بیش از 5300 مرگ ناشی از اعتیاد در 1400 نفر

1073002 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، تعداد مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر در 1400 مورد نسبت به سال گذشته 15.2 درصد افزایش داشته و اعتیاد در سال جاری باعث مرگ 5342 نفر شده است.

بر اساس این گزارش، در سال گذشته استان های تهران با 1337، فارس با 447 و اصفهان با 433 فوتی بیشترین و استان های خراسان جنوبی با 25، ایلام با 27 و خراسان شمالی با 29 فوتی کمترین مرگ و میر ناشی از اعتیاد را داشته اند. .

بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از اعتیاد بر اساس درصد جمعیت در هر استان است

اما آمار قربانیان اعتیاد بر اساس جمعیت هر استان، رتبه استان ها را در ثبت بیشترین قربانیان متمایز می کند. در سال 1400 استان های کرمانشاه، لرستان، تهران و مرکزی بیشترین تلفات و استان های آذربایجان غربی، هرمزگان و کردستان بر اساس جمعیت استان کمترین تلفات را داشتند.

بیشتر مرگ و میرها به دلیل مواد مصرفی است

در سال گذشته بیشترین مرگ و میر ناشی از مواد مخدر 2417 فوت بوده است که از این تعداد 2101 نفر بر اثر مصرف متادون، 224 نفر بر اثر ترامادول و 92 نفر بر اثر سایر مواد مخدر جان خود را از دست داده اند.

در این مدت یک هزار و 74 نفر بر اثر مصرف مواد مخدر، 282 نفر از مواد محرک و یک هزار و 569 نفر بر اثر مصرف همزمان چند دسته مواد مخدر و مواد مخدر جان خود را از دست دادند.

گزارش قربانیان پوکر و بادی صفر

اما یکی از علل مرگ و میر در زمینه مواد مخدر، مصرف مواد مخدر برای حمل و نقل است که متاسفانه در بسیاری از موارد باز شدن بسته های بلع شده منجر به مرگ افراد می شود. چندی پیش خبر مرگ زنی در قطار کرمان – مشهد منتشر شد که پس از انتقال به پزشکی قانونی مشهد علت مرگ خود را خوردن مواد مخدر و باز شدن محتویات آن در معده زنی عنوان کرد.

  کلیباف درگذشت مداح اهل بیت حاج جاوید را تسلیت عرض می کند.

در این حادثه یک کیلوگرم تریاک در 34 بسته از معده زنی کشف شد.

بر اساس این گزارش، دکتر علی ضیایی، کارشناس تشریح نسبت به مرگ بسته های جسد و سافاری هشدار می دهد.

وی ادامه داد: اما بادی صفر یک معتاد به مواد مخدر است که وسایل خود را بسته بندی می کند تا در پلاستیک های کوچک پنهان شود و آنها را می بلعد تا بتواند دوباره از آنها استفاده کند که در بسیاری از موارد در این بسته ها مشاهده می شود. انسان.

این کارشناس تشریح با اشاره به اینکه سالانه دو یا سه جسد به اتاق تشریح کهریزک فرستاده می شود، گفت: به سرعت و حتی قبل از رسیدن به مرکز درمانی در معده یا روده جان خود را از دست می دهند.

دکتر ضیایی به نمونه کوله‌برهای مراجعه‌کننده به اتاق تشریح کهریزک اشاره کرد و گفت: در یکی از موارد هدف‌گیری، یک نفر در فرودگاه دچار مسمومیت شد و قبل از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد. پس از مراجعه به بخش تشریح، 42 بسته مواد در روده این فرد وجود داشت که به دلیل نشت و حجم و غلظت زیاد، فرد دچار نارسایی تنفسی و فوت شد.

او گفت: بیشتر بدنسازان این کار را برای سود مالی انجام می دهند.

این هنرمند همچنین درباره برخی از دلایل مرگ معتادان در زندان توضیح داد: گیرنده های درد در معتادان به دلیل مصرف زیاد مواد مخدر غیرفعال است و بیشتر معتادان بدون آگاهی از درد دچار زخم معده و زخم مزمن دستگاه گوارش می شوند. و ترشح اسید معده در حفره شکم.

  جاذبه های گردشگری آبشار مار دزفول - تفکر مدرن

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی، دکتر ضیایی گفت: زخم مزمن گوارشی معمولاً با استرس وارده به صورت تشدید می شود و باعث سوراخ شدن و ریختن محتویات معده به داخل حفره شکم می شود. «که نرخ مرگ و میر بسیار بالایی دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید