بیست و هفتم رجب المرجب رسول الله / احادیث بسیار زیبا از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، بیست و هفتم رجب المرجب رسول الله است. به همین منظور احادیث زیبایی از ایشان را خدمت شما همراهان گرامی تقدیم می کنیم:

1. بهترین هدیه خداوند

رسول خدا می فرماید: «قرآن بدون خدا از هر چیزی بهتر است. «قرآن از هر چیزی جز خدا برتر و با فضیلت تر است، پس هر که قرآن را تسبیح و تکریم کند، خدا را تسبیح کرده است».

2. خوش اخلاقی

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) می فرماید: «در مقیاس عمل، چیزی سنگین تر از خوشه اخلاق نیست.
3. پیامدهای محبت اهل بیت
رسول اکرم سلیه و علیه هر دو هفت و سلم: «رحرالثقی اللّه الله و من از شکنجه های قابیل فلیح البیتی می ترسم و به مشاه الحوکی فلیح بیت و من أَرَادَُول الجنة بغی حساب کردم. فليحب أهل بيتي فو الله ما أحبهم أهدأ أه ر هر كه بخواهد اعمال خود را به خدا واگذارد (و خداوند او را عنايت كند) بايد اهل بيت مرا دوست بدارد و هر كه بخواهد از عذاب قبر نجات يابد. باید اهل بیت باشد دوست باید مرا دوست بدارد و هر که بخواهد از (علم و حکمت) بهره مند شود، پس اهل بیت مرا دوست داشته باشد و هر که می خواهد بدون حساب وارد بهشت ​​شود، پس اهل بیت بیت باید مرا دوست داشته باشد. پس به خدا سوگند! هیچکس خانواده من را دوست ندارد مگر اینکه در دنیا و آخرت بی فایده باشد.

4. ارزش علم و ولایت اهل بیت علیهم السلام.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: «من از جانب خدا هستم. «کسی که خداوند به او نعمت داده و به اهل بیتم علم و عنایت داده است، همه نعمت ها را برای او جمع کرده است».

  حضور فرمانده سپاه محمد رسول الله در تهران در جلسه شورای شهر - اندیشه معاصر

5. شرم بر خدا

شخصی به پیامبر گفت: مرا نصیحت کن (و دستور بده)! حضرت فرمود: حمد و ستایش خداوند را به منزله ستایش مرد صالح از قوم توست. شرم بر خدا همان گونه که از مرد صالح حیا می کنید.» امام سجاد در روایتی دیگر می فرماید: «از قدرت خدا بر شما بترسید و از تقرب او به شما شرم کنید».

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1273473

دیدگاهتان را بنویسید