بیماری جدی پوتین فاش شد

بیماری جدی پوتین فاش شد

پوتین احتمالاً بیماری جدی دارد و ممکن است استروئید مصرف کند، که حتی ممکن است دلیل رفتار کسل کننده و آشفته اخیر او باشد.

مارک گالوتی، کارشناس امنیتی معاصر روسیه، در مقاله ای برای اسپکتیتور نوشت:

ناگهان همه ما متخصص می شویم. ویدئوهای پوتین با صورت متورم، کلمات تند و تیز هنگام صحبت و لرزش دستان، گمانه زنی های مختلفی را در مورد سلامتی وی انجام داده است. مطمئناً به نظر می رسد که او از برخی بیماری ها رنج می برد. با این حال، باید مراقب باشیم که از این حدس و گمان ها هیجان زده نشویم.

پوتین یک زندگی کاملا خصوصی دارد و سلامت او هم همینطور. برای فردی که بیشتر شخصیت خود را بر پایه جودو، هاکی روی یخ و اسب سواری می سازد، بیماری و پیری بدیهی است مسائل حساسی هستند.

با این حال، مدت هاست که مشخص شده است که پوتین از مشکلات مکرر کمر رنج می برد و به نظر می رسد بیش از یک بار تحت عمل جراحی قرار گرفته است. اخیراً شایعه شده است که او بر اساس ضربه مغزی به بیماری پارکینسون مبتلا شده است. شواهدی مبنی بر اینکه او بارها توسط یک متخصص ارشد سرطان معاینه شده است، گمانه زنی هایی را در مورد سرطان تیروئید ایجاد کرده است. اخیراً و ظاهراً برخی از “الیگارشی ها” ادعا می کنند که او “سرطان خون شدید دارد.”

او احتمالاً یک بیماری جدی دارد و ممکن است استروئید مصرف کند، که حتی ممکن است دلیل رفتار کسل کننده و نامنظم اخیر او باشد. در واقع، با توجه به عدم نظارت و تعادل در سیستم، تهاجم به اوکراین می تواند اولین جنگ “تجاوز” باشد.

  ما در نیروی هوایی تلاش می کنیم به سمت نوآوری و پیشرفت حرکت کنیم - تفکر مدرن

با این حال، بخشی از شیفتگی پوتین به حدس و گمان در مورد سلامتی نیز نشان دهنده امیدهای ناامید کننده برای تسکین بی سابقه است. موفقیت فعلی اوکراین در میدان جنگ هر چه باشد، به نظر می رسد این درگیری ماه ها و شاید سال ها ادامه داشته است. قیمت بالای انرژی برای پناهجویان، هزینه صادرات تسلیحات به اوکراین و تعادل مورد نیاز برای حفظ اتحاد غربی، مقابله با همه این چالش ها را در طول زمان دشوارتر کرده است.

ایده تسلیم شدن پوتین در برابر برخی شرارت ها، مانند سایر موضوعات بحث برانگیز، کودتای کاخ، اغلب امیدی برای پاسخ سریع و جادویی به مشکلات غرب است.

با این حال، باید مراقب تفکر جادویی نیز بود. نظر غالب پزشکی به نظر می رسد که هر آنچه پوتین دارد بعید است به مرگ یا ناتوانی اجتناب ناپذیر منجر شود. ممکن است آنقدر بیمار باشد که بی احتیاطی کند و کمتر نگران خطرات درازمدت باشد، اما نه آنقدر بیمار که فوراً آنجا را ترک کند.

این نیز احتمالاً اکنون رژیم را سفت تر خواهد کرد. نوع اقتدارگرایی شخصی پوتین آسیب پذیر به نظر می رسد. حتی اگر ترسناک به نظر برسد، می تواند در برابر شوک های سیستمیک و چالش های غیرقابل پیش بینی آسیب پذیر باشد. در نهایت، اگر فشار افزایش یابد، نخبگان به احتمال زیاد فرار می کنند. اما ما هنوز به آنجا نرسیده ایم.

نگرانی در مورد پیامدهای بالقوه بی ثبات کننده و مشروعیت زدایی سلامت پوتین تنها نخبگان را وادار کرده است که وفاداری به تزار را فریاد بزنند و سرکوب را تشدید کنند.

  عکس | آدمخوار واقعی در روسیه دستگیر شد

دور باطل سوء ظن متقابل سازمانی که بهترین تضمین نظام در برابر کودتا و توطئه است. نگهبانان کرملین مراقب ارواح هستند، ارواح مراقب سربازان، سربازان مراقب گارد ملی، و غیره.

قانون اساسی زمانی را پیش بینی می کند که رئیس جمهور فوت کند یا قادر به انجام وظایف خود نباشد. نخست وزیر به طور موقت بر سر کار است و سه ماه دیگر انتخابات جدید برگزار می شود. با این حال، میخائیل میشوستین، نخست وزیر، با وجود همه شهرتش، بعید است که بتواند در مقیاس پوتین در کرملین ظاهر شود. در واقع، با امتناع وزیر دفاع سرگئی شویگو، مشخص نیست که آیا کسی می تواند ابتکار عمل را به دست بگیرد یا خیر.

در حالی که ممکن است فرد نسبت به مسیر طولانی روسیه به سوی لیبرالیسم خوش بین باشد، این نگرانی وجود دارد که پایان زودهنگام پوتین اکنون به یک جنگ قدرت خطرناک در مسکو یا ظهور یکی از نوادگان هومو سوویتیکوس منجر شود. یک رهبر به سبک شوروی مشتاق است ثابت کند که در جایی که پوتین شکست می خورد می تواند موفق شود و این احتمالاً جنگ در اوکراین را تشدید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید