها استفاده می شوند می توانند متابولیسم بدن را افزایش دهند و کالری بیشتری بسوزانند یا کمتر احساس گرسنگی کنید. این داروها شامل موارد زیر است:
. محرک ها
. داروهای شیمی درمانی
. داروهای ضد افسردگی
. داروهای دیابت نوع 2
اگر با شروع مصرف دارو احساس کردید اشتهایتان کم شده یا وزن کم می کنید با پزشک خود صحبت کنید.

فشار
کاهش وزن پس از از دست دادن شغل، طلاق یا از دست دادن یکی از عزیزان طبیعی است، اما پس از مدتی که شرایط عادی شد باید به وزن طبیعی خود بازگردید. ممکن است به کمک و حمایت خانواده و دوستان یا مشاوره و روان درمانگر نیاز داشته باشید.

لوپوس
لوپوس بیماری است که در آن سیستم ایمنی بدن به اشتباه فعال شده و به بافت ها و اندام های بدن حمله می کند. فرد مبتلا به لوپوس می تواند وزن خود را کاهش دهد زیرا سیستم گوارشی آنها تحریک شده و بدن به سختی می تواند مواد مغذی را از غذا جذب کند. لوپوس همچنین می تواند باعث خستگی، درد و سفتی در مفاصل شود. بسیاری از افراد مبتلا به لوپوس دچار بثورات پوستی پروانه ای شکل روی صورت می شوند. پزشک می تواند با تجویز دارو و توصیه در مورد تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی علائم بیمار را کاهش دهد.

بیماری آدیسون
با بیماری آدیسون، غدد آدرنال شما به اندازه کافی هورمون تولید نمی کنند، به خصوص هورمونی به نام کورتیزول، و این می تواند باعث ایجاد مشکلاتی مانند حالت تهوع و استفراغ و درد شکم و در برخی موارد اسهال شود. این موارد می تواند شما را گرسنه کند و در نهایت منجر به کاهش وزن شود. پزشک می تواند به شما در مدیریت علائم و انجام درمان جایگزینی هورمون کمک کند.

  زمان پرداخت یارانه بنزین در آبان - اندیشه معاصر

خرچنگ
سلول های سرطانی انرژی زیادی مصرف می کنند یا مواد شیمیایی تولید می کنند که نحوه هضم غذا را تغییر می دهد. سیستم ایمنی نیز اغلب در برابر سرطان به خوبی عمل می کند. همه اینها بیمار را خسته می کند و انرژی زیادی از او می گیرد که می تواند منجر به کاهش وزن شود.

بیماری مزمن انسداد ریوی
این بیماری به کیسه های هوایی در ریه ها آسیب می رساند و اغلب به دلیل سیگار کشیدن ایجاد می شود. اگر به بیماری انسدادی ریه مبتلا هستید، در تنفس مشکل خواهید داشت و مایع غلیظی به نام موکوس را سرفه می کنید. بدن شما برای دریافت اکسیژن بیشتر با هر نفس به کالری بیشتری نیاز دارد. در نتیجه به راحتی خسته می شوید و اشتهای خود را از دست می دهید. همه اینها می تواند منجر به کاهش وزن شود.

نارسایی قلبی
اگر قلب شما نتواند خون و اکسیژن کافی را به بقیه بدن برساند، سیستم گوارش شما نمی تواند خون کافی برای انجام وظایف خود را به درستی دریافت کند و این می تواند باعث شود که در معده خود احساس سیری و بی قراری کنید. چیزی نخوردم در نهایت ممکن است بدن شما نتواند مایعات اضافی را دفع کند و این مایع در روده شما جمع شده و از جذب مواد مغذی جلوگیری می کند. پزشک ممکن است خوردن نمک کمتر و دادن دیورتیک ها را برای کمک به تخلیه مایعات اضافی از بدن توصیه کند.

زوال عقل
زوال عقل توانایی شما برای تفکر مبتنی بر حافظه و همچنین مهارت های اجتماعی ضعیف را مختل می کند. در مراحل بعدی بیماری باعث کاهش وزن می شود زیرا فراموش می کنید غذا بخورید یا جویدن و بلعیدن برایتان مشکل است. عفونت های مزمن، رژیم های غذایی خاص و داروهایی که برای درمان زوال عقل استفاده می شوند می توانند باعث کاهش وزن شوند.

  کارگردان «وضعیت مهدی»: می‌خواستیم یک سند تصویری بسازیم و به همین دلیل همه داستان‌ها و روایت‌ها سند دارند - اندیشه معاصر.

انتهای پیام/*

دیدگاهتان را بنویسید